پرسشها و پاسخ های کامپیوتری

به تازگی هنگام استفاده از اینترنت اکسپلورر و ورود به یاهو میل بتا، با پیغام‌
]Your security settings'
do not allow website to
use ' ActiveX controls installed
on your computer. This page
may not display correctly.[''

مواجه می‌شوم که مرا به صفحه دیگری هدایت می‌کند. مشکل چیست؟

دوست عزیز اگر خودتان تنظیمات امنیتی اکسپلورر را تغییر نداده‌اید، نصب بعضی از نرم‌افزارها مانندAntiVirus ها وAntispyware‌ها این کار را می‌کنند.

در اینترنت اکسپلورر به منویTools ‌رفته و‌‌Internet Option را انتخاب کنید.

در لبه Security ،Custom Level را انتخاب کنید.

در قسمت Setting ،ActiveX Control را بیابید، Run ActiveX controls and plug-ins را فعال (Enable) کنید.

شایان ذکر است با انتخابReset to custom settings، و انتخاب یکی از گزینه‌های روبروی آن،Security به تنظیمات پیش‌فرض ویندوز بازمی‌گردد.


یک برنامه نویس چطور برنامه اش را تبدیل به نرم افزار می کند؟ یک سوال دیگر اینکه برای ساختن بازی کامپیوتری از کجا باید شروع کنم و چه کارهایی باید انجام دهم؟

پس از پایان کار برنامه‌نویس، محصول، نرم‌افزاری است که فایل‌های اجرایی دارد و واسط کاربر با برنامه است.

به این صورت که با اجرای فایل اجرایی، برنامه اجرا می‌شود و می‌توان از امکانات برنامه استفاده کرد. بنابراین پس از اتمام کار، برنامه‌نویس Packge تهیه کرده و فایل اجرایی می‌سازد.

در مورد ساخت بازی کامپیوتری، می‌توانید به منابع مربوطه مراجعه کنید. اما تهیه داستان، مشخص کردن نوع بازی و یافتن نرم‌افزار مناسب از موارد اولیه این کار است.


نحوه ویروس‌کشی را توضیح دهید.

ابتدا باید نرم‌افزار ویروس‌کشی مناسبی نصب کنید. بعضی از آنها ابتدا خودشان یک ویروس‌یابی از حافظه انجام می‌دهند سپس سیستم راReset کرده و دوباره تمام سیستم را ویروس‌یابی می‌کنند.

برای ویروس‌کشی پس از نصب ویروس‌کش، با انتخاب محل جستجو، به‌دنبال گزینه‌ای مانندScan باشید.

در صورت یافتن ویروس، به‌طور مشخص به اطلاع شما می‌رساند و از شما در مورد نحوه برخورد با فایل آلوده سوال می‌کند که در نرم‌افزارهای مختلف، delete ، Fix،Quarantine و یا دیگر عبارات وجود دارد.

هر وقت می خواهم مکافی را آپدیت کنم:با یک ارور مواجه میشوم که حاوی این مطلب است:

Unable to find any qualifying
prodoct(s)

لطفا مرا راهنمایی کنید.

دوست عزیز به احتمال زیاد نسخه مک‌آفی شما Crack شده است.

چرا وقتی سیستمم خاموش است ، تلفن زنگ میزند سیستمم روشن می‌شود؟ ولی وقتی سوکت را از کیس می کشم چنین اتفاقی نمی افتد؟

پس از فشردن دکمه پاور کامپیوتر برای روشن کردن سیستم، بلافاصله برای ورود به تنظیمات بایوس، دکمه DEL روی کیبردتان را بفشارید.

پس از ورود، بسته به نوع مادربوردتان، در قسمتPower Management گزینهModem Ring On را بیابید و آن را Disable کنید.


سرعت دانلود به چه مواردی بستگی دارد؟ فیلم، موسیقی یا برنامه؟

سرعت دانلود، به موارد مختلفی از جمله خدمات دهنده اینترنتی، پهنای باند، سیستم و... بستگی دارد.
برای افزایش سرعت دانلود از نرم‌افزارهای ویژه‌ای نیز می‌توان استفاده کرد.


چگونه می توانم مقدار اعتبار باقی مانده کارت اینترنت را چک کنم؟

به وب‌سایت ارایه دهنده اینترنت خود مراجعه کنید که معمولا روی کارت وجود دارد. در آنجا با دادن شماره سریال و یا Username مقدار اعتبار باقی‌مانده شما نمایش داده می‌شود.


فورمتهای pal و ntsc در رایتdvd-video چه تفاوتی با هم دارند؟

فرمت‌های Pal و ntsc، قالب‌های نمایش فیلم هستند که تفاوت‌هایی از جمله در کیفیت دارند. به‌طور پیش‌فرض رزلوشن سیستم‌های Pal بالاتر هستند.


مدتی است وقتی برای اجرای موزیک یا فیلمهای ذخیره شده در رایانه خود اقدام می‌کنم اخطاری باعنوان ذیل ظاهر میشود مشکل چیست؟

the spesifid moudle could not
be found

نرم‌افزار اجراکننده موسیقی یا فیلم شما به دلایل مختلف مشکل پیدا کرده است. دوباره آن را نصب کنید.


در جستجوی گوگل برای اینکه فقط وفقط همون عبارتی رو که خواسته ایم پیدا کند باید چه کار کنیم؟

عبارت مورد نظر را در " " قرار دهید. این عبارت نقل قول quotation است.
چگونه در هنگام بالا آمدن ویندوز از اجرا شدن یک برنامه جلوگیری کنیم؟ پس از بالا آمدن ویندوز، به منوی Start رفته و گزینه Run را انتخاب کنید.

عبارتmsconfig را وارد کرده و تایید کنید. به لبهStartup بروید. در این قسمت لیستی از برنامه‌هایی که در هنگام بالاآمدن ویندوز اجرا می‌شوند نمایش داده می‌شود. برنامه موردنظر خود را بیابید و آن را غیرفعال کنید.
پس از تایید، سیستم دوباره راه‌اندازی می‌شود. از این پس هنگام اجرای ویندوز، برنامه‌ای که غیرفعال کرده‌اید، اجرا نمی‌شود.

توجه: چنانچه آشنایی کافی با سیستم ویندوز ندارید، از هرگونه تغییرات در این قسمت خودداری کنید.

وقتی نرم افزاری را می‌خواهم نصب کنم فایلها و فولدرهای مختلفی مثلCrack وSetup و غیره وجود دارد که نمی‌دانم که هر کدام چه هستند و کدامیک باید نصب شوند.

خواهشمندم توضیح دهید که در اینگونه موارد چگونه بفهمیم کدام فایلها و فولدرها را باید نصب کرد و هر یک به چه کار می آیند؟

دوست عزیز برای نصب نرم‌افزار باید فایل اجراییsetup را انتخاب کنید.

معمولا چنانچه نرم‌افزاری بدون مجوز کپی شده باشد، برای اجرای آن فولدر یا فایل دیگری به‌نامCrack در پوشه برنامه وجود دارد که پس از نصب باید آن را اجرا کنید. بعضی از فایل‌هایCrack اجرایی هستند یعنی باید آن را اجرا کنید و بعضی دیگر تنها باید در درایوی که برنامه نصب شده است، کپی شوند که معمولا با یک پیغام Overwrite مواجه می‌شوید که باید تایید کنید. در همین زمینه فایل متنی با عنوانReadme در پوشه وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد.

من یک لپ تاپ hpCompap 0276S خریده ام. وقتی لپ‌تاپ خود را با انواع مشابه با همان کارت گرافیک (3100INTEL X و حتی رم وCPU کمتر) مقایسه می کنم از نظر نحوه نمایش نقشه های اتوکد و فیلم و عکس ضعیف است و به خوبی آنان نیست.

اولا علت چیست و دوم دوستی گفته با افزایش رم مشکل حل می شود. آیا این درست است؟

با چنین وضعیتی، اگر از نظر کیفیت نمایش ضعیف است، احتمالا تنظیمات نمایش شما مناسب نیستند. برای این منظور روی Desktop کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

از لبه Settings ، screen resolution وcolor quality را تنظیم و سپس تایید کنید. اما چنانچه از نظر سرعت ضعیف‌تر است، افزایش رم گزینه مناسبی است. این کار باعث افزایش سرعت سیستم شما خواهد شد.

مدتی است که برای یکی از ایمیل هایم اتفاقی افتاده وقتی می‌خواهم میلم را چک کنم روی ایمیل جدید که کلیک می‌کنم ارور زیر را می‌دهد. با توجه به اینکه در کافی نت این ارور را نمی‌دهد و فقط در خانه این ارور وجود دارد لطفا من را راهنمایی کنید.

(Sorry for the inconvenience)

مشکل شما به‌زودی برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که ارایه دهنده اینترنت شما در خانه با کافی‌نت تفاوت دارد.

یاهو برای تمام کاربران و البته ارایه‌دهندگان اینترنت تنظیماتی دارد که گاه نیاز به روزآوری دارد و این روزآوری مدتی زمان می‌برد.

من یک فلش دیسک 4گیگابایتی دارم که خیلی خوب کار میکرد. اما چند روز پیش که به سیستمم وصلش کردم متوجه شدم که "درایو" فلش در" مای کامپیوتر " قرار میگیره اما نمیتونم واردش بشم.
این پیغام رو میده:Please insert a disk into drive K


دوست عزیز به احتمال زیاد فلش دیسک شما از بین رفته است که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله Safe remove نکردن باشد. به گارانتی آن مراجعه کنید.

دیروز می‌خواستم مرورگری را دانلود کنم که کارتم تمام شد حالا که می خواهم فایل مورد نظر را پاک کنم error می دهد که در برنامه ای داره اجرا می شود.

حالا چطور پاکش کنم؟ روش که کلیک می کنم dos باز می شود ( بعد این ماجرا هر وقت به اینترنت وصل شدم یک ایکون سپر شکل زرد رنگ با یک علامت تعجب در وسطش درTaskbar ظاهر می‌شود به نامdownloading updates که یک درصدی نشان می دهد) من هیچ برنامه دانلودی ندارم.

در مورد اول چون برنامه با بالاآمدن ویندوز در حال اجراست، پاک نمی‌شود. از Task Manager آن را End Task کنید یا در msconfig آن را غیرفعال کنید و سیستم را دوباره راه‌اندازی کنید.

سپس نسبت به Uninstall یا پاک کردن آن اقدام کنید. در مورد دوم، احتمالا آن مرورگر تنظیمات امنیتی ویندوز شما را تغییر داده و از جمله آآن Automatic Update است.

برای غیرفعال کردن آن به منوی Start بروید Accessories Program .،System Tools، گزینه Security Center را انتخاب کنید. از پنجره ظاهر شده، Automatic Updates را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید.

فایل‌های با پسوندrar را چگونه باز کنم؟

این نوع فایل، قالب فشرده فایل‌هاست. برای باز کردن آن از برنامه Winrar می‌توانید استفاده کنید.
لطفا چند نرم‌افزار در مورد صفحه‌آرایی روزنامه و مجله معرفی کنید که کار با آن ها آسان باشد.
معروف‌ترین برنامه‌ها Adobe Indesign، Adobe Pagemaker و Quark Express هستند. به‌دلایل فنی، کار با Indesign ساده‌تر است.
آیا می‌توانم همزمان از 2 مرورگر مثلا IE و فایرفاکس استفاده کنم؟

بله، چنین امکانی وجود دارد که به‌طور همزمان از چند مرورگر استفاده کرد.

با سلام می‌خواستم بدانم که چرا هنگام نصب بعضی از بازی‌ها با این پیام مواجه می‌شوم اما این پیام هنگام نصب بر روی رایانه‌های دیگر بروز نمی‌دهد:

feature transfer error
data error (cyclic redundancy chech)
نحوه خواندن اطلاعات در دیسک‌گردان‌های مختلف تفاوت دارد. کابل دیسک‌گردان را کنترل کنید و روی دیسک یا دی‌وی‌دی را پاک کنید. در ارسال اطلاعات از دیسک به دیسک‌گردان اشکالی به‌وجود آمده که ممکن است مربوط به نوع دیسک‌گردان شما باشد.

آیا ممکن است نرم‌افزاری را معرفی کنید که با استفاده از آن بتوان فایل‌هایی را که از داخل سطل زباله حذف کرده‌ایم دوباره برگردانیم.

نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند. از جمله:
windows data recovery.:
Recover my files

چند وقتی است که هنگام باز کردن یا حذف کردن یا تغییر نام بعضی از پوشه‌ها با این پیغام روبرو می‌شوم. مشکل از کجاست؟

is not accessible.
access is denied.
در ویندوز زمانی که از فایلی در فولدری استفاده می‌شود، دسترسی کاربر به آن فولدر محدود می‌شود. به این معنی که نه‌تنها نمی‌توانید آن فولدر را حذف کنید بلکه تغییری در نام آن نیز نمی‌توانید بدهید. بعضی برنامه‌ها در پس زمینه توسط خود ویندوز اجرا می‌شوند و دسترسی کاربر به آنها نیز محدود است. از این‌که فایلی از آن فولدر در حال اجرا نیست یا در جایی استفاده نشده اطمینان حاصل کنید. اگر باز هم، چنین وضعیتی مشاهده شد، سیستم خود را با یک ضدویروس خوب اسکن کنید.

آیا می‌شود شبکه های ماهواره‌ای را از اینترنت دریافت کرد؟ آیا کوییک‌تایم لازم است؟

بله. در این زمینه نیز نرم‌افزارهایی برای دریافت شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد که قابل استفاده است. برنامه Quick Time تنها یک Player است و هیچ الزامی به استفاده از آن نیست.

با Windows Media Player و همین‌طور Real Player نیز می‌توان این شبکه‌ها را مشاهده کرد.

لطفا بهترین و پرسرعت‌ترین نرم‌افزارمدیریت دانلودی را که می‌شناسید، نام ببرید.

نرم‌افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما از نگاه کاربران نرم‌افزارهایDAP(Download Accelerator Manager) وFlashGet از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

مدتی است وقتی برای اجرای موزیک یا فیلم‌های ذخیره شده در رایانه خود اقدام می‌کنم اخطاری با این عنوان ظاهر می‌شود. مشکل چیست؟

the specified module
not be found
نرم‌افزارPlayer خود را دوباره نصب کنید. به‌دلایل مختلفی (از جمله نصب نرم‌افزارهای مشابه، استفاده از ضد‌ویروس و Player(... شما دچار مشکل شده است.

سرعت کامپیوترم پایین آمده است. چکار کنم دوباره سرعتش بالا بیاید؟

دلایل مختلفی برای پایین آمدن سرعت سیستم وجود دارد. می‌توانید از امکانات ویندوزDisk Defragmenter یا Disk Clean Up برای کارکرد بهتر سیستم خود استفاده کنید.

نرم‌افزارهای اضافی را از سیستم خود Uninstall کنید. همین‌طور می‌توانید از دیگر نرم‌افزارهای بهینه ساز نیز استفاده کنید.

من بعد از دانلود یک برنامه از اینترنت وقتی می‌خواهم این برنامه را اجرا کنم با این پیغام مواجه می‌شوم علت آن چیست؟

folder is invalid or corrupted
ipped)zThe compressed(
چند احتمال وجود دارد. اول این‌که فایلی که دانلود می‌کنید ایراد دارد و فایل درستی نیست. در صورت اطمینان از سالم بودن فایل در صفحه مربوطه، فایل به‌درستی دانلود نمی‌شود. حجم فایل را در صفحه با فایلی که دانلود می‌کنید مقایسه کنید تا مطمئن شوید تمام فایل دانلود شده است. احتمال دیگر این است که قالب فایل زیپ نباشد.

می‌خواستم بدانم چگونه می‌توان از رایانه مانند یک تلفن معمولی استفاده نمود؟

نرم‌افزارهایی مختلفی در این رابطه وجود دارند که با نصب آنها و اتصال یک هدفون (گوشی + میکروفون) می‌توان از کامپیوتر مانند یک گوشی تلفن استفاده کرد. از جمله: Gizmo ، Call every where، PC-Telephone و ... .
به‌تازگی موقع اجرای برنامه با پیغام زیر مواجه می‌شوم:

Macromedia Projector has encountered a problem

and needs to close. We are

sorry for the inconvenience.


همچنین وقتی سی‌دی می‌گذارم، پنجره‌ای که برنامه‌های اجراکننده را پیشنهاد می‌کند، خالی می‌آید که فکر می‌کنم به همین مربوط باشد.


برنامه راUninstall کنید. سیستم را Reboot کنید و برنامه را در همان فولدری که قبل نصب بود، مجددا نصب کنید.
اگر بخواهیم موقع رایت سی‌دی برای سی‌دی ایکون انتخاب کنیم باید چه کار کنیم؟

Notepad را باز کرده عبارات زیر را تایپ کنید:


autorun[]

open=***.exe

icon=*****.ico

فایل را به نامAutorun.inf ذخیره کنید. نام آیکن موردنظرتان را در خط مربوطه (سوم) به جای ستاره درج کنید. نام برنامه یا بازی که در حال رایت هستید را در خط دوم به‌جای ستاره بنویسید. این فایل را در کنار دیگر فایل هایتان روی CD رایت کنید.


حدودا 6 ماه میشه که این پیام توی کامپوترم ظاهر میشه و بعد از چند روز ویندوز اصلا باز نمی شود و من باید ویندوز هر 3 روز عوض کنم .می خواستم اگه می تونید کمکم کنید . من اینو از خیلی ها پرسیدم و ولی هیچکس نمی دونه که این چیه .One of the files containing)

the systems registry data

had to be recovered by use

of a log or alternate copy.

the recovery was successful.)

این پیام وقتی که وارد یوزر می شوم ظاهر می شود .


ابتدا ازFolder Option گزینه Show Hidden files را تیک بزنید تا بتوانید فایل های Hidden را ببینید.


1- کاربر جدیدی (موقتی) با اختیارات Administrator در سیستمی که پیغام خط دارد، بسازید. به دایرکتوری سیستم با نام کاربری خودتان (پیغام خطا دارد) بروید و فایل ntuser.dat را کپی کنید و آن را در سیستم خود ذخیره کنید. برای مثال اگر نام کاربری شما Ali است به این صورت عمل کنید:


فایل cocuments and SettingsAlintuser.dat را کپی کرده و آن را در c:backup، Paste کنید.


2- پس از این که از فایل ntuser.dat نسخه پشتیبان گرفتید (مثل کار بالا)، فایل ntuser.dat در کاربر خود را با فایلntuser.dat که درُc:ُwindowsُrepair وجود دارد، جایگزین کنید که پیغامoverwrite می دهد و شما تایید کنید. برای مثال اگر نام کاربری شماAli است، به صورت زیر عمل کنید:


فایل c:‌‌ُwindows‌‌ُrepair‌ُntuser.dat را کپی کنید. به پوشه زیر بروید:


c:ُDocuments and SettingsAli و Paste کنید. پیغامOverwrite را تایید کنید تا فایل جدید جایگزین فایل قبلی شود.


3- از اکانت موقت جدیدی که ساخته اید لاگ آف کنید و به اکانت کاربری خودتان بروید و اجازه دهید ویندوز به طور کاملLoad شود. با این کار یکntuser.dat جدید برای اکانت خودتان می سازید.


4- وقتی ویندوز کاملا بالا آمد، دوباره از اکانت کاربری خودتان لاگ آف کنید و به کاربر موقت جدیدی که ساخته اید لاگ آن کنید.


5- فایلntuser.dat را که قبلا از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید کپی کنید و جایگزین فایل در دایرکتوری کاربر کنید. برای مثال اگر نام کاربریAli را انتخاب کرده اید، به صورت زیر عمل کنید:فایل c:backupntuser.dat را کپی کنید و در c:‌ُDocuments and Settings‌ُAli جایگزین کنید (پیغامOverwrite را تایید کنید).


6- از اکانت موقتی که ساخته اید لاگ آف کنید و به کاربری که پیغام خطا در آن بود لاگ آن کنید.


امیدواریم مشکل شما حل شده باشد.
درقسمت آدرس اینترنت اکسپلورر من همیشه اسم سایت خاصی قرار دارد. اسمش رو پاک کردم، تعویض کردم اکسپلورر7 دوباره ریختم، ویروس یابی کردم، Delete Cookies انجام دادم ولی فایده ای نداشت.

درضمن نمی‌خواهمHistory روپاک کنم.


ابتدا با یک برنامه به روز Anti spyware سیستم خود را اسکن کنید. ممکن است سیستم شما آلوده به یک بدافزار (لزوما ویروس نیست) باشد. چنانچه سیستم شما آلوده نباشد.


می توانید از منوی Tools در اینترنت اکسپلورر، گزینهInternet Options را انتخاب کنید. از لبه General در قسمتHome Page گزینه Use blank را انتخاب کنید تا صفحه خانگی (اول) اکسپلورر خالی انتخاب شود. تایید کنید و اینترنت اکسپلورر را ببندید و دوباره باز کنید.
چگونه می توان زیرنویس فیلم های DVD را به صورت txt جدا کرد؟


برای این کار می توانید از نرم افزارهای مخصوص این کار مانندVobsub یا GordianKnot استفاده کنید. با استفاده از این برنامه ها، زیرنویس های فیلم دی وی دی با زبان های مختلف از فیلم استخراج شده و در فایل های جداگانه‌ای کنار فایل تصویری قرار می گیرند.
به‌تازگی درایوهای دیسک سخت در پنجرهMy computer باز نمی‌شود و هنگامی که روی آنها دابل‌کلیک می‌کنم، پنجره‌ای جدید محتویات (مثلا (E را نشان می‌دهد. و درایوD از پنجره My computer اصلا باز نمی‌شود و هنگام کلیک روی آن پنجرهOpen With باز می‌شود ولی ازAddress bar می‌توانم داخل درایو بروم. و در منویTools نیز بخش Folder Option نیز حذف شده است برای برگشت به حالت اولیه و معمول چه کاری باید انجام دهم؟ با نصب مجددWindows متاسفانه مشکل حل نشده است!
به‌تازگی موج جدیدی از حمله‌های ویروسی به سیستم‌ها دیده شده است. مطمئن‌ترین راه‌حل، انتقال اسناد خود به درایوی غیر از درایو ویندوز و سپس فرمت و نصب مجدد ویندوز است. فایل Autorun.inf توسط فایلی آلوده در تمام روت سیستم شما پخش شده است. برای از بین بردن آن از برنامه‌ای به‌نام‌ Autorun eater استفاده کنید (با حجم تقریبی یک مگابایت). این برنامه این فایلها را قرنطینه می‌کند اما به‌شما می‌گوید که آیا تولیدکننده این فایل هنوز وجود دارد یا خیر؟ برای از بین بردن آن فایل باید از ضدویروس به‌روزی استفاده کنید. مطمئن‌ترین راه جلوگیری از ورود این ویروس به سیستم، باز نکردن فایل‌های دریافتی ناشناخته از اینترنت است.


چگونه می توانم بدسکتور را از راه نرم‌افزاری درست کنم؟

همان‌طور که می‌دانید بدسکتور به منطقه‌ای از دیسک سخت ‌گفته می‌شود که اطلاعات آن منطقه قابل خواندن نباشد و سیستم نتواند از آن قسمت از حافظه استفاده کند. بنابراین اگر منظور تعمیر سخت‌افزاری است که باید به متخصص مراجعه کرد. اما می‌توان این قسمت را به سیستم عامل شناساند تا دیگر از آن منطقه استفاده نکند و در عین حال پیغام خطایی نیز ندهد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای این کار استفاده از دستور Scandisk در خط‌فرمان است. با این کار سیستم دیسک سخت را به‌طور فیزیکی و سکتور به سکتور می‌خواند و در صورت برخورد با بدسکتور روی آن برچسبی می‌چسباند تا دیگر سیستم عامل برای استفاده به آن قسمت مراجعه نکند و در نتیجه پیغام خطایی نیز ندهد.


خواهشمندم توضیح دهید که Embeded بودن یک نرم‌افزار یعنی چه؟ توضیح ساده و کامل دهید.

نرم‌افزارهایی وجود دارند که فایل خروجی خود را Embed می‌کنند، به این معنا که تمام فایل‌های مورد نیاز فایل خروجی را به فایل اصلی پیوست می‌کنند. برای مثال در یک صفحه از عکس و تصویر، وقتی خروجی گرفته می‌شود علاوه بر فایل اصلی، عکس و فونت‌ها نیز به آن پیوست می‌شوند تا در هر بار باز شدن آن صفحه عکس‌ها و فونت‌ها نیز در دسترس باشند. بنابراین حجم این فایل از فایل اصلی بیشتر است، اما این مزیت را دارد که این فایل در هر سیستمی به‌دلیل موجود بودن عناصر تشکیل‌دهنده آن در خود فایل، قابل استفاده است.


چرا حافظه درایو C که ویندوز در آن نصب است، بیشتر از مقدار برنامه داخل درایو است؟ یعنی حجم تک‌تک برنامه‌ها و پوشه‌های داخل درایو C کمتر از مقدار کلی حجم درایو آن است؟

در تمام درایوها فایل‌های سیستمی وجود دارند که کاربر به آنها دسترسی مستقیم ندارد و تنها سیستم عامل یا بعضی نرم‌افزارها به آنها دسترسی دارند و از آنها استفاده می‌کنند. در درایوی که ویندوز نصب می‌کنید (در اینجا (C نیز علاوه بر فایل‌های پنهان، فایل‌های سیستمی و اطلاعاتی مربوط به قالب هر درایو نیز وجود دارند که در بیشتر موارد کاربر نباید به آنها دسترسی داشته باشد.


اول این‌که فایل‌هایی باپسوند.rar چگونه و با چه برنامه‌هایی باز می‌شوند؟ دوم این‌که کامپیوتر من وقتی می‌خواهم تک‌کلیک کنم خودش خود به‌ خود آن فایل متنی یا تصویری را باز می‌کند و یا چند تا از آنها را باز می‌کند؛ گاهی نیز وقتی می‌خواهم فایل تصویری خود را باز کنم، کامپیوتر هنگ می‌کند و باید آن را چند بار باز و بسته کنم تا فایل تصویری من شروع به‌کار کند. آیا کامپیوتر من ویروسی شده است؟

برای باز کردن فایل‌هایی با پسوند.rar می‌توانید از برنامهwinrar استفاده کنید. پس از نصب برنامهwinrar ، ویندوز فایل‌های با پسوندrar را با این برنامه باز می‌کند. پس از باز کردن فایل پنجره ای باز می شود که محتویات داخلی فایل rar را به شما نشان می‌دهد. گزینهExtract را انتخاب کنید (از منوی راست کلیک روی فایل هم می‌توانید).
برنامه از شما مسیر Extract را از شما می پرسد. پس از تایید فایل فشرده (rar) در مسیری که داده‌اید باز(extract) شده است.

در مورد دوم در ویندوز یک پنجره (برای مثال از درایوتان) باز کنید. از منوی Tools گزینهFolder options را انتخاب کنید. در پنجره ظاهر شده، از لبه General در قسمتClick items as follows ، دو گزینه انتخابی می‌بینید؛Single click و Double Click که اولی برای تک‌کلیک کردن برای بازشدن پنجره است و دومی برای دوکلیک برای بازشدن پنجره است. دومی را انتخاب و تایید کنید. از این پس برای باز کردن فایل یا فولدر باید دوبار کلیک کنید. در مورد آخر با توجه به این‌که سیستم‌تان با یک بار کلیک فایل را باز می‌کرده، احتمالا چون شما چندین بار روی آن فایل کلیک می‌کردید، چندین بار آن فایل تصویری را اجرا می‌کرده است و گاهی هم سیستم جوابگوی اجرای تمام آنها با هم نبوده و دچار اختلال می‌شده است. توجه داشته باشید که پخش فایل‌های صوتی و تصویری با توجه به شرایط مختلف با اندکی تاخیر انجام می شود.
مدتی است وقتی می‌خواهم از قسمت run وارد msconfig شوم، سیستم ناگهان ری‌ست می‌شود و وقتی می‌خواهم وارد رجیستری سیستم شوم، با پیغام زیر روبرو می‌شوم: redgistery editionhas been disabled by your administrator

و سپس سیستم ری‌ست می‌شود.

کنترل کنید که آیا Task Manager شما فعال است؟ اگر فعال است، Processهای سیستم را کنترل کنید. در صورتی که در مورد Task Manager هم همان پیغام را داد، سیستم شما آلوده به‌ویروس شده است. برای شروع از برنامه Autorun Eater استفاده کنید تا Regesit و Task Manager شما فعال شود. سپس یک برنامه ضدویروس به‌روز نصب کنید.

چگونه می‌توان فایل های .pdf را باز کرد؟

برای مشاهده فایل‌های PDF (Portable Document File) می‌توانید از نرم‌افزار Acrobat reader محصول شرکت ادوب استفاده کنید. پس از نصب این نرم‌افزار، با باز کردن فایل‌های .PDF، ویندوز فایل را با این نرم‌افزار باز می‌کند و محتویات آن را که به‌صورت متن، تصویر و یا لینک است، به شما نشان می‌دهد.

مدتی است کرم Recycled Virus در کامپیوترم هست که ضدویروس‌های مختلف هم آن را نمی‌شناسند و به‌دلیل این‌که کرم است و نه ویروس، هر چقدر آن را شیفت‌دیلت می‌کنم ، باز هم وقتی چیزی را حذف می‌کنم و یا Rar می‌کنم، می‌آید. می‌خواستم بپرسم که چطور بدون ضدویروس می‌توانم آن را از بین ببرم؟

1- سیستم را در حالت Safemode روشن کنید.

2- به خط فرمان بروید و در شاخه C دستورات زیر را بنویسید.

3- ATTRIB -H -R -S AUTORUN.INF سپس کلید Enter را بزنید.

4- DEL AUTORUN.INF سپس Enter را بزنید.

5- ATTRIB -H -R -S Recycled سپس Enter را بزنید.

6- پنجره Mycomputer در ویندوز (Safemode) را باز کنید و به درایو C بروید. پوشه Recycled را با کلیدهای Shift+del پاک کنید.

7- مراحل 3 تا 6 را برای تمام درایوهایتان (از جمله USB) تکرار کنید.

8- در سیستم‌تان به‌دنبال CTFMON.EXE بگردید (با استفاده از Search در منوی Start). چنانچه فایلی با این نام یافتید و آن فایل در این مسیر C:\WINDOWS\SYSTEM32 نبود، فورا آن را پاک کنید (فراموش نکنید که Recycle bin را هم خالی کنید).

چگونه می‌توان وبلاگ ساخت؟

به یکی از ارایه‌دهندگان وبلاگ (مانند Persianblog، Blogspot، mihanblog و ...) مراجعه کنید. با ورود به این سایت‌ها، برای ایجاد یک وبلاگ جدید راهنمایی خواهید شد. پس از دریافت اطلاعات در مورد خودتان و وبلاگتان و ارایه نام کاربری و کلمه عبور، به شما فضایی برای ارایه مطالباتان داده می‌شود. نحوه نمایش مطالب شما نیز تحت عنوان قالب از طرف همان سایت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

آیا ویروس جییفو واقعا ویروس است؟ من در هر بار نصب ویندوز با آن مواجه می‌شوم، ولی هنگام ویروس‌یابی دوباره فعال است .سوال دیگر این‌که همیشه پنجره‌های مای‌کامپیوتر من و درایوها در پنجره دیگر باز می‌شود و اگر گزینه آن را در فولدرآپشن غیر عال کنم، باز هم همین مشکل را دارم.

بله، Jeefo یکی از شایع‌ترین ویروس‌هایی است که به‌تازگی سیستم‌های کاربران را آلوده کرده است و ضدویروس‌های معروف هم توفیق چندانی در پاک کردن آن به‌دست نیاورده‌اند. البته ضدویروس‌هایی ارایه شده‌اند که تنها برای پاک کردن این ویروس ساخته شده‌اند. اگر می‌خواهید ویندوز را دوباره نصب کنید، ابتدا درایو آن را فرمت کنید و سپس اقدام به نصب کنید. مشکلی که برای سیستمتان به‌وجود آمده نیز از ویروس است. می‌توانید ابتدا با برنامه AutorunEater فایل‌های ویروسی که باعث بازشدن درایو در پنجره دیگر می‌شوند را غیرفعال کنید، سپس با ضدویروسی به‌روز، سیستم خود را ویروس‌یابی کنید.

آیا می‌شود فیلم یا کلیپ که در برنامهWindows movie تهیه کرده‌ایم را به‌صورت VCD یا DVD ذخیره کنیم؟

بله در برنامه Nero که مخصوص رایت سی‌دی و دی‌وی‌دی است، گزینه‌هایی برای ساختن وی‌سی‌دی و ویدئو دی‌وی‌دی وجود دارد. به این صورت که قالب فایل تصویری در برنامه موجود است و تنها محتویات آن که همان فایل تصویری است را می‌توانید به آن اضافه کنید و در خروجی یک وی‌سی‌دی یا ویدئو دی‌و
/ 29 نظر / 955 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد سعید

چگونه ویندوز را طوری تنظیم کنیم که هنگام حذف آیتم مبنی بر تایید حذف نپرسد؟

طاطا

سلام من ويندوز XP دارم .خواستم روي آفيس 2007 فونت جديد نصب كنم كه تنطيماتش به هم خورد .بعد من نميذدونم چي كار كردم كه ورد از دسكتاپ و مجموعه آفيس حذف شده .ولي فايل ها رو مي خونه .يعني فكر مي كنم كلا حذف نشده ولي ژنهان شده ...راه حلش چيه اين جوري نمي تونم ورد جديد باز كنم :( در ضمن تنطيمات همه وردهام به هم خورده لطفا كمك كنيد

azadeh

سلام من حدود یه ماه پیش اشتباهی رو درایوی که اهنگ ها و عکسهام توش بود ویندوز ریختم بعدش هم فرمتش کردیم امکان داره که دوباره بتونم تعدادی از اونا را برگردونم اگه کمکم کنید ممنون می شم البته اگه ممکنه جوابتون رو به جیمیلم بفرستید ممنون

fariba

پرسشمون چه مدت بعد پاسخ داده میشه

ramyaremami

سلام آقای امامی . وبلاگ زیبایی داری اگه سرت خلوت شد یه سری به وبلاگ من بزن : www.ramyaremami.abarblog.ir

نگین

سلام.خیلی ممنون بخاطر وبلاگ خوبتون[لبخند] موفق باشید.

زهرا

سلام , 2تا سوال داشتم اولی اینکه وقتی ی چیزی با فلش پر میکنم و ب کامپیوتر میزنم صدا نداره چیکار باید کنم ؟ یکیم اینکه چن وقته ویروس یاب مکافی من علامت قرمز روش افتاده وقتیم میرم تو تنظیماتش زده Not Runningچیکار کنم؟؟

بهرام حسن

با عرض سلام خدمت مدیر محترم سایت مشکل من آن است که من با ویروس کشهای NOD32-avg-avastکامپیوتر را اسکن کرده ام وسافتورهای که رجیسترها را درست میکند هم دارم ولی کامپیوترمن باز همیشه درحال پردازش است و موس همیشه در حال چرخیدن است وسرعت کامپیوتر بسیار کم شده است ویندوز من ویستا است خواهش میکنم من را راهنمایی کنید چه کار کنم و چه ویروس کشی ویا سافتوری استفاده کنم

بهنام

خوب بود

بهنام

خوب بود