آموزش ساختن ایمیل E-Mail

طریقه ساخت :E-Mail

E-Mail را می توان در سایت های مختلف ساخت حتی برای راحت شدن کار می توان از سایت NOAVAR (نوآور) که پست الکترونیکی فارسی است،استفاده کرد. دراینجا طریقه ساخت E-Mailدر یکی از سایت های موجودرا توضیح می دهیم .

 

وارد سایت مورد نظر شده برای مثال سایت Yahoo.پس از دریافت صفحه اطلاعات برروی گزینه mail که درون صفحه قرار دارد دوبار کلیک کنید،پنجره دیگری برای ساخت ایمیل باز می شود از پنجره Sign up now استفاده کنید؛یعنی با کلیک کردن این پنجره را انتخاب کنید صفحه دیگری باز می شود.

 

برای ساخت ایمیل رایگان mail free Yahoo  استفاده کرده وآن را اجرا کنید. مجدداً برروی گزینه Sign up now کلیک کنید . بدین ترتیب فرم ثبت نام ایمیل باز می شود. در مقابل نوار Password رمز عبور ایمیل را وارد کنید (باید دقت داشت که تعداد رمزها بیشتر از 6  نویسه یا حرف باشد.)

.بنویسیدRe Type Passwordبرای اطمینان از رمز داده، مجدداً رمز را در مقابل نوار

در نوار Security Questionیک سوال برای سوال رمز انتخاب کنید و جواب رمز را در نوار Your Answerتایپ کنید.

  اهمیت سؤال وجواب رمز:

اگر به دلایلی رمز ورود به ایمیل را فراموش کردید با استفاده از سؤال رمز وجواب آن که همان جواب داده شده در نوار Answer Your است می توان وارد ایمیل شد وسایت مورد نظر رمز جدیدی را برای ورود به ایمیل نشان می دهد.

 

درنوار Birth day تاریخ تولد را بر حسب سال های میلادی مشخص کنید، که شامل روز،ماه،وسال است. اگر قبلاً ایمیلی داشتید در هنگام ساخت ایمیل جدید آدرس قبلی را در مقابل نوارCurrent E-mail  تایپ کنید .

در نوار First name نام کوچک فرد تایپ می شود .درنوار Last name  نام خانوادگی فرد تایپ می شود.

با استفاده از گزینه Content Languageمی توان  نوع  زبان اینترنتی را تعیین نمود. 

کدپستی خود را در مقابل نوارCod Zip تایپ کنید که شامل کشور،شهر ومحله است .

درنوار Gender جنسیت را تعیین کنید. 

درنوارIndustry رشته تحصیلی را تعیین کنید.

در نوار Editable order تخصص کاری را تعیین کنید.

در نوار Specialization شغل را تعیین کنید.

  

درقسمت بعدی فرم ثبت نام یک سری گزینه وجود دارد که سایت مورد نظر می تواند اطلاعات  جدید مربوط به هرکدام از آنها را به ایمیل ساخته شده بفرستد؛یعنی با انتخاب هر کدام از گزینه های زیر اطلاعات به روز آن گزینه به صورت ایمیل برای شما فرستاده می شود.

 

در کادرthe box Enter the word as it is shown in کلمه ای مشاهده می شود که برای رفتن به مرحله بعدی،این کلمه را در کادری که در پایین این قسمت مشخص است،تایپ کنید.

 

پس از تکمیل فرم بر روی گزینه from Submit this کلیک کنید.

 

نکته:اگر احیاناً کد پستی داده شده تایید نشود پنجره دیگری باز می شود .ابتدا در کادر بالا نام کشورIran را تایپ کنید ودر کادر Cod zip or Postalدوباره کدپستی را تایپ کنید. بدین ترتیب ایمیل مورد نظر ساخته می شود.

  طریقه وارد شدن به ایمیل:

درنوارYahooID نام کلمه عبور را تایپ کنید. در نوارPassword نیز کلمه رمز را وارد کنید سپس برروی گزینه Sign in کلیک کنید.

 نکته: اگر احیاناً رمز عبور فراموش شده باشد از سؤال رمز وجواب آن استفاده کرده ووارد ایمیل شوید.

 

 Check mail

جهت دیدن ایمیل های فرستاده شده از این گزینه استفاده کنید. با اجرای این گزینه پنجره ای باز می شود که درون آن نامه های رسیده مشاهده می شود همچنین موضوع نامه ها به صورت زیر خط دار نمایش داده می شود که برای خواندن ایمیل مورد نظر بر روی موضوع آن قرار گرفته وکلیک کنید در نتیجه محتویات نامه نمایش داده می شود.

 Compose

برای فرستادن ایمیل به دیگران از این گزینه استفاده کنید. با اجرای این گزینه پنجره ای باز می شود. در نوار To آدرس گیرنده ایمیل را تایپ کنید.

  در نوارcc که مخفف کلمه copy carbon است می توان نامه نوشته شده را برای گیرنده دیگری نیز فرستاد که اصطلاحاً به آن گیرنده «گیرنده اضافی» می گویند.

 در نوار BCC آدرس گیرندگان پوشیده یا مخفی را تایپ کنید(یعنی می توان نامه نوشته شده را برای شخص دیگری فرستاد به طوری که گیرندگان دیگر متوجه شخص سوم نشوند.)

 

 Attachment

با استفاده از این گزینه می توان تعلقات اضافی؛مثل عکس را همراه ایمیل فرستاد. برروی گزینه Attachment قرار گرفته وآن را اجرا کنید. مسیر عکس را انتخاب کرده وok کنید. مسیر انتخاب شده مشاهده می شود وهمراه نامه عکس نیز فرستاده می شود.

 برایفرستادن ایمیل بهشخص مورد نظرحتماً درانتهای کاربرروی گزینه  Sendکلیک کنید

موفق باشید - امامی

/ 509 نظر / 1184 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فهامه

ازتون متشکرم

mehdi farahani

بسیار عالی بود .. چرا ایجاد ایمیل ممنوعه

سعید

دمتگرم داداش

nastaran shams

سلام چرا من نمیتونم یک ایمیل بسازم هرکار میکنم نمیشه لطفا به من کمک کنید تا یک ایمیل بسازم ممنون[لبخند]

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

شیطونک

سلام دوست عزیز من میخوام ایمیل با کنم ولی برای ثبت نام شماره میخواد من نمیخوام شمارمو بنویسم چیکارکنم؟؟لطفا به من کمک کن[گل]

ساخته نمیشه

محمدرضا

دمت گرم کارم رو را انداختی[تایید][شکست]

النا

اقای امامی واقعا ممنون در کمال ناامیدی این سایتو باز کردم ولی امیدم ناامید نشد واقعا واقعا واقعا تشششششششششکر[ماچ]

حوریه

سلام...من چندایمیل دارم که یکیشون رانمیتونم بازکنم .روش آپدیت کردن رابلدنیستم میشه توضیح بفرمایید؟