بازیابی رمز wifi در ویندوز ۸٫۱

گاهی پیش می‌آید که رمز وای‌فای را فراموش می‌کنید. اگر از ویندوز ۸٫۱ بهره می‌برید، با ما همراه باشید تا مراحل یافتن رمز را برایتان بازگو کنیم.

[​IMG]

به گزارش سافت گذر به نقل ازبرسام؛ من اغلب اوقات دچار این مشکل می‌شوم و با این که گاهی رمز وای‌فای را در جایی یادداشت می‌کنم، باز هم نمی‌توانم آن را بیابم.
خوشبختانه یک روش ساده برای یافتن این رمز روی کامپیوتری که این رمز قبلاً روی آن ثبت شده، وجود دارد. در ادامه مراحل یافتن رمز وای‌فای ذخیره‌شده روی ویندوز ۸٫۱ را آورده‌ایم:

مرحله اول: مطمئن شوید که به شبکه وای‌فای متصل هستید. اگر متصل نیستید، نوار Charms را از طریق رفتن به سمت راست صفحه باز کنید. روی آیکون Network کلیک کنید. نام شبکه وای‌فای خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
کامپیوتر شما بایستی به صورت خودکار و از طریق رمزی که در حال حاضر فراموش کرده‌اید، اما قبلاً در کامپیوتر وارد و ذخیره کرده‌اید، به شبکه وای‌فای وصل شود.

مرحله دوم: از صفحه دسکتاپ، نوار Charms را باز کرده و بر روی Settings کلیک کنید. سپس Control Panel را باز کنید.

مرحله سوم: در گزینه Network and Internet روی View network status and tasks کلیک کنید.

مرحله چهارم: در کنار کلمه Connections، یک آیکون وای‌فای و نام شبکه وای‌فای خود را می‌بینید. روی شبکه وای‌فای خود کلیک کنید. یک پنجره Wi-Fi Status باز می‌شود. روی Wireless Propertiesکلیک کنید.

[​IMG]

مرحله پنجم: یک پنجره جدید باز می‌شود. روی تب Security کلیک کنید. کلید امنیتی شبکه شما به صورت یک سری نقطه سیاه‌رنگ دیده می‌شود. تیک کنار Show characters را بزنید. بفرمایید این هم رمز وای‌فای شما.
حالا به راحتی می‌توانید با دستگاه‌های همراه دیگر به شبکه وای‌فای خود وارد شوید.

/ 0 نظر / 243 بازدید