up.p30day.com تغییر حجم پارتیشن های هارد دیسک در ویندوز 7 - آموزشی

 

آموزشی

این وبلاگ هدیه به همه ی عزیزان هم وطن و جوانان عزیز

تغییر حجم پارتیشن های هارد دیسک در ویندوز 7
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱۱  

تفییر در سایز یا حجم پارتیشن های یک هارد دیسک، همواره امری خطیر با مشکلات فراوان می باشد. نرم افزارهای بسیاری این امکان را به طور راحت تری در اختیار کاربران اختیار می دهند که معمولا مجانی نمی باشند. ویندوز 7 این امکان را به راحترین شکل ممکن و به صورت مجانی در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه طریقه افزایش و کاهش حجم یک پارتیشن را به شما توضیح خواهیم داد.

آدرس Start > Control Panel > System & Security > Administrative Tools رفته و Computer Management را باز کنید. از لیست سمت چپ Disk Management را انتخاب کنید. برای تغییر در حجم یک پارتیشن شما به فضای آزاد نیاز خواهید داشت که با رنگ مشکی و فضای احاطه شده با رنگ صورمه ای نمایش داده می شوند. اگر می خواهید یک پارتیشن را حذف کنید تا فضای آزاد داشته باشید بر روی آن راست کلیک کرده و Delete Volume را انتخاب کنید.
بر روی پارتیشنی که می خواهید تغییر دهید راست کلیک کرده و Extend Volume را کلیک کنید. در پنجره باز شده Next را کلیک کنید. صفحه بعد مقدار فضای آزاد هارد دیسک شما را نشان می دهد. در پایین ترین کادر، مقدار حجمی را که به پارتیشن خود می خواهید اضافه کنید را تعیین کنید. پس از تعیین، Next و پس از آن Finish را کلیک کنید. در پنجره Computer Management مشاهده خواهید کرد که حجم پارتیشن خود افزایش داشته است (رنگ صورمه ای).

برای تکه تکه کردن یا کاهش حجم یک پارتیشن بر روی آن کلیک کرده و Shrink Volume را انتخاب نمایید.

  • تغییر در حجم یک پارتیشن ممکن است به از داست دادن برخی یا تمام اطلاعات آن پارتیشن شود. قبل از انجام هرگونه تغییر، پیشنهاد می شود از آن پارتیشن backup تهیه کنید.

دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : تغییر حجم پارتیشن های هارد دیسک در ویندوز 7