up.p30day.com پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (1) - آموزشی

 

آموزشی

این وبلاگ هدیه به همه ی عزیزان هم وطن و جوانان عزیز

پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (1)
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩  
هنگامی که سی‌دی را داخل درایو می‌گذارم، محتویات آن را به شکل اینترنت اکسپلورر در می‌آید. فرقی نمی کند دینا باشد یا عکس یا موزیک. چه کار باید انجام داد که به شکل خودشان در بیاید؟
روی فایل کلیک راست کرده، ‌Properties‌ را انتخاب کرده و روبروی ‌Open with‌، گزینه ‌Change‌ را انتخاب کنید. سپس برنامه‌ای که می‌خواهید با آن فایل را باز کنید، انتخاب کرده و تیک گزینه ‌...Always use the‌ را نیز بزنید. تایید کنید و خارج شوید. برای هر نوع فایل یک بار این کار را انجام دهید.
‌کامپیوتر من دچار یک اسپای‌ور شده بود و من مشکل آن را با نرم‌افزارهای مربوطه برطرف کردم اما از این پس موقع بالا آمدن ویندوز یک پیام هشدار هم بالا می‌آید که:‌ .Windows cannot find 'iexplorer'‌


‌Make shure you typed the name‌


‌ .then try again‎ correctly, and‌


‌To search for a file click the start‌


‌‎.botton,and then click search‌


‌ ‌


به‌تازگی هنگامی که به اینترنت متصل می‌شوم، بعد از مدتی ارتباطم با اینترنت قطع می‌شود و به‌هیچ سایتی نمی‌توانم وارد شوم و هر چه تلاش می‌کنم که ‌Disconnect‌ شوم، نمی‌توانم و مجبور به ری‌استارت می‌شوم. ‌ ‌

مشکل شما ممکن است دلایل بسیار مختلفی داشته باشد. با اطلاعات اندکی که داده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مودم خود را یک‌بار ‌Uninstall کرده و دوباره نصب کنید. از یک ضدویروس به‌روز استفاده کنید. از ‌Task Manger‌ ببینید چه پردازشی سیستم شما را مشغول می‌کند. ویندوز خود را ‌Repair ‌ کنید.‌ ‌این دو اخطار چیستند و چگونه باید با آنها بر خورد کرد ؟‌D:\WINDOWS\svchost.exe‌


‌Windows cannot find "D:\WINDOWS\‌


‌ svchost.exe" make sure you typed the‌


‌ .name correctly; and then try again‌


‌ to search for a file click the start‌


‌.buttenon and then click search‌
‌Desktop‌


‌Couldnot load or run "D:\WINDOS\‌


‌ .svchost.exe" specified in the registry‌


‌ Make sure the file exist on your‌


‌ computer or remove the reference‌


‌.to it in the Registry‌


این پیغام‌ها که در هنگام بالاآمدن ویندوز و زمانی ظاهر می‌شوند که سیستم عامل می‌خواهد فایل‌های ویروسی مثل ‌amvo.exe‌ و ‌copy.exe‌ را بارگذاری کند. در حالی که این فایل‌ها توسط یک ضدویروس از بین رفته‌اند ولی هنوز اطلاعات برای بارگذاری آنها در رجیستری وجود دارد. بعضی از ویروس‌ها در ‌Startup‌ ویندوز می‌نشینند تا بتوانند فایل اصلی ویروس را در هنگام بالا آمدن ویندوز فعال کنند، اما چون فایل اصلی ویروس توسط ضدویروس از بین رفته است، نمی‌توانند آن فایل اصلی را پیدا کنند و ویندوز پیغام پیدانکردن این فایل‌ها را می‌دهد. برای از بین بردن این پیغام باید تمام فایل‌هایی که ویروس در ‌Startup‌ ویندوز قرار داده را غیرفعال کنید. ‌ ‌برای این کار در منوی شروع، گزینه ‌Run‌ را انتخاب و در قسمت دستور، ‌msconfig‌ را تایپ و تایید کنید. لبه ‌Startup‌ را انتخاب کنید و هر فایل اجرایی که ویروس ایجاد کرده را غیرفعال، تایید و سپس سیستم را ‌Restart‌ کنید. چنانچه به رجیستری آشنایی دارید، می‌توانید در قسمت ‌Run‌ از منوی شروع، گزینه ‌Regedit‌ را تایپ کنید تا وارد بخش اصلاح رجیستری شوید. به مسیر این رجیستری بروید:


‌HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE‌


‌\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run‌


چنانچه در این مسیر، فایل اجرایی ویروس را دیدید، آن را حذف کنید. در ضمن برنامه‌های مختلفی برای از بین بردن فایل‌ها و اصلاح اتوماتیک رجیستری وجود دارد.من 2 تا عکس با فتوشاپ نرو ویرایش کرده‌ام، آیا راهی هست که آن را به‌حالت قبل برگردانم؟ مثلا با ‌Restore‌در برنامه‌های گرافیکی معمولا گزینه‌ای به‌نام ‌Revert‌ وجود دارد که چنانچه فایل را باز کرده باشید و عملیاتی روی آن انجام داده باشید و بخواهید دوباره به حالت اول برگردانید، می‌توان از آن استفاده کرد. البته این گزینه زمانی قابل اجراست که فایل را نبسته باشید. ‌
فرمت درایوهای من ‌NTFS ‌است. لطفا مرا راهنمایی کنید چطور و در کجای منوی ویندوز ‌Xp ‌گزینه فرمت تک‌تک درایوهای از پیش ساخته شده وجود دارد، البته بدون پاک کردن پارتیشن‌های قبلی و پارتیشن‌بندی دوباره؛ چون در ویندوز98، سی‌دی و دستور فرمت کردن به‌تنهایی وجود داشت ولی در این قابلیت را در ‌ Setup‌ویندوز‌ Xp ‌بدون پارتیشن‌بندی و سپس فرمت کردن ندیده‌ام؟اگر منظور شما این است که بدون پاک کردن اطلاعات درایو، آن را فرمت کنیم، چنین امکانی وجود ندارد. در هنگام نصب ویندوز، پس از تحلیل درایوهایتان، اندازه درایوهای سیستم و نوع آنها به شما نشان داده و سپس از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید در کدام درایو ویندوز نصب شود و آیا می‌خواهید قبل از نصب، درایو فرمت شود؟ با کلیدهای مکان نما می‌توانید روی درایوها حرکت کنید و هر درایوی را فرمت کنید. ‌ ‌
مدتی است که وقتی چند تا پنجره در ویندوز باز می‌کنم، یک پیغام خطا می‌دهد و تمام پنجره‌ها و تسک منیجر هم ناپدید می‌شود و وقتی دوباره ظاهر می‌شود همه پنجره‌ها را بسته است. قسمت ‌ Error reporting‌ را هم غیرفعال کردم، ولی باز همان‌طور می‌شود. البته برنامه‌های در حال اجرا را نمی‌بندد. هر چه هم ویروس‌کشی انجام دادم، هیچ ویروسی را نشان نداده است. ‌ ‌سیستم شما مشکوک به آلودگی به ویروس است. از آنتی‌ویروس‌های به‌روز برای بررسی سیستم‌تان استفاده کنید. چنانچه مطمین هستید که سیستم‌تان ویروسی نیست، با استفاده از سی‌دی ویندوز، آن را ‌ Repair کنید.
چندیست که آدرس پیش‌فرض اینترنت اکسپلوررم خودبه‌خود تغییر می‌کند. البته من خودم آن را تغییر می‌دهم، اما وقتی به چند سایت سر می‌زنم، خودش آدرس عوض می‌کند. در ضمن چند روز است که هر صفحه‌ای از اینترنت باز می‌کنم، فقط نوشته‌ها ظاهر می‌شوند و چارچوب و خط‌کشی سایت‌ها و حتی ایمیلم و رنگ‌ها دیده نمی‌شوند. آیا برنامه‌ای هست که بتوان آدرس پیش‌فرض را ثابت نگاه داشت. آیا برای ارسال ایمیل برای شما می‌توان از زبان فارسی استفاده کرد؟

از نشانه‌هایی که گفته‌اید، به احتمال بسیار، سیستم شما مورد حمله انواع تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی قرار گرفته است. هرچه سریع‌تر نسبت به نصب یک آنتی‌ویروس به‌روز اقدام کنید. پس از پاک‌سازی سیستم، آدرس پیش‌فرض اکسپلورر شما همان خواهد بود که خودتان تعریف می‌کنید.

در مورد سوال دوم: بله، می‌توانید سوالات خود را به زبان فارسی ارسال کنید.

من روی سیستم خود آنتی‌ویروس ‌Nod‌ نسخه 3.0.650 را نصب کرده و به‌طور مداوم آپدیت میکنم. می‌خواهم نسخه» آپدیت شده را روی سیستم دیگری کپی کنم ولی فایل‌های آپدیت شده آن را پیدا نمی کنم.

نرم‌افزار تنها در صورت اتصال به اینترنت، روی هر دستگاه به‌روز می‌شود.


‌مدتی پیش کامپیوترم ویروسی شد پس از آن فایل‌های مخفی باز نمی‌شوند. با این‌که چندبار ویندوز و آنتی‌ویروس هم عوض کردم. چه‌کار کنم که فایل‌های مخفی باز شوند؟ آیا اطلاعات ولوم سیستم رو می‌توانم حذف کنم؟ آیا باعث اشکالی در سیستم خواهد شد؟


اگر منظور از باز شدن فایل‌های مخفی، نمایش آنهاست و موفق نمی‌شوید، سیستم شما به ویروسی آلوده شده که آنتی‌ویروس شما نتوانسته آن را بیابد. از آنتی‌ویروس به‌روزی استفاده کنید.

برای نصب ویندوز، ابتدا درایوها را فرمت کنید، سپس نصب کنید. خیر فایل‌هایی که گفته شد را نباید حذف کنید، چون اطلاعات سیستم شما را به ویندوز شناسانده است.

چطور می‌توانم آی‌دی خود را برای همیشه از یاهو پاک کنم و احتمالا چطور دوباره بازگردانم؟

می‌توانید به آدرس زیر بروید و در آنجا با واردکردن نام کاربری و کلمه عبور و ورود مجدد کلمه عبور و تایید، آی‌دی موردنظر برای همیشه از بین خواهد رفت.

چنانچه مایل به استفاده مجدد از این آی‌دی هستید، باید دوباره در یاهو ثبت نام کنید و طبیعی است که دیگر صندوق پستی الکترونیکی قبلی را نخواهید داشت.‌ ‌مدتی می‌شود که ایمیل من در جی‌میل اشکال پیدا کرده است و به‌درستی کار نمی‌کند و به‌سختی می‌توانم به دیگران میل بفرستم هر بار که تازه جی‌میل خود را باز می‌کنم و یا بر روی کمپوز میل کلیک می‌کنم پیغام زیر نشان داده می‌شود:

‌ .some Gmail features have failed to load‌

‌ if this problem persists, try reloading‌

‌ the page, using the older version or‌

‌using basic HTML mode, Learn more‌

این مشکل به‌دلیل ناپایداری در ارتباط با شبکه اینترنت به‌وجود می‌آید که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد: از جمله اختلال در سیستم شما، ارایه‌دهنده اینترنت شما، وضعیت خطوط ارتباطی.

‌ ‌چرا بعضی از بازی‌های کامپیوتری در روزلیشن 1024 در 768 تنظیم کنیم، سرعت آن پایین می‌آید؛ مثل بازی ‌.Undercover‌

بعضی بازهای ها نیاز به کارت گرافیک و رم بالایی دارند. چنانچه بخواهید در بهترین کیفیت آنها را ببینید، به دلیل پایین بودن رم اصلی یا رم کارت گرافیکی، سیستم توانایی ارایه آن را ندارد و سرعت به‌طرز محسوسی پایین می‌آید. سرعت ‌CPU‌ هم در این امر موثر است.

‌ ‌ وقتی کامپیوتر را روشن می‌کنم این اخطار را دریافت می‌کنم :

‌ Now system is in safe mode please‌

‌ re-setting cpu frequency in the CMOS setup‌

‌Cpu‌ دستگاه من ‌ DUAL CORE 5200 ATHLON‌است در ‌CMOS‌ نگاه کردم فرکانس آن 2700 مگاهرتز بود.

برای رفع مشکل سیستم را خاموش کنید و برق آن را به‌طور کامل قطع کنید. باتری مادربرد را از جای خود خارج کرده و پس از چند ثانیه در جای خود قرار دهید. سپس سیستم را روشن کنید.

یک بار پیغام ظاهر می‌شود و سیستم راه‌اندازی می‌شود. سیستم را ‌Restart‌ کنید. مشکل برطرف می‌شود. ‌ ‌

اگر با این کار مشکل برطرف نشد اولا ممکن است بسته به نوع مادربرد نیازی به تنظیم آن وجود داشته باشد و ثانیا این‌که ممکن است مادربرد مشکلی پیدا کرده باشد یا ‌CPU‌ اصطلاحانیم‌سوز شده باشد.

در ضمن اگر پاور سیستم خیلی کیفیت ندارد و قدیمی است ممکن است به‌دلیل نرساندن برق مورد نیاز به ‌CPU‌‌ این مشکل پیش آمده باشد. همچنین در صورت نصب وسیله‌ای خاص مانند رم که با سیستم سازگاری ندارد، احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد.

چطور می‌توان کاری کرد که اینترنت پس از تماس با خط تلفن خودبه‌خود یا با تایید یک سوال قطع
شود؟

نرم‌افزارهای مختلفی در همین رابطه قابل استفاده هستند که از جمله آنها می‌توان به ‌PhoneTray DialUp‌ اشاره کرد.
من با دو مشکل آزار دهنده مواجه هستم:
1) من یک کاربر خانگی هستم. به‌رغم این‌که برنامه‌های سنگین روی درایو ‌C‌ نصب نکرده‌ام، مدام با پیام ‌Low disk space‌ مواجه می‌شوم، به‌ویژه هنگام استفاده از برنامه‌های گرافیکی (مثل فتوشاپ.) قبل از بروز این مشکل حتی به‌راحتی با ‌dmax3‌ کار می‌کردم و برنامه‌های بیشتری در درایو ‌C‌ داشتم. فکر کردم شاید مشکل از ویروسی باشد با‌ update‌ کردن ویروس‌کش ‌)32 (Nod‌ نیزمشکل مرتفع نشد. ‌ ‌
2) پیش از بروز مشکل قبل سرعت اینترنتم از 8/28 بالاتر نمی‌رود (مودمم را هم عوض کردم و سرعت اتصال‌س کامپیوتر و مودم در بالاترین مقدار قرار دارد) و در هنگام چک کردن ‌gmail‌ بسیار کند عمل می‌کند و با کلیک روی نامه‌هایم پیام خطایی مبنی بر وجود مشکل در اتصال به اینترنت را بیان می‌کند و از من می‌خواهد یکی از گزینه‌های ‌Older Version‌، ‌Basic html‌ و ‌Reload‌ را انتخاب کنم. این مشکل در ‌ Firefox‌ نمایان‌تر است. ‌ ‌
لازم به ذکر است تمام درایوهایم ‌NTFS‌ هستند. سیستمم را به‌تازگی تعویض کرده‌ام (یک سال) و نمی‌خواهم ویندوزم را عوض کنم.
1) نرم‌افزارهای گرافیکی از جمله فتوشاپ نیاز به فضای موقت زیادی برای کار دارند. به همین منظور قابلیت گزینه‌ای به‌نام ‌Scratch disks‌ دارند که با انتخاب آن روی درایو دلخواه، فضای موردنیاز (حافظه مجازی) نرم‌افزار از آن درایو تهیه می‌شود. با تغییر این منطقه از درایوی که جای کمتری دارد، به درایو دیگر با فضای بیشتر می‌توانید مشکل خود را حل کنید. در فتوشاپ می‌توانید از مسیر زیر این تغییر را انجام دهید:
‌Edit\Preference\performance‌
2) به این سوال پیشتر جواب داده شده و مشکل به سیستم شما مربوط نیست و از سرعت اتصال و عدم پایداری اتصال به اینترنت است.
مدتی است که از یاهو مسنجر (نسخه 8) استفاده می‌کنم. دو‌سه هفته‌ای است که برای باز کردن پنجره چت با دوستان، ابتدا یک پنجره کوچک ‌(Script Error)‌ باز می‌شود و من باید آن را تایید کنم. نسخه 9 را هم نصب کردم، اما باز هم این مشکل را دارم.
برای حل این مشکل چندین روش وجود دارد. از این مسیر بروید:
1– در صفحه اکسپلورر، از منوی ‌Tools‌ گزینه ‌Internet Options‌ را انتخاب کنید. 2‌–در لبه ‌Advanced‌ در اکسپلورر 6 تیک گزینه Disable script debugging‌ و در اکسپلورر 7 تیک گزینه ‌Display a notification about every script error‌ را بزنید.3- تایید کنید و خارج شوید. راه دوم این است که از سیستم دیگری امتحان کنید و یا با نام کاربری دیگری به سیستم ‌Login‌ کنید.
راه بعد این است که کنترل کنید ‌Active Scripting‌، ‌ActiveX‌ و جاوا توسط اینترنت اکسپلورر غیرفعال نشده باشند. برای این کار از منوی ‌Tools‌ گزینه ‌Internet Options‌ را انتخاب کنید و لبه ‌Security‌ را انتخاب کنید. ‌Default Level‌ را انتخاب تایید کنید.
یک راه دیگر این است که تمام فایل‌های ‌Temp‌ اینترنت خود را پاک کنید. راه دیگر نیز این است که آخرین ‌Service Pack‌ را روی سیستم خود نصب کنید.
چگونه می‌شود موزیک و یا آهنگی را که پس از ورود به سایتی در صفحه اول سایت پخش می‌شود ذخیره کنیم؟
این‌گونه موسیقی‌ها در ‌Temporary Internet‌ سیستم شما به فرمت‌های مختلفی مانند ‌swf‌، ‌midi‌، ‌3mp‌ و ... ذخیره می‌شوند. در صورت مشاهده کد صفحه اینترنتی نیز می‌توانید فایل را بیابید و آدرسی که فایل از آنجا برداشته می‌شود نیز دیده خواهد شد.
نمی‌دانم چرا سیستم من مشکلی پیدا کرده که دقیقا هر 10 دقیقه چند ثانیه‌ای کاری انجام می‌دهد که نمی‌دانم چیست؟ در هر بازی که باشیم چند ثانیه به محیط ویندوز بیرون می‌آید. من جدیدترین آپدیت مک‌آفی را هم نصب کردم، ولی ویروسی پیدا نکرد.
ببینید که چه پردازشی سیستم شما را مشغول می‌کند. به ‌Startup‌ سیستم‌تان هم سری بزنید تا اگر پردازش ناخواسته‌ای در آنجا قرار دارد، آن را غیرفعال کنید. آنتی‌ویروس به‌روز دیگری را روی سیستم امتحان کنید.
احمد نظامی پور – به چند سوال زیر پاسخ دهید:
1– من به یک برنامه حسابداری برای مدیریت درآمدها و هزینه‌ها با امکانات مناسب احتیاج دارم که زبان فارسی را هم پشتیبانی کند.آیا چنین نرم‌افزاری وجود دارد؟ از کجا می‌توانم این نرم‌افزار را تهیه کنم؟
2– لطفا برنامه‌ای را معرفی کنید که با آن بتوان تمامی عکس‌ها و یا آهنگ‌های موجود در یک سایت را با هم دانلود کرد.
3– آیا بعد از حذف آدرس جی‌میل می‌توان از نام کاربری آن دوباره استفاده کرد؟
4– من در سایت گیم‌اسپات عضو شده‌ام. چگونه می‌توانم عضویت خود را حذف کنم که دیگر برایم ایمیل نیاید؟
1– بله،نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه در داخل کشور وجود دارند که زبان فارسی را هم پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید آنها را برای نیازهای گوناگون خود، از فروشندگان معتبر نرم‌افزار تهیه کنید.2– برنامه‌های مختلفی مانند ‌Website Ripper Copier‌ و ‌WebZip‌ به‌راحتی این کار را برای شما انجام می دهند.3– بله، این امکان وجود دارد.4– به نشانی زیر مراجعه کنید:

rps/manage/cancel.html
می‌خواهم تصاویر کامپیوتر خود را از تلویزیون‌ ‌پخش کنم با این توضیح که کارت گرافیک من مدل ‌LE5200 NVIDIA GEforce FX‌ است که فقط خروجی ‌ S-Videos‌ دارد، لطفا تنظیمات سیستم را کامل برای من توضیح دهید.
باید تلویزیون شما ورودی ‌s-video‌ داشته باشد. پس از ارتباط سیستم و تلویزیون، به‌صورت پیش‌فرض، پس از روشن کردن، تصویر از تلویزیون پخش خواهد شد.
در هنگام نصب درایور کارت گرافیک، نرم‌افزارهای کمکی برای استفاده بهتر روی سیستم نصب خواهد شد که امکان استفاده از تلویزیون را هم به شما می دهد.

1– چند دقیقه پس از روشن کردن کامپیوتر و بالا آمدن ویندوز تصویر مانیتور محو می‌‌شود و لامپ پاور مانیتور شروع به چشمک زدن می‌کند، این حالت حتی بعد از خاموش کردن کامپیوتر نیز ادامه پیدا می‌کند و دیگر دکمه پاور مانیتور کار نمی‌کند و مجبور می‌شوم کابل آن را از پریز بکشم. حدود نیم ساعت بعد که کابل را به پریز وصل می‌کنم، خودبه‌خود استند‌بای شده ولی بعد از روشن کردن کامپیوتر دوباره عمل قبلی تکرار می‌شود. ‌ ‌2–زمان لود شدن ویندوزم نیز زیاد است و بعد از این‌که لود می‌شود پیغام زیر را نمایش می‌دهد:
‌ windows cannot find iexplorer.exe‌
1– ابتدا اتصالات مانیتور و سیستم را کنترل کنید. کارت گرافیک را هم بررسی کنید. مانیتور را به گارانتی یا تعمیرکار نشان دهید. همچنین ممکن است عیب از منبع‌تغذیه کیس باشد.
2- با توجه به نوع ویندوز شما و این‌که آیا به‌تازگی ویروس‌یابی روی سیستم خود کرده‌اید، دلایل مختلفی وجود دارد. معمولا چنانچه به‌دلایلی این فایل پاک یا جابه‌جا شود، این پیغام ظاهر می‌شود که ویروس هم می‌تواند دلیل این امر باشد. یا پس از ویروس‌یابی، به‌دلیل آلودگی این فایل به ویروس، ویروس‌یاب این فایل را حذف یا قرنطینه کرده است. با داشتن سی‌دی ویندوز می‌توانید نسبت به ‌Repair‌ ویندوز خود اقدام کنید.
‌ ‌ با کدام نرم‌افزار می‌توان یک فیلم ‌VHS‌ ویدئویی با زمان 120 دقیقه را به یک فایل کامپیوتری که کیفیت خوبی داشته باشد تبدیل کرد و این فایل را چگونه به ‌DVD‌ تبدیل کنیم؟ ‌ ‌
برای این کار شما نیاز به یک کارت ‌Capture‌ دارید. پس از نصب این کارت روی سیستم، با توجه به نوع کارت، نرم‌افزار کمکی برای استفاده بهتر از این دستگاه نیز نصب خواهد شد. دستگاه پخش را به سیستم (کارت) وصل کنید. حالا می‌توانید فیلم ‌VHS‌را به‌صورت فایل روی سیستم‌تان داشته باشید. ضمن این‌که امکان تبدیل فیلم به ‌VCD‌در خود نرم‌افزار وجود دارد، می‌توانید از برنامه‌های رایت سی‌دی مانند ‌Nero‌ برای تبدیل فایل تصویری به قالب ‌VCD‌ یا ‌DVD‌ استفاده کنید.
‌ من فلش پلیر را دانلود و نصب کردم، اما اجرا نمی‌شود. لطفا در مورد این مشکل و این برنامه توضیح کامل بدهید.
فلش‌پلیر ابزاری برای مشاهده ویدیو‌های فلش، محتوای فلش و نرم‌افزارهای کاربردی با فرمت فلش است. این ابزار برای مرور اینترنت و محتوای فعال و چند رسانه‌ای آن موردنیاز است. فلش‌پلیر پس از نصب فایل‌های فلش را در صفحه اینترنت اکسپلورر نمایش می‌دهد و نیازی به اجرا ندارد.
‌چگونه می‌توان درگاه یواس‌بی جلوی کیس را فعال کرد؟
با رجوع به دفترچه مادربورد می‌توانید سوکت‌های مرتبط داخل کیس را به مادربورد وصل کنید. از سلامت کابل‌ها اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است در بایوس برخی از انواع مادربوردها، امکان غیرفعال کردن درگاه ‌USB‌ وجود دارد. ‌ ‌
‌می‌خواستم بپرسم که چطور می‌توانم در برنامه‌هایی مثل یولید به‌طور مستقیم فارسی بنویسم؟ آیا نرم‌افزار فارسی‌نویسی وجود دارد که این کار را انجام دهد؟ آیا نرم‌افزار ویرایش فیلمی وجود دارد که خود به‌تنهایی این کار را انجام دهد؟
برای چنین نرم افزارهایی از یک واسط و مبدل برای انتقال متن فارسی استفاده می‌شود و در نسخه‌های ارایه‌شده، هنوز امکان تایپ مستقیم فارسی وجود ندارد.
مدتی است که وقتی توسط فولدرآپشن، «‌Show-Hidden‌» می‌کنم بلافاصله دوباره به حالت «‌Dont Show-Hidden‌» برمی‌گردد، به‌گمان ویروس، ویندوزم را عوض کردم ولی درست نشد. ‌ ‌
گمان شما کاملا درست بوده و سیستم شما آلوده به ویروسی شده است که حتی با عوض کردن ویندوز هم باز به‌کار خود ادامه می‌دهد. از یک ضدویروس به‌روز برای این کار استفاده کنید و یا درایو خود را برای نصب ویندوز فرمت کنید.
یک نرم‌افزار معرفی کنید تا عکس دسکتاپ به‌طور خودکار عوض شود. از چه سایتی می‌توانم آن را دریافت کنم؟
نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که از سایت خود آنها نیز می توانید دانلود کنید از جمله: ‌Any Background‌ یا ‌.Adloix‌
چگونه می‌توانم از یک دی‌وی‌دی ‌Image‌ بگیرم؟
با استفاده از نرم‌افزارهای رایت دی‌وی‌دی مانند ‌Nero‌ می‌توانید این کار را انجام دهید.
پس از انتخاب گزینه ‌Make a copy of dvd‌، به‌جای انتخاب ‌Writer‌ که به سیستم متصل است، گزینه ‌Image Recorder‌ را انتخاب کنید. سپس نرم‌افزار از شما سوال می‌کند که این فایل ‌Image‌ در کجا ذخیره شود که به‌فضای چهار گیگا بایت نیازمند است.
زمانی که یک فایل صوتی یا تصویری به ‌ Movie Maker ‌اضافه می‌کنم، سیستم این پیغام را نشان می‌دهد:
‌ ...Could not be imported. Unspecified error ‌
در حالی که وقتی ‌ Movie Maker‌را می‌بندم و دوباره باز می‌کنم فایل مورد نظر را وارد کرده است. با نصب دوباره ویندوز این مشکل برطرف نشده است. لطفا اگر سیستمم به ویروس آلوده شده، ضدویروسی که توانایی حذف آن را دارد معرفی کنید. این خطا دلیل ویروسی ندارد. دلایل مختلفی برای این خطا وجود دارد که به ‌Codec‌های صوتی و تصویری نصب شده در سیستم مربوط می‌شود. توصیه ما این است که فرمت فایلی که می‌خواهید اضافه کنید را با مبدل تغییر دهید. با وجود این‌که این برنامه عنوان کرده که بیشتر فرمت‌های صوتی و تصویری را استفاده می‌کند، اما با برخی از آنها به‌درستی کار نمی‌کند.

چگونه می‌توان در یاهو یک ایمیل را حذف کرد؟ لطفا به فارسی جواب دهید!
برای پاک کردن ایمیل خود از یاهو مراحل زیر را انجام دهید:
در یک صفحه اینترنت اکسپلورر آدرس زیر را وارد کنید:

در صفحه‌ای که باز می‌‌شود، نام کاربری و پسورد مربوطه که قرار است حذف شود را وارد کنید. سپس صفحه‌ای با عنوان ‌Terminating your yahoo! account‌ باز می‌شود. پسورد خود را یک بار دیگر وارد کنید و بعد ‌yes‌ بزنید. ‌از این‌که برخی کلمات را انگلیسی نوشتیم، عذر می‌خواهیم!
ویندوزم به‌صورت اتوماتیک آپدیت شده، اما الان هر وقت سیستم را روشن می‌کنم برنامه‌ Microsoft Genuine‌ اجرا شده و به‌هیچ عنوان پاک نمی شود. علت و راه حل را توضیح دهید .
همان طور که در پرسش‌های قبلی هم اشاره شد، این پیغام مربوط به اصل نبودن نسخه نصب شده ویندوز بر روی سیستم شماست که موارد بسیاری از آن در کشور ما دیده می‌شود.
شرکت مایکروسافت برای این‌که کاربران را مجبور به خرید نسخه‌های اصلی ویندوز کند، برخی از سرویس‌ها و نرم‌افزارهای جدید مانند سرویس آپدیت ویندوز از طریق سایت مایکروسافت و نرم‌افزارهای اینترنت اکسپلورر 7 و مدیا‌پلیر 11 را محدود به کاربرانی کند که از نسخه اصلی ‌(Original)‌ ویندوز استفاده می‌کنند.
از آنجا که بیشتر کاربران ایرانی از نسخه‌های اصلی ویندوز استفاده نمی‌کنند، قادر به آپدیت کردن ویندوز ‌ XP‌خود نیستند و در هنگام نصب این دو نرم‌افزار با پیغام خطا (موردی که شما نیز برخورده‌اید) مواجه می‌شوند. از همین راه، شرکت مایکروسافت می‌تواند نسخه‌های کپی از ویندوز را شناسایی کند و پس از شناسایی پیغام خطایی مبنی بر کپی بودن نسخه ویندوز نصب شده بر روی سیستم آنها می‌فرستد.
گفتنی است که ویندوز ‌ XP‌پس از نصب و به‌محض اتصال به اینترنت، به‌طور خودکار آخرین بسته‌های به‌‌روز‌شده ویندوز را که مشکلات امنیتی را برطرف می‌سازند، از سایت مایکروسافت دریافت می‌کند.
یکی از همین فایل‌های به‌روزشده، آپدیت ‌ 905474KB‌یا همان‌ Windows Genuine Advantage‌ نام دارد. این فایل مسوول شناسایی کد نصب ‌شده ویندوز ‌ XP‌در کامپیوتر است. به این صورت که اگر کد نصب شده پیشتر بر روی سیستم دیگری استفاده شده باشد، این فایل به‌روزشده، که در ‌ Tray‌ویندوز قرار دارد، پس از هر بار روشن کردن سیستم، به کاربر پیغامی مبنی بر اصلی نبودن نسخه ویندوز می‌دهد. شکل (2)همچنین در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ، در بالونی محترمانه نوشته می‌شود: «ممکن است شما یکی از قربانیان نرم افزار غیرقانونی باشید!» ‌ ‌
این پیغام‌ها که از طرف شرکت مایکروسافت بر روی سیستم شما دیده می‌شوند، آسیبی به سیستم عامل و یا اطلاعات موجود در کامپیوتر نمی‌رسانند (مگر این‌که اعصاب برخی از کاربران ضعیف باشد.) مایکروسافت با نشان دادن این هشدارها، از کاربران می‌خواهد که با کلیک بر لینک‌هایی که به سایت آنها وصل می‌شود، کد سیستم عامل ‌XP‌ را بخرند.
این پیغام‌ها بیشتر در نسخه حرفه‌ای پیدا می‌شود و در نسخه‌های خانگی چنین مشکلی دیده نشده است.برای رفع این مشکل سه راه به شما پیشنهاد می‌کنیم: اول این‌که یک نسخه اصلی از ویندوز بر روی سیستم خود نصب کنید! دوم، فایل ‌Keyfinder.exe‌ را اجرا کنید (قابل دریافت از سایت‌های گوناگون.) از منوی ‌Option‌ گزینه ‌Change Windows Key‌ را انتخاب کنید. کدی که در این فایل قرار دارد را وارد کنید. ‌‌راه سوم این‌که از آخرین نسخه فایل LegitCheckControl.dll‌(قابل دریافت از سایت‌های گوناگون) استفاده کنید.به‌علت این‌که این کارها از نظر ما به‌نوعی کرک و استفاده غیرمجاز از نرم‌افزار به‌شمار می‌آیند، از ارایه توضیحات بیشتر معذوریم و این‌ها را هم به این علت گفتیم که می‌دانیم بسیاری از شما به‌هیچ وجه امکان خرید قانونی این سیستم‌عامل را ندارید. همچنین توصیه می‌کنیم که کم‌کم به استفاده از سیستم‌عامل‌های لینوکس بیاندیشید.
2 سوال دارم:
1– مدتی است در بعضی از مواقع در کار با برنامه‌ها ناگهان پیام زیر داده می شود.
‌Svchost.exe - application Error ‌
‌... "00401432×0 The instruction at "‌
2– چگونه می توان در ‌Macromedia Flash‌ فارسی نوشت (از راست به چپ و صحیح)؟
1– برخی از دلایل این پیغام خطا عبارتند از: زمانی که سیستم شما آخرین آپدیت ویندوز را گرفته باشد و یا سخت‌افزار جدیدی به سیستم خود وصل کرده باشید.
در برخی مواقع می‌توانید با ‌Repair‌ فایل‌های ‌.dll‌ ویندوز یا استفاده از یک برنامه ‌Registry fixer‌ این مشکل را برطرف کنید.
مدتی است وقتی ویندوز بالا می آید در نوار وظیفه پیغام زیر را می دهد.
‌!Your computer is infected‌

‌... !Windows has detected spyware infection‌

می‌خواهم ویندوزم را از درایو ‌C‌ پاک و در ‌F‌ نصب کنم.

دوست عزیز، سیستم شما آلوده به انواع ویروس‌ها و تروجان‌ها شده است. این ویروس با ارسال چنین پیغام‌هایی، شما را به سایت‌هایی برای دانلود آنتی‌ویروس و آنتی‌اسپای‌ور راهنمایی می‌کند که تمام این سایت‌ها نیز آلوده به ویروس هستند. هرچه سریع‌تر سیستم خود را با یک ضدویروس به‌روز و همین‌طور یک آنتی‌اسپای‌ور ترجیحا ‌(Doctor Spyware)‌ اسکن کنید. ‌برای نصب ویندوز در درایوی دیگر، پس از بالا آمدن با سی‌دی بوت ویندوز، درایوی را که می‌خواهید، فرمت کنید و همان درایو را برای نصب ویندوز انتخاب کنید (با کلیدهای مکان‌نما می‌توانید روی درایوهای مختلف حرکت و آنها را انتخاب کنید.)

سلام من وقتی که رایانه را هایبرنت می‌کنم این پیغام را می‌دهد:

‌windows - system error‌

‌... Insufficient system resources exist‌

معمولا این مشکل زمانی رخ می‌دهد که سیستم شما 1 گیگابایت یا بیشتر رم داشته باشد. این پیغام زمانی ظاهر می‌شود که بخش مدیریت پاور مرکزی ویندوز نمی‌تواند حافظه کافی در اختیار سیستم قرار دهد تا سیستم به‌حالت ‌Hibernate‌ برود. برای برطرف کردن این مشکل سایت مایکروسافت در صفحه‌ای با آدرس زیر بسته نرم‌افزاری قرار داده است:

‌909095 http://support.microsoft.com/kb

برخی از سایت‌ها در صفحه نخست خود برای عضو شدن نام کاربری و پسورد می‌خواهند، چگونه باید وارد کنیم؟ گوشی موبایلم مدل سونی اریکسون ‌800k‌ است. وقتی از کامپیوترم یک فایل تصویری یا یک فیلم ویدیویی روی کارت حافظه گوشی ذخیره کنم، فایل ذخیره می‌شود اما با کلیک روی آن، فایل مورد نظر باز نمی‌شود علت چیست؟ آیا نیاز به نرم‌افزار خاصی هست؟

برای وارد کردن نام کاربری و پسورد در هر سایت، ابتدا باید عضو آن سایت شوید. پس از عضویت در سایت (با گزینه‌هایی چون ‌Log on‌ و ‌Sign in‌ می‌توانید وارد شوید)، به شما یک نام کاربری (که خودتان انتخاب کرده‌اید) و یک کلمه عبور داده می‌شود. از این پس با نام کاربری و کلمه عبور خود می‌توانید وارد آن سایت شوید.

در مورد سوال دوم، نکته قابل ذکر این است که، بیشتر گوشی‌های موبایل برای پخش فایل تصویری، از فرمت خاصی استفاده می‌کنند. معروف‌ترین این فرمت‌ها ‌gp3.‌ است. یعنی فایل تصویری با این فرمت را می‌توانند نشان دهند. برای دیدن فایل‌های گوشی در کامپیوتر نیز نیاز به ‌gp player3‌ روی سیستمتان دارید. در مورد عکس هم به همین ترتیب، از فرمت‌های خاصی پشتیبانی می‌شود.

هر فایل اکسلی را که باز می‌کنم کنار آن فایل، فایل دیگری ایجاد می‌شود که هم اسم فایل اول ولی ‌~)$( این دو علامت به اسم اضافه می‌شوند. وقتی فایل را می‌بندم از بین می‌رود. سیستم را اسکن کردم ویروسی نیست. سوال دوم این‌که یک فایل اکسلی دارم که ‌READ ONLY‌ شده، ‌PROTECT‌ هم شده است. وقتی روی شیت کلیک راست می‌کنم، تیک PORTECT‌ را نمی‌شود برداشت. حتی‌ DELETE‌ هم نمی‌شود. لطفا نحوه فلش کردن و ‌UPDATE‌ گوشی ‌990P‌ را هم توضیح بدهید.

برنامه‌های مایکروسافت مثل ‌Word‌ یا ‌Excel‌، پس از باز کردن فایل، فایلی را به‌همان نامی که گفتید، در کنار فایل ایجاد می‌کنند و با توجه به تعریف کاربر، هر چند دقیقه از فایل اصلی یک ذخیره می‌گیرند و در این فایل ذخیره می‌کنند. پس از بستن فایل، دیگر برنامه به این فایل نیازی ندارد و آن را حذف می‌کند. پس نگران نباشید، این فایل‌های، توسط خود نرم‌افزار ایجاد شده اند و خطری ندارند. ‌ ‌در مورد سوال دوم، چنانچه گزینه ‌Protect‌ را انتخاب کنید، از شما کلمه عبور را می‌خواهد و چنانچه این کلمه را نداشته باشید، نمی‌توانید در فایل تغییراتی ایجاد کنید.

برای فلش دستگاه خود نیاز به باکس‌سیتول دارید. اما برای ‌Update‌ گوشی خود: ‌‌1– ابتدا از سایت سونی اریکسون برنامه ‌ Update Service‌رو دانلود، نصب و اجرا کنید 2– پس از اجرا، صفحه‌ای با عنوان‌ Checking for Updates‌ ظاهر می‌شود 3– سپس صفحه انتخاب زبان دیده می شود که باید انتخاب کنید 4– دکمه ‌ Start‌ را بزنید. در صفحه بعد که صفحه موافقتنامه است، ‌ Agree‌ را بزنید. 5– در صفحه بعد، نوع ‌ Connector‌ گوشی را انتخاب کنید. کانکتور ‌990P‌، در سمت چپ قرار دارد 6– در صفحه بعد 5 دستورالعمل داده شده را اجرا کنید: گوشی را خاموش کنید. باتری و سیم کارت را خارج کنید. فقط باتری را داخل گوشی بگذارید. در آن را ببندید. دکمه C ‌را نگه دارید و همزمان کابل همراه گوشی که یک سر آن به کامپیوتر وصل است را به گوشی وصل کنید 7– بعد از چند لحظه صفحه‌ای ظاهر می شود که از شما می‌خواهد دکمه ‌ C‌را رها کنید 8– در صفحه بعد، چک کردن برای آپدیت است، منتظر بمانید 9– پس از این مرحله، نتیجه اعلام می شود، چنانچه آپدیت جدید موجود باشد، گزینه ‌Update‌ و چنانچه نسخه نرم‌افزار گوشی شما، آخرین نسخه باشد، می‌توانید گزینه ‌Continue Anyway‌ را انتخاب کنید. سپس دریافت شروع می شود و پیغام در حال دانلود می‌دهد و پس از پایان دانلود، شروع به نصب برنامه می‌کند‌10– در پایان پیغام‌ You have successfully updated your phone‌ ظاهر می‌شود. چنانچه این پیغام ظاهر نشد، باید نسبت به انجام کارهایی که گفته شد، دوباره اقدام کنید. پیش از آغاز دوباره، باید برنامه را ‌Uninstall‌ کنید 11– در پایان از شما خواسته می‌شود که باتری را بیرون بیاورید و سیم‌کارت و باتری را در جای خود قرار دهید. پس از روشن شدن دوباره، گوشی شما به جدیدترین سیستم عامل آغاز به‌کار خواهد کرد. نکته قابل ذکر این که با آپدیت کردن، تمام اطلاعات موجود روی گوشی (نه مموری کارت) از بین می‌رود. بنابراین پیش از آپدیت بهتر است از گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
من در سیستم خود با ویروسی مواجه شده‌ام که درزمان استفاده از برنامه‌های ‌ ‌آفیس 97 (مثل ورد) یک کپی مخفی از این برنامه می‌گیرد. لازم به توضیح است که پسوند فایل مخفی ایجاد شده توسط این ویروس به‌صورت ‌$~‌ می‌باشد در ضمن سیستم را هم با ویروس‌کش به‌روزی اسکن کرده‌ام ولی فایده‌ای نداشته است.


دوست عزیز، خوشبختانه این فایل مربوط به ویروس نیست و فایل موقتی است که توسط نرم‌افزارهای آفیس بر روی سیستم ایجاد می‌شوند.
در این نرم‌افزارها، هر چند دقیقه یک‌بار از فایل نسخه‌ای تهیه می‌شود ‌(Auto Save)‌ تا در صورت نیاز از آن استفاده شود و پس از بستن فایل آنها نیز از بین می‌روند. ‌ ‌
الناز سالمی – هنگامی که می‌خواهم وارد اینترنت بشوم با پیغام زیر مواجه می‌شوم:
‌There was no dial tone‌
‌ ‌در حالی که سیم تلفن به مودم وصل است.
با توجه به زمان مشاهده این پیغام و این‌که بر روی سیستم شما چه‌نرم‌افزارهای جدیدی نصب شده است، این پیغام دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد.
ابتدا از وجود ‌Dial tone‌ اطمینان حاصل کنید. کابل تلفن، مودم و نسخه درایور مودم و تنظیمات مودم در ‌Device Manager‌ را کنترل کنید. از این‌که در جای دیگر خط تلفن مشغول نیست، اطمینان حاصل کنید.
در بخش مشخصات ‌(Properties)‌ مودم، قسمت ‌Regional Setting‌ را کنترل کنید که کشور درستی انتخاب شده باشد و ‌Dial Tone Detection‌ را غیرفعال کنید. ‌ ‌
‌ ‌اکرم، بوشهر – فلش مموری من 8 گیگا بایت است. آیا می‌توانم آن را ‌Defrag‌ کنم؟ اگر 2 یا چند آنتی‌ویروس روی سیستم داشته باشم، مشکلی پیش نمی آید؟ و آیا می‌توانم با آی‌دی یاهوی خود در سایت هات‌میل هم همان آدرس را بگیرم؟
بله، برای دسترسی سریع‌تر سیستم عامل به فضای روی فلش مموری می‌توانید آن را دفرگ کنید. معمولا نصب چند آنتی‌ویروس بر روی یک سیستم، باعث پایین آمدن شدید سرعت سیستم و از کار افتادن آن می‌شود.
البته آنتی‌ویروس‌هایی هم هستند که با هم سازگارند، ولی در بیشتر موارد نصب بیش از یک آنتی‌ویروس بر روی یک سیستم توصیه نمی‌شود. جواب سوال آخر شما هم مثبت است، اما در صورتی که با آی‌دی موردنظر شما هنوز کسی ثبت نکرده باشد.
‌ ‌من به یک آنتی‌ویروس قوی نیاز دارم. ولی هر آنتی ویروسی نصب می کنم، سرعت کامپیوترم را پایین می‌آورد. آیا آنتی‌ویروس قوی وجود دارد که سرعت را پایین نیاورد؟
با توجه به پردازشی که آنتی‌ویروس‌ها روی سیستم انجام می‌دهند، طبیعی است که مقداری از حافظه سیستم را به‌خود مشغول کنند. آنتی‌ویروس‌های قوی سعی بر این دارند که ضمن شناختن ویروس‌‌های جدید و پاک کردن آنها، سرعت کمتری از سیستم بگیرند. در هر حال با اندکی تفاوت بیشتر آنتی‌ویروس‌های قوی مقداری از حافظه دستگاه را اشغال می‌کنند. آنتی‌ویروس‌های کسپرسکی و ناد32 تا حدودی در این امر موفق بوده‌اند.
‌ ‌سمیرا خلاقی – من از آنتی‌ویروس کسپرسکی استفاده می‌کنم. بعد از مدتی برای آپ‌دیت شدن ‌ Activate key‌ می‌خواهد. چگونه می‌توانم آن را به‌روز کنم؟
چنانچه فایل را به‌صورت اورجینال تهیه کرده باشید، که این کلید بر روی آن قابل مشاهده است. اما چنانچه از یک نسخه کپی استفاده می‌کنید، این کلیدها به‌صورت یک فایل متنی در کنار فایل نصب آنتی‌ویروس قرار داده شده‌اند.
لازم به‌ذکر است که کلیدهای کپی در صورت کار کردن، پس از مدتی بی‌اعتبار می‌شوند و در صورتی که بخواهید آنتی‌ویروس را آپدیت کنید، نیاز به ثبت در سایت کسپرسکی دارید.
‌ ‌بهزاد اندیشمند، خوزستان – آیا می‌توان فایل‌های ویدیویی را به ‌gp3‌ تبدیل کرد؟
بله. برای این کار می توانید از مبدل‌های فایل‌های ویدویی به ‌gp3‌ استفاده کنید. این نوع فایل‌ها قابل پخش بر روی بیشتر گوشی‌های موبایل هستند.
‌ ‌محسن بیگدلی، آبیک – مدتی است فعالیت ‌ CPU‌ من بسیار زیاد است و تمام سرعت کامپیوترم را گرفته است. در ‌Task Manager‌ پردازشی با عنوان ‌NMIndexStoreSvr.exe‌ 50 تا 100 درصد فضای پردازش را اشغال می‌کند و با ‌End Task‌ هم از بین نمی‌رود.
این برنامه‌ای است که در کنار با برنامه ‌Nero‌ نصب می‌شود به نام ‌(Nero Scout)‌ و وظیفه‌اش، جستجوی هارد سیستم و طبقه‌بندی فایل‌های صوتی و تصویری شما برای پایگاه اطلاعات نرم‌افزار است که در پس‌زمینه اجرا می‌شود و معمولا پردازش زیادی هم دارد. برای رهایی از آن به‌راحتی می‌توانید از برنامه ‌Nero‌ آن را غیرفعال کنید.
برای این کار در ‌My Computer‌ بر روی گزینه ‌Nero Scout‌ کلیک راست کرده و گزینه ‌Option‌ را انتخاب کنید. سپس تیک گزینه ‌Enable Nero Scout‌ را بردارید.
‌ ‌سجاد سهرابی – سرعت کامپیوترم خیلی پایین آمده است. وقتی در ‌Task Manager‌ سربرگ ‌Processes‌ نگاه کردم، متوجه شدم که پروسه‌ای به‌نام ‌ ekrn.exe cpu‌را مشغول کرده و سرعت را پایین آورده است. لطفا راجع به این پروسه و چگونگی خلاصی سیستم از آن توضیح دهید.
این پردازش مربوط به آنتی‌ویروس شما ‌Eset Smart Security‌ یا ‌Antivirus 32Eset Nod‌ است. وظیفه آن گوش به زنگ بودن برای کنترل اطلاعات ارسالی و دریافتی از پورت‌های باز سیستم می‌باشد. چنانچه این پردازش سیستم شما را بسیار مشغول نگه می‌دارد، می‌توانید به‌راحتی آن را از ‌Control Panel‌، ‌Uninstall ‌ کنید.
یک فایل در قالب فایل اینترنتی همراه با نوار زرد رنگ در صفحه دسکتاپ ظاهر می‌شود و دارای فایل نوشتاری است و یک نسخه از آن فایل در دسکتاپ و یک نسخه در داکیومنت قرار می‌گیرد و با نام ‌ Important‌ ظاهر می‌گردد. برای از بین بردن آن مرا راهنمایی کنید. ‌ ‌
دوست عزیز سیستم شما آلوده به ویروس شده است که به آن ویروس سالدوست هم می‌گویند. که آنتی‌ویروس‌های معروف مانند مک‌آفی آن را می‌شناسد. برای این ویروس ایرانی چند آنتی‌ویروس کوچک و کم حجم ایرانی نیز ساخته شده است که می‌توانید از:

Remover_zip.aspx20Virus%20Yellow%
یا کد:

www.mshdiau.ac.ir/itc/saldostcleaner.zip

دریافت کنید.
توجه داشته باشید در صورتی که هنگام اجرای این آنتی‌ویروس با یک ‌Error ‌با عنوان ‌1.1 Microsoft .Net Framework‌ مواجه شدید، ضروری است که ابتدا ‌1.1 Microsoft .Net Framework‌ را دریافت و نصب کنید که این برنامه را می‌توانید از سایت زیر دریافت کنید: ‌ ‌
‌ کد:

http://www.microsoft.com/downloads/details‌

‌8157-4842-589-f3e25d262FamilyID=?.aspx‌
‌&displaylang=en3a3cf7e1d034-‌
م. ی. از گنبد – من اصلا نمی‌توانم با ‌Windows live messenger ‌ آنلاین شوم. مرتب این پیغام را می‌دهد: ‌ ‌
‌.Singing in to Windows Live Messenger Failed because the service temporarily unavailable‌
‌.Please try again later‌
‌1c810003 :Error code‌
ویندوزم را هم عوض کردم اما باز هم نشد.
این مشکل به این دلیل است که سرویس هات‌میل و ‌MSN‌ درخواست‌های رسیده با نام کشور ایران را پشتیبانی نمی‌کنند. ‌ ‌
امیرحسین غلامپور، آستانه – چگونه می‌شود فایل‌های ‌ PDF‌را به قالب ‌WORD ‌تبدیل کرد به‌طوری‌که از زبان فارسی هم پشتیبانی کند. چون من این کار را با نرم‌افزارهای مختلف امتحان کردم اما با زبان فارسی مشکل داشتند. یعنی متن‌ها ناخوانا هستند.
برای این منظور نرم‌افزارهایی وجود دارد که شرکت‌های ایرانی آن را عرضه کرده‌اند و می‌توانید برای خرید به آنها مراجعه کنید. از جمله این شرکت ها، شرکت هدی سیستم است. برای جلوگیری از کپی غیرمجاز این نرم‌افزارها، معمولا یک قفل سخت‌افزاری نیز به همراه آنها عرضه می‌شود.
‌ ‌وحید آهنگری، قائم شهر – من مدتی پیش به شرکتی میل زدم. بعد از مدتی طولانی (حدودا دو ماه) که جوابی نیامد، یکی از دوستان گفتند چون با ایمیل رایگان (یاهو) میل فرستادم، در قسمت اسپم میل قرار گرفته و آنها چک نکرده‌اند. می‌خواستم بدانم آیا چنین چیزی درست است؟ و چند ایمیل پولی معتبر معرفی کنید .
با وجود این‌که چنین چیزی چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد، اما امکان دارد. بیشتر ارائه‌‌دهندگان پست الکترونیکی که سرویس رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند، سرویس‌هایی نیز ارایه می‌دهند که در قبال پرداخت هزینه، خدماتی خاص ارایه می‌دهند. یاهو هم از جمله این ارایه‌دهندگان است.
‌ ‌شهروز کُر، گنبد کاووس – وقتی می‌خواهم با فارسی‌نویس کار کنم، لابه‌لای حروف مربع می‌آید و نمی‌شود از فارسی‌نویس استفاده کرد. راه استفاده‌اش را بگویید.
با توجه به نوع فارسی‌نویسی که استفاده می‌کنید، باید فونت‌هایی را در نوع قلم انتخاب کنید که ویژه آن نرم‌افزار هستند و همراه با نرم‌افزار بر روی سیستم نصب می‌شوند. بعضی از این نوع فونت‌ها پیشوندهایی در کنار نام فونت دارند. کافیست در هنگام تایپ در فارسی نویس، نوع قلم را یکی از آنها انتخاب کنید.
‌ ‌ثنا رحیمی – چند وقت پیش عضو گروهی شدم. از آن وقت هر روز 20‌‌یا 30 ایمیل از این گروه برای من فرستاده می‌شود. چطور باید عضویت را حذف کرد؟
معمولا هر گروهی نحوه حذف عضویت اعضا از آن گروه را در نوشته‌های تبلیغاتی و ثابتی که همراه هر میل برای اعضا می‌فرستد، ارایه می‌کند که ممکن است ارسال یک ایمیل خالی به آدرس همان گروه باشد. در صورتی که می‌خواهید از عضویت گروهی در یاهو صرف نظر کنید، می‌توانید به نشانی زیر بروید:

در آنجا نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید. فهرستی از گروه هایی که در یاهو عضو آن هستید را به شما نشان می دهد. حالا بر روی نام گروهی که می‌خواهید عضو نباشید کلیک کنید. حالا گزینه ‌Edit membership‌ را انتخاب کنید (این گزینه جلوی نام کاربری شما در بالای صفحه دیده می‌شود.)
در صفحه جدید باز شده، مشخصات عضویت شما وجود دارد. در پایین‌ترین بخش صفحه و سمت راست، بر روی گزینه ‌Leave group‌ کلیک کنید. دوباره از شما تاییدیه‌ای برای حذف از گروه گرفته می‌شود، تایید کنید و خارج شوید. به این صورت شما از عضویت در گروهی که انتخاب کرده‌اید، خارج می‌شوید. همین طور می‌توانید به آدرس زیر یک میل خالی بفرستید (دقت کنید که به جای نام گروه اسم صحیح گروه را وارد کنید
‌mailto: groupname-unsubscribe@yahoogroups.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
محمدصادق حسین زاده، تهران – در ویندوز روی هر چیزی دابل‌کلیک می‌کنم، پنجره ‌ Properties‌ آن باز می‌شود؟ فکر کنم سیستمم ویروسی شده است. ‌ ‌
سیستم خود را با یک آنتی‌ویروس قوی و به‌روز اسکن کنید. از سالم بودن کابل ماوس اطمینان حاصل کنید. صفحه کلید را کنترل کنید که بعضی از کلیدهای آن (به‌ویژه کلید ‌(Alt)‌ پایین نباشد. درایور ماوس خود را دوباره نصب کنید.
به ‌Control Panel‌ بروید و تنظیمات ماوس را دوباره انتخاب کنید. در پایان اگر هیچ‌کدام از این راه‌حل‌ها کارگشا نشد، می‌توانید به منوی ‌Start‌ رفته و گزینه ‌Regedit‌ را تایپ کنید. از پنجره سمت چپ به آدرس
‌ ‌‌HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell‌
بروید و آن را انتخاب کنید. در پنجره سمت راست، روی ‌Default‌ کلیک راست کنید و مقدار آن را به ‌None‌ تغییر دهید.
 
کدام افزونه ها فایرفاکس را کند می کنند؟
همیشه می دانستیم نصب کردن افزونه های زیاد روی مرورگر هایمان می تواند باعث کند شدن آن ها بشود. اما حالا Mozilla می تواند بگوید که این افزونه ها تا چه اندازه کند کننده هستند. ابتدا یک نگاه کلی خواهیم داشت به اینکه یک افزونه تا چه حد می تواند مرورگرتان را کند کند و نگاهی هم خواهیم داشت به بدترین افزونه ها در این زمینه!


موزیلا می گوید هر افزونه، به طور میانگین 10 درصد به زمان بالا آمدن فایرفاکس می افزاید:


"به طور میانگین، با هر افزونه ای که بر فایرفاکس اضافه کنید10 درصد به زمان بالا آمدن فایر فاکس اضافه میشود. برای بعضی کاربران این مقدار در حد میلی ثانیه خواهد بود و برای بعضی دیگر می تواند نیم ثانیه باشد. و این موضوع کاملا به سخت افزار و نرم افزاری بستگی دارد که هر فرد از آن استفاده می کند. خیلی از افزونه ها کمتر از ده درصد به زمان استارت آپ می افزایند و متاسفانه؛ تعداد نسبتا کمی افزونه هم وجود دارند که بیشتر می افزایند. اما بر مبنای اطلاعات عملکرد واقعی ، نصب ده عدد افزونه؛ زمان بالا آمدن فایرفاکس را دوبرابر خواهد کرد."


این اطلاعات جالبی است که به شما زوایه دید خوبی می دهد. اما موزیلا قدم را فراتر گذاشته و به شما نشان می دهد که کدام افزونه بدتر است. هم اکنون هم موزیلا در حال انجام تست های عملکرد خودکار، برروی بیش از 100 افزونه در گالری اش است. نتیجه هم در این صفحه قابل مشاهده می باشد. اگر دیدید که در حال استفاده ی یکی از افزونه های این لیست می باشید؛ باید بدانید که افزونه مورد نظر به طور جدی بر سرعت فایرفاکس تان تاثیر می گذارد. قطعا این لیست ارزش یک نگاه را دارد و جالب این که در حال حاضر (که این مقاله نوشته می شود) برخی از افزونه های معروف مانند FoxyTunes , Xmarks و حتی FastestFox هم در این لیست هستند! البته قطعا وقتی توسعه دهندگان از حضورشان در این لیست شرمنده شده و شروع به بهبود افزونه هایشان کنند؛ دیگر نام چنین افزونه هایی را در این لیست نخواهید دید. هم اکنون می توانید نام 50 ارائه کننده افزونه های کند را در این لیست ببینید. و البته این کار موزیلا تاثیر مهمی روی توسعه دهندگان افزونه خواهد گذاشت چرا که بیشتر روی بهینه سازی سرعت کار خواهند کرد.


از دو هفته آینده، موزیلا شروع به اضافه کردن هشدار های “Slow Performance” به این افزونه ها خواهد کرد و دیگر نیازی نیست که هربار قصد نصب یک افزونه جدید را داشتید، به این لیست مراجعه کنید. موزیلا با توسعه دهندگان ارتباط برقرار خواهد کرد و به آن ها، برای بهبود دادن افزونه هایشان یاری خواهد رساند که این واقعا عالی است. اما برای حال، می توانید لیست افزونه های کند را چک کرده و برای آن ها خط و نشان بکشید. همچنین مراجعه به پست وبلاگ موزیلا هم برای شما مفید واقع خواهد شد.

دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (2)