up.p30day.com آموزشی

 

آموزشی

این وبلاگ هدیه به همه ی عزیزان هم وطن و جوانان عزیز

چگونه بفهمیم دوستمان invisible است؟!
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٩  

در این ترفند قصد داریم به معرفی 3 روش نوین بپردازیم که در کمتر جایی یافت میشود . بدین صورت که بدون نیاز به نرم افزار خاصی و تنها با استفاده از یک عمل کوچک میتوان با وارد نمودن ID شخص مورد نظر پی به این موضوع برد که آیا او Invisible است یا خیر؟ لازم به ذکر است که این ترفندها بر روی تمامی ورژنهای یاهو مسنجر جدید و قدیم قابل اجراست.

برای کار با روش اول لازم است :
ابتدا با ID خود به یاهو مسنجر لوگین نمایید. سپس سه کلید Ctrl+Shift+A را همزمان فشار دهید تا پنجره Add کردن دوست نمایان شود.
سپس ID با نام sivarobot را Add نمایید.
پس از Add کردن این ID که یک روبات است کافی است پنجره PM را باز کرده و عبارت زیر را در آن تایپ کنید و برای او ارسال کنید:
check ID
دقت کنید به جای کلمه ID ، آیدی شخص مورد نظر را بنویسید. به عنوان مثال check angel2020
حال با پیامی از جانب روبات رو به رو میشوید که یا User Is Offline است که یعنی فرد مورد نظر واقعا آفلاین است یا User Is Online که یعنی فرد آنلاین میباشد اما Invisible شده است.

و برای کار با روش دوم لازم است :
این روش ساده تر از روش قبلی هست که به شما این امکان را میدهد تا خیلی راحت تر متوجه بودن یا نبودن افراد در یاهو شوید.
برای این کار بر روی نام فردی که می خواهید بفهمید Invisible است یا نه، کلیک راست کنید و از صفحه ای که ظاهر شده گزینه ی Invite Conference را انتخاب کنید. سپس منتظر بمانید، در این صورت چهار حالت ممکن است رخ دهد:

1. کاربر مورد نظر حضور ندارد، پس پیغامی به صورت زیر ظاهر می شود:
None if the Users in the invite list are available t.join the conference.Please try at a later time
2.کاربر در اینترنت حضور دارد ولی دعوت شما را رد می کند سپس در کادر پنجره ی کنفرانسش پیغامی مبنی بر اینکه من دعوت شما را رد می کنم ظاهر می شود! خوب پس کاربر حضور داشته که توانسته دعوت شما را رد کند.
3.کاربر به دعوتی که شما برای کنفرانس برای او فرستاده اید پاسخ مثبت می دهد، پر واضح است که او حضور دارد و شما می توانید نام او را در پنجره کنفرانس ببینید.
4.هیچ پیغامی وارد نمی شود! این کاربر دست شما را خوانده و به پیغامی که حاوی پرسش مبنی بر دعوت شما به کنفرانس است پاسخ نمی دهد تا لو نرود. پس نتیجه می گیریم که کاربر حضور دارد. در نتیجه فقط هنگامی که واقعا کاربر حضور ندارد حالت اول رخ می دهد، در بقیه حالات حتما کاربر حضور دارد شک نکنید.


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : چگونه بفهمیم دوستمان invisible است؟!
 
از کجا بفهمیم کسی در یاهو آنلاین هست؟
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٩  

برای این کار چند روش را پیشنهاد می کنم امتحان کنید:

عضی از افراد هستند که در اینترنت می باشند و آیدی یاهو آنها آنلاین است ولی وضعیت خود رو به صورت invisible در می آورند تا چراغ آنها خاموش باشد تا دوستانشون از آنلاین بودن آنها باخبر نشوند.ولی شما می تونید با استفاده از این سایت زیر مطلع شوید که دوست شما در یاهو واقعا offline است یا از قصد خود رو invisible کرده است.برای تست این کار به آدرس سایت زیر بروید و فقط آیدی شخص مورد نظر رو تایپ کنید و دکمه ذره بین را فشار دهید!

آدرس سایت >> http://www.persiangap.com

 

2-  در این ترفند قصد داریم به معرفی یک سایت بپردازیم که در کمتر جایی یافت میشود ، چرا که هنوز از ایجاد آن مدت کمی گذشته است. بدین صورت که بدون نیاز به نرم افزار خاصی و تنها با استفاده از یک عمل کوچک میتوان با وارد نمودن ID شخص مورد نظر پی به این موضوع برد که آیا او Invisible است یا خیر؟ لازم به ذکر است که این ترفند بر روی تمامی ورژنهای یاهو مسنجر جدید و قدیم قابل اجراست.
شرح مختصری از این سایت :
همان طور که می دانید Yahoo Messenger یک سرویس گفتگو میباشد که به کاربران اجازه میدهد تا به صورت Online و یا Invisible با یکدیگر Chat کنند. Kopy.ir امکانی را فراهم می کند که شما بتوانید کسانی را که در Yahoo Messenger مخفی به گفتگو می پردازند را شناسایی کنید . برای این منظور تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:
1- Yahoo Id شخص مورد نظر خود را در مکان تعیین شده بدون yahoo.com@ وارد کنید . برای مثال : john_Smith
2- بر روی تصویر ذره بین کلیک کنید. بعد از چند ثانیه Kopy وضعیت Yahoo Id مورد نظر را تشخیص داده و یکی از تصاویر زیر را نمایش می دهد:
این تصویر بیانگر آن است که شخص در وضعیت Invisible می باشد.

این تصویر بیانگر آن است که شخص در وضعیت Online می باشد.

این تصویر بیانگر آن است که شخص در وضعیت Offline می باشد.


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : از کجا بفهمیم کسی در یاهو آنلاین هست؟
 
تغییر مکان ذخیره.ی فایل.های موقت در ویندوز
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٤  


ویندوز در هنگام نصب و اجرای برنامه.های مختلف، یک سری از فایل.های موقت مورد نیاز برنامه یا عملیات نصب را در پوشه.ای با نام Temp در درایو ویندوز (درایو C) ذخیره می.کند (برای مشاهده این پوشه کافی است عبارت %TEMP% را در Run ویندوز وارد کنید). گاهی اوقات برنامه.های سنگینی نظیر مبدل فایل.های ویدیویی، فایل.های موقت حجیمی درست می.کنند که همین امر موجب پُر شدن فضای درایو ویندوز می.شود. به ویژه اگر درایو ویندوز از حجم کافی برخوردار نباشد این موضوع آزاردهنده خواهد شد. در این ترفند به شما نشان خواهیم داد که چگونه مسیر پیش.فرض ذخیره شدن فایل.های موقت را به درایوی دیگر تغییر دهید تا دیگر با معضل کمبود فضا در درایو ویندوز مواجه نشوید. این ترفند بر روی تمامی نسخه.های ویندوز عملی می.باشد.
..

برای این کار:
ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. سپس عبارت sysdm.cpl را در Run وارد نمایید و Enter بزنید.

در پنجره باز شده به تب Advanced بروید.

سپس بر روی دکمه Environment Variables کلیک کنید.

در پنجره جدید باز شده، در قسمت ...User variables در حالی که TEMP در حالت انتخاب است بر روی Edit کلیک کنید.

حال در قسمت Variable value، به جای عبارت موجود در آن، مسیر جدید ذخیره محتویات موقت را وارد نمایید (به عنوان مثال D:\beytoote\Temp) و بر روی OK کلیک کنید.
..


این کار را عیناً برای TMP نیز تکرار کنید.

در پایان یک بار ویندوز را Restart نمایید.

خواهید دید که پس از این کار، تغییرات اعمال شده و مسیر جدید مورد استفاده ویندوز قرار می.گیرد.

تنها دقت داشته باشید این کار باید برای هر حساب کاربری در ویندوز به صورت جداگانه صورت پذیرد. بدین معنا که حساب.های کاربری که این ترفند را بر روی.شان اعمال نکنید، همچنان از درایو ویندوز برای ذخیره.سازی فایل.های موقت استفاده خواهند کرد.


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : تغییر مکان ذخیرهی فایلهای موقت در ویندوز