up.p30day.com آموزشی

 

آموزشی

این وبلاگ هدیه به همه ی عزیزان هم وطن و جوانان عزیز

نمایش پسورد هنگام اتصال به اینترنت
ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩  

نمایش پسورد هنگام اتصال به اینترنت

؛یکی از ویژگی های dialup در xp نشان ندادن پسورد است یعنی وقتی شما روی آیکن یک dialup کلیک می کنید فقط username دیده می شود. با استفاده از این روش می توانید پسورد خود را هم مشاهده کنید. در Run تایپ کنید: regedit تا رجیستری باز شود. به این آدرس بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/Cur
rentControlSet/Services/RasMan/Parameters
Modifyدر اینجا یک DWORD با اسم DisableSavePassword بسازید.مقدار ٠ در این DWORD برای SAVE کردن و مقدار ١ برای SAVE نشدن پسورد است


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : نمایش پسورد هنگام اتصال به اینترنت
 
پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (1)
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩  
هنگامی که سی‌دی را داخل درایو می‌گذارم، محتویات آن را به شکل اینترنت اکسپلورر در می‌آید. فرقی نمی کند دینا باشد یا عکس یا موزیک. چه کار باید انجام داد که به شکل خودشان در بیاید؟
روی فایل کلیک راست کرده، ‌Properties‌ را انتخاب کرده و روبروی ‌Open with‌، گزینه ‌Change‌ را انتخاب کنید. سپس برنامه‌ای که می‌خواهید با آن فایل را باز کنید، انتخاب کرده و تیک گزینه ‌...Always use the‌ را نیز بزنید. تایید کنید و خارج شوید. برای هر نوع فایل یک بار این کار را انجام دهید.
‌کامپیوتر من دچار یک اسپای‌ور شده بود و من مشکل آن را با نرم‌افزارهای مربوطه برطرف کردم اما از این پس موقع بالا آمدن ویندوز یک پیام هشدار هم بالا می‌آید که:‌ .Windows cannot find 'iexplorer'‌


‌Make shure you typed the name‌


‌ .then try again‎ correctly, and‌


‌To search for a file click the start‌


‌‎.botton,and then click search‌


‌ ‌


به‌تازگی هنگامی که به اینترنت متصل می‌شوم، بعد از مدتی ارتباطم با اینترنت قطع می‌شود و به‌هیچ سایتی نمی‌توانم وارد شوم و هر چه تلاش می‌کنم که ‌Disconnect‌ شوم، نمی‌توانم و مجبور به ری‌استارت می‌شوم. ‌ ‌

مشکل شما ممکن است دلایل بسیار مختلفی داشته باشد. با اطلاعات اندکی که داده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مودم خود را یک‌بار ‌Uninstall کرده و دوباره نصب کنید. از یک ضدویروس به‌روز استفاده کنید. از ‌Task Manger‌ ببینید چه پردازشی سیستم شما را مشغول می‌کند. ویندوز خود را ‌Repair ‌ کنید.‌ ‌این دو اخطار چیستند و چگونه باید با آنها بر خورد کرد ؟‌D:\WINDOWS\svchost.exe‌


‌Windows cannot find "D:\WINDOWS\‌


‌ svchost.exe" make sure you typed the‌


‌ .name correctly; and then try again‌


‌ to search for a file click the start‌


‌.buttenon and then click search‌
‌Desktop‌


‌Couldnot load or run "D:\WINDOS\‌


‌ .svchost.exe" specified in the registry‌


‌ Make sure the file exist on your‌


‌ computer or remove the reference‌


‌.to it in the Registry‌


این پیغام‌ها که در هنگام بالاآمدن ویندوز و زمانی ظاهر می‌شوند که سیستم عامل می‌خواهد فایل‌های ویروسی مثل ‌amvo.exe‌ و ‌copy.exe‌ را بارگذاری کند. در حالی که این فایل‌ها توسط یک ضدویروس از بین رفته‌اند ولی هنوز اطلاعات برای بارگذاری آنها در رجیستری وجود دارد. بعضی از ویروس‌ها در ‌Startup‌ ویندوز می‌نشینند تا بتوانند فایل اصلی ویروس را در هنگام بالا آمدن ویندوز فعال کنند، اما چون فایل اصلی ویروس توسط ضدویروس از بین رفته است، نمی‌توانند آن فایل اصلی را پیدا کنند و ویندوز پیغام پیدانکردن این فایل‌ها را می‌دهد. برای از بین بردن این پیغام باید تمام فایل‌هایی که ویروس در ‌Startup‌ ویندوز قرار داده را غیرفعال کنید. ‌ ‌برای این کار در منوی شروع، گزینه ‌Run‌ را انتخاب و در قسمت دستور، ‌msconfig‌ را تایپ و تایید کنید. لبه ‌Startup‌ را انتخاب کنید و هر فایل اجرایی که ویروس ایجاد کرده را غیرفعال، تایید و سپس سیستم را ‌Restart‌ کنید. چنانچه به رجیستری آشنایی دارید، می‌توانید در قسمت ‌Run‌ از منوی شروع، گزینه ‌Regedit‌ را تایپ کنید تا وارد بخش اصلاح رجیستری شوید. به مسیر این رجیستری بروید:


‌HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE‌


‌\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run‌


چنانچه در این مسیر، فایل اجرایی ویروس را دیدید، آن را حذف کنید. در ضمن برنامه‌های مختلفی برای از بین بردن فایل‌ها و اصلاح اتوماتیک رجیستری وجود دارد.من 2 تا عکس با فتوشاپ نرو ویرایش کرده‌ام، آیا راهی هست که آن را به‌حالت قبل برگردانم؟ مثلا با ‌Restore‌در برنامه‌های گرافیکی معمولا گزینه‌ای به‌نام ‌Revert‌ وجود دارد که چنانچه فایل را باز کرده باشید و عملیاتی روی آن انجام داده باشید و بخواهید دوباره به حالت اول برگردانید، می‌توان از آن استفاده کرد. البته این گزینه زمانی قابل اجراست که فایل را نبسته باشید. ‌
فرمت درایوهای من ‌NTFS ‌است. لطفا مرا راهنمایی کنید چطور و در کجای منوی ویندوز ‌Xp ‌گزینه فرمت تک‌تک درایوهای از پیش ساخته شده وجود دارد، البته بدون پاک کردن پارتیشن‌های قبلی و پارتیشن‌بندی دوباره؛ چون در ویندوز98، سی‌دی و دستور فرمت کردن به‌تنهایی وجود داشت ولی در این قابلیت را در ‌ Setup‌ویندوز‌ Xp ‌بدون پارتیشن‌بندی و سپس فرمت کردن ندیده‌ام؟اگر منظور شما این است که بدون پاک کردن اطلاعات درایو، آن را فرمت کنیم، چنین امکانی وجود ندارد. در هنگام نصب ویندوز، پس از تحلیل درایوهایتان، اندازه درایوهای سیستم و نوع آنها به شما نشان داده و سپس از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید در کدام درایو ویندوز نصب شود و آیا می‌خواهید قبل از نصب، درایو فرمت شود؟ با کلیدهای مکان نما می‌توانید روی درایوها حرکت کنید و هر درایوی را فرمت کنید. ‌ ‌
مدتی است که وقتی چند تا پنجره در ویندوز باز می‌کنم، یک پیغام خطا می‌دهد و تمام پنجره‌ها و تسک منیجر هم ناپدید می‌شود و وقتی دوباره ظاهر می‌شود همه پنجره‌ها را بسته است. قسمت ‌ Error reporting‌ را هم غیرفعال کردم، ولی باز همان‌طور می‌شود. البته برنامه‌های در حال اجرا را نمی‌بندد. هر چه هم ویروس‌کشی انجام دادم، هیچ ویروسی را نشان نداده است. ‌ ‌سیستم شما مشکوک به آلودگی به ویروس است. از آنتی‌ویروس‌های به‌روز برای بررسی سیستم‌تان استفاده کنید. چنانچه مطمین هستید که سیستم‌تان ویروسی نیست، با استفاده از سی‌دی ویندوز، آن را ‌ Repair کنید.
چندیست که آدرس پیش‌فرض اینترنت اکسپلوررم خودبه‌خود تغییر می‌کند. البته من خودم آن را تغییر می‌دهم، اما وقتی به چند سایت سر می‌زنم، خودش آدرس عوض می‌کند. در ضمن چند روز است که هر صفحه‌ای از اینترنت باز می‌کنم، فقط نوشته‌ها ظاهر می‌شوند و چارچوب و خط‌کشی سایت‌ها و حتی ایمیلم و رنگ‌ها دیده نمی‌شوند. آیا برنامه‌ای هست که بتوان آدرس پیش‌فرض را ثابت نگاه داشت. آیا برای ارسال ایمیل برای شما می‌توان از زبان فارسی استفاده کرد؟

از نشانه‌هایی که گفته‌اید، به احتمال بسیار، سیستم شما مورد حمله انواع تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی قرار گرفته است. هرچه سریع‌تر نسبت به نصب یک آنتی‌ویروس به‌روز اقدام کنید. پس از پاک‌سازی سیستم، آدرس پیش‌فرض اکسپلورر شما همان خواهد بود که خودتان تعریف می‌کنید.

در مورد سوال دوم: بله، می‌توانید سوالات خود را به زبان فارسی ارسال کنید.

من روی سیستم خود آنتی‌ویروس ‌Nod‌ نسخه 3.0.650 را نصب کرده و به‌طور مداوم آپدیت میکنم. می‌خواهم نسخه» آپدیت شده را روی سیستم دیگری کپی کنم ولی فایل‌های آپدیت شده آن را پیدا نمی کنم.

نرم‌افزار تنها در صورت اتصال به اینترنت، روی هر دستگاه به‌روز می‌شود.


‌مدتی پیش کامپیوترم ویروسی شد پس از آن فایل‌های مخفی باز نمی‌شوند. با این‌که چندبار ویندوز و آنتی‌ویروس هم عوض کردم. چه‌کار کنم که فایل‌های مخفی باز شوند؟ آیا اطلاعات ولوم سیستم رو می‌توانم حذف کنم؟ آیا باعث اشکالی در سیستم خواهد شد؟


اگر منظور از باز شدن فایل‌های مخفی، نمایش آنهاست و موفق نمی‌شوید، سیستم شما به ویروسی آلوده شده که آنتی‌ویروس شما نتوانسته آن را بیابد. از آنتی‌ویروس به‌روزی استفاده کنید.

برای نصب ویندوز، ابتدا درایوها را فرمت کنید، سپس نصب کنید. خیر فایل‌هایی که گفته شد را نباید حذف کنید، چون اطلاعات سیستم شما را به ویندوز شناسانده است.

چطور می‌توانم آی‌دی خود را برای همیشه از یاهو پاک کنم و احتمالا چطور دوباره بازگردانم؟

می‌توانید به آدرس زیر بروید و در آنجا با واردکردن نام کاربری و کلمه عبور و ورود مجدد کلمه عبور و تایید، آی‌دی موردنظر برای همیشه از بین خواهد رفت.

چنانچه مایل به استفاده مجدد از این آی‌دی هستید، باید دوباره در یاهو ثبت نام کنید و طبیعی است که دیگر صندوق پستی الکترونیکی قبلی را نخواهید داشت.‌ ‌مدتی می‌شود که ایمیل من در جی‌میل اشکال پیدا کرده است و به‌درستی کار نمی‌کند و به‌سختی می‌توانم به دیگران میل بفرستم هر بار که تازه جی‌میل خود را باز می‌کنم و یا بر روی کمپوز میل کلیک می‌کنم پیغام زیر نشان داده می‌شود:

‌ .some Gmail features have failed to load‌

‌ if this problem persists, try reloading‌

‌ the page, using the older version or‌

‌using basic HTML mode, Learn more‌

این مشکل به‌دلیل ناپایداری در ارتباط با شبکه اینترنت به‌وجود می‌آید که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد: از جمله اختلال در سیستم شما، ارایه‌دهنده اینترنت شما، وضعیت خطوط ارتباطی.

‌ ‌چرا بعضی از بازی‌های کامپیوتری در روزلیشن 1024 در 768 تنظیم کنیم، سرعت آن پایین می‌آید؛ مثل بازی ‌.Undercover‌

بعضی بازهای ها نیاز به کارت گرافیک و رم بالایی دارند. چنانچه بخواهید در بهترین کیفیت آنها را ببینید، به دلیل پایین بودن رم اصلی یا رم کارت گرافیکی، سیستم توانایی ارایه آن را ندارد و سرعت به‌طرز محسوسی پایین می‌آید. سرعت ‌CPU‌ هم در این امر موثر است.

‌ ‌ وقتی کامپیوتر را روشن می‌کنم این اخطار را دریافت می‌کنم :

‌ Now system is in safe mode please‌

‌ re-setting cpu frequency in the CMOS setup‌

‌Cpu‌ دستگاه من ‌ DUAL CORE 5200 ATHLON‌است در ‌CMOS‌ نگاه کردم فرکانس آن 2700 مگاهرتز بود.

برای رفع مشکل سیستم را خاموش کنید و برق آن را به‌طور کامل قطع کنید. باتری مادربرد را از جای خود خارج کرده و پس از چند ثانیه در جای خود قرار دهید. سپس سیستم را روشن کنید.

یک بار پیغام ظاهر می‌شود و سیستم راه‌اندازی می‌شود. سیستم را ‌Restart‌ کنید. مشکل برطرف می‌شود. ‌ ‌

اگر با این کار مشکل برطرف نشد اولا ممکن است بسته به نوع مادربرد نیازی به تنظیم آن وجود داشته باشد و ثانیا این‌که ممکن است مادربرد مشکلی پیدا کرده باشد یا ‌CPU‌ اصطلاحانیم‌سوز شده باشد.

در ضمن اگر پاور سیستم خیلی کیفیت ندارد و قدیمی است ممکن است به‌دلیل نرساندن برق مورد نیاز به ‌CPU‌‌ این مشکل پیش آمده باشد. همچنین در صورت نصب وسیله‌ای خاص مانند رم که با سیستم سازگاری ندارد، احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد.

چطور می‌توان کاری کرد که اینترنت پس از تماس با خط تلفن خودبه‌خود یا با تایید یک سوال قطع
شود؟

نرم‌افزارهای مختلفی در همین رابطه قابل استفاده هستند که از جمله آنها می‌توان به ‌PhoneTray DialUp‌ اشاره کرد.
من با دو مشکل آزار دهنده مواجه هستم:
1) من یک کاربر خانگی هستم. به‌رغم این‌که برنامه‌های سنگین روی درایو ‌C‌ نصب نکرده‌ام، مدام با پیام ‌Low disk space‌ مواجه می‌شوم، به‌ویژه هنگام استفاده از برنامه‌های گرافیکی (مثل فتوشاپ.) قبل از بروز این مشکل حتی به‌راحتی با ‌dmax3‌ کار می‌کردم و برنامه‌های بیشتری در درایو ‌C‌ داشتم. فکر کردم شاید مشکل از ویروسی باشد با‌ update‌ کردن ویروس‌کش ‌)32 (Nod‌ نیزمشکل مرتفع نشد. ‌ ‌
2) پیش از بروز مشکل قبل سرعت اینترنتم از 8/28 بالاتر نمی‌رود (مودمم را هم عوض کردم و سرعت اتصال‌س کامپیوتر و مودم در بالاترین مقدار قرار دارد) و در هنگام چک کردن ‌gmail‌ بسیار کند عمل می‌کند و با کلیک روی نامه‌هایم پیام خطایی مبنی بر وجود مشکل در اتصال به اینترنت را بیان می‌کند و از من می‌خواهد یکی از گزینه‌های ‌Older Version‌، ‌Basic html‌ و ‌Reload‌ را انتخاب کنم. این مشکل در ‌ Firefox‌ نمایان‌تر است. ‌ ‌
لازم به ذکر است تمام درایوهایم ‌NTFS‌ هستند. سیستمم را به‌تازگی تعویض کرده‌ام (یک سال) و نمی‌خواهم ویندوزم را عوض کنم.
1) نرم‌افزارهای گرافیکی از جمله فتوشاپ نیاز به فضای موقت زیادی برای کار دارند. به همین منظور قابلیت گزینه‌ای به‌نام ‌Scratch disks‌ دارند که با انتخاب آن روی درایو دلخواه، فضای موردنیاز (حافظه مجازی) نرم‌افزار از آن درایو تهیه می‌شود. با تغییر این منطقه از درایوی که جای کمتری دارد، به درایو دیگر با فضای بیشتر می‌توانید مشکل خود را حل کنید. در فتوشاپ می‌توانید از مسیر زیر این تغییر را انجام دهید:
‌Edit\Preference\performance‌
2) به این سوال پیشتر جواب داده شده و مشکل به سیستم شما مربوط نیست و از سرعت اتصال و عدم پایداری اتصال به اینترنت است.
مدتی است که از یاهو مسنجر (نسخه 8) استفاده می‌کنم. دو‌سه هفته‌ای است که برای باز کردن پنجره چت با دوستان، ابتدا یک پنجره کوچک ‌(Script Error)‌ باز می‌شود و من باید آن را تایید کنم. نسخه 9 را هم نصب کردم، اما باز هم این مشکل را دارم.
برای حل این مشکل چندین روش وجود دارد. از این مسیر بروید:
1– در صفحه اکسپلورر، از منوی ‌Tools‌ گزینه ‌Internet Options‌ را انتخاب کنید. 2‌–در لبه ‌Advanced‌ در اکسپلورر 6 تیک گزینه Disable script debugging‌ و در اکسپلورر 7 تیک گزینه ‌Display a notification about every script error‌ را بزنید.3- تایید کنید و خارج شوید. راه دوم این است که از سیستم دیگری امتحان کنید و یا با نام کاربری دیگری به سیستم ‌Login‌ کنید.
راه بعد این است که کنترل کنید ‌Active Scripting‌، ‌ActiveX‌ و جاوا توسط اینترنت اکسپلورر غیرفعال نشده باشند. برای این کار از منوی ‌Tools‌ گزینه ‌Internet Options‌ را انتخاب کنید و لبه ‌Security‌ را انتخاب کنید. ‌Default Level‌ را انتخاب تایید کنید.
یک راه دیگر این است که تمام فایل‌های ‌Temp‌ اینترنت خود را پاک کنید. راه دیگر نیز این است که آخرین ‌Service Pack‌ را روی سیستم خود نصب کنید.
چگونه می‌شود موزیک و یا آهنگی را که پس از ورود به سایتی در صفحه اول سایت پخش می‌شود ذخیره کنیم؟
این‌گونه موسیقی‌ها در ‌Temporary Internet‌ سیستم شما به فرمت‌های مختلفی مانند ‌swf‌، ‌midi‌، ‌3mp‌ و ... ذخیره می‌شوند. در صورت مشاهده کد صفحه اینترنتی نیز می‌توانید فایل را بیابید و آدرسی که فایل از آنجا برداشته می‌شود نیز دیده خواهد شد.
نمی‌دانم چرا سیستم من مشکلی پیدا کرده که دقیقا هر 10 دقیقه چند ثانیه‌ای کاری انجام می‌دهد که نمی‌دانم چیست؟ در هر بازی که باشیم چند ثانیه به محیط ویندوز بیرون می‌آید. من جدیدترین آپدیت مک‌آفی را هم نصب کردم، ولی ویروسی پیدا نکرد.
ببینید که چه پردازشی سیستم شما را مشغول می‌کند. به ‌Startup‌ سیستم‌تان هم سری بزنید تا اگر پردازش ناخواسته‌ای در آنجا قرار دارد، آن را غیرفعال کنید. آنتی‌ویروس به‌روز دیگری را روی سیستم امتحان کنید.
احمد نظامی پور – به چند سوال زیر پاسخ دهید:
1– من به یک برنامه حسابداری برای مدیریت درآمدها و هزینه‌ها با امکانات مناسب احتیاج دارم که زبان فارسی را هم پشتیبانی کند.آیا چنین نرم‌افزاری وجود دارد؟ از کجا می‌توانم این نرم‌افزار را تهیه کنم؟
2– لطفا برنامه‌ای را معرفی کنید که با آن بتوان تمامی عکس‌ها و یا آهنگ‌های موجود در یک سایت را با هم دانلود کرد.
3– آیا بعد از حذف آدرس جی‌میل می‌توان از نام کاربری آن دوباره استفاده کرد؟
4– من در سایت گیم‌اسپات عضو شده‌ام. چگونه می‌توانم عضویت خود را حذف کنم که دیگر برایم ایمیل نیاید؟
1– بله،نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه در داخل کشور وجود دارند که زبان فارسی را هم پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید آنها را برای نیازهای گوناگون خود، از فروشندگان معتبر نرم‌افزار تهیه کنید.2– برنامه‌های مختلفی مانند ‌Website Ripper Copier‌ و ‌WebZip‌ به‌راحتی این کار را برای شما انجام می دهند.3– بله، این امکان وجود دارد.4– به نشانی زیر مراجعه کنید:

rps/manage/cancel.html
می‌خواهم تصاویر کامپیوتر خود را از تلویزیون‌ ‌پخش کنم با این توضیح که کارت گرافیک من مدل ‌LE5200 NVIDIA GEforce FX‌ است که فقط خروجی ‌ S-Videos‌ دارد، لطفا تنظیمات سیستم را کامل برای من توضیح دهید.
باید تلویزیون شما ورودی ‌s-video‌ داشته باشد. پس از ارتباط سیستم و تلویزیون، به‌صورت پیش‌فرض، پس از روشن کردن، تصویر از تلویزیون پخش خواهد شد.
در هنگام نصب درایور کارت گرافیک، نرم‌افزارهای کمکی برای استفاده بهتر روی سیستم نصب خواهد شد که امکان استفاده از تلویزیون را هم به شما می دهد.

1– چند دقیقه پس از روشن کردن کامپیوتر و بالا آمدن ویندوز تصویر مانیتور محو می‌‌شود و لامپ پاور مانیتور شروع به چشمک زدن می‌کند، این حالت حتی بعد از خاموش کردن کامپیوتر نیز ادامه پیدا می‌کند و دیگر دکمه پاور مانیتور کار نمی‌کند و مجبور می‌شوم کابل آن را از پریز بکشم. حدود نیم ساعت بعد که کابل را به پریز وصل می‌کنم، خودبه‌خود استند‌بای شده ولی بعد از روشن کردن کامپیوتر دوباره عمل قبلی تکرار می‌شود. ‌ ‌2–زمان لود شدن ویندوزم نیز زیاد است و بعد از این‌که لود می‌شود پیغام زیر را نمایش می‌دهد:
‌ windows cannot find iexplorer.exe‌
1– ابتدا اتصالات مانیتور و سیستم را کنترل کنید. کارت گرافیک را هم بررسی کنید. مانیتور را به گارانتی یا تعمیرکار نشان دهید. همچنین ممکن است عیب از منبع‌تغذیه کیس باشد.
2- با توجه به نوع ویندوز شما و این‌که آیا به‌تازگی ویروس‌یابی روی سیستم خود کرده‌اید، دلایل مختلفی وجود دارد. معمولا چنانچه به‌دلایلی این فایل پاک یا جابه‌جا شود، این پیغام ظاهر می‌شود که ویروس هم می‌تواند دلیل این امر باشد. یا پس از ویروس‌یابی، به‌دلیل آلودگی این فایل به ویروس، ویروس‌یاب این فایل را حذف یا قرنطینه کرده است. با داشتن سی‌دی ویندوز می‌توانید نسبت به ‌Repair‌ ویندوز خود اقدام کنید.
‌ ‌ با کدام نرم‌افزار می‌توان یک فیلم ‌VHS‌ ویدئویی با زمان 120 دقیقه را به یک فایل کامپیوتری که کیفیت خوبی داشته باشد تبدیل کرد و این فایل را چگونه به ‌DVD‌ تبدیل کنیم؟ ‌ ‌
برای این کار شما نیاز به یک کارت ‌Capture‌ دارید. پس از نصب این کارت روی سیستم، با توجه به نوع کارت، نرم‌افزار کمکی برای استفاده بهتر از این دستگاه نیز نصب خواهد شد. دستگاه پخش را به سیستم (کارت) وصل کنید. حالا می‌توانید فیلم ‌VHS‌را به‌صورت فایل روی سیستم‌تان داشته باشید. ضمن این‌که امکان تبدیل فیلم به ‌VCD‌در خود نرم‌افزار وجود دارد، می‌توانید از برنامه‌های رایت سی‌دی مانند ‌Nero‌ برای تبدیل فایل تصویری به قالب ‌VCD‌ یا ‌DVD‌ استفاده کنید.
‌ من فلش پلیر را دانلود و نصب کردم، اما اجرا نمی‌شود. لطفا در مورد این مشکل و این برنامه توضیح کامل بدهید.
فلش‌پلیر ابزاری برای مشاهده ویدیو‌های فلش، محتوای فلش و نرم‌افزارهای کاربردی با فرمت فلش است. این ابزار برای مرور اینترنت و محتوای فعال و چند رسانه‌ای آن موردنیاز است. فلش‌پلیر پس از نصب فایل‌های فلش را در صفحه اینترنت اکسپلورر نمایش می‌دهد و نیازی به اجرا ندارد.
‌چگونه می‌توان درگاه یواس‌بی جلوی کیس را فعال کرد؟
با رجوع به دفترچه مادربورد می‌توانید سوکت‌های مرتبط داخل کیس را به مادربورد وصل کنید. از سلامت کابل‌ها اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است در بایوس برخی از انواع مادربوردها، امکان غیرفعال کردن درگاه ‌USB‌ وجود دارد. ‌ ‌
‌می‌خواستم بپرسم که چطور می‌توانم در برنامه‌هایی مثل یولید به‌طور مستقیم فارسی بنویسم؟ آیا نرم‌افزار فارسی‌نویسی وجود دارد که این کار را انجام دهد؟ آیا نرم‌افزار ویرایش فیلمی وجود دارد که خود به‌تنهایی این کار را انجام دهد؟
برای چنین نرم افزارهایی از یک واسط و مبدل برای انتقال متن فارسی استفاده می‌شود و در نسخه‌های ارایه‌شده، هنوز امکان تایپ مستقیم فارسی وجود ندارد.
مدتی است که وقتی توسط فولدرآپشن، «‌Show-Hidden‌» می‌کنم بلافاصله دوباره به حالت «‌Dont Show-Hidden‌» برمی‌گردد، به‌گمان ویروس، ویندوزم را عوض کردم ولی درست نشد. ‌ ‌
گمان شما کاملا درست بوده و سیستم شما آلوده به ویروسی شده است که حتی با عوض کردن ویندوز هم باز به‌کار خود ادامه می‌دهد. از یک ضدویروس به‌روز برای این کار استفاده کنید و یا درایو خود را برای نصب ویندوز فرمت کنید.
یک نرم‌افزار معرفی کنید تا عکس دسکتاپ به‌طور خودکار عوض شود. از چه سایتی می‌توانم آن را دریافت کنم؟
نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که از سایت خود آنها نیز می توانید دانلود کنید از جمله: ‌Any Background‌ یا ‌.Adloix‌
چگونه می‌توانم از یک دی‌وی‌دی ‌Image‌ بگیرم؟
با استفاده از نرم‌افزارهای رایت دی‌وی‌دی مانند ‌Nero‌ می‌توانید این کار را انجام دهید.
پس از انتخاب گزینه ‌Make a copy of dvd‌، به‌جای انتخاب ‌Writer‌ که به سیستم متصل است، گزینه ‌Image Recorder‌ را انتخاب کنید. سپس نرم‌افزار از شما سوال می‌کند که این فایل ‌Image‌ در کجا ذخیره شود که به‌فضای چهار گیگا بایت نیازمند است.
زمانی که یک فایل صوتی یا تصویری به ‌ Movie Maker ‌اضافه می‌کنم، سیستم این پیغام را نشان می‌دهد:
‌ ...Could not be imported. Unspecified error ‌
در حالی که وقتی ‌ Movie Maker‌را می‌بندم و دوباره باز می‌کنم فایل مورد نظر را وارد کرده است. با نصب دوباره ویندوز این مشکل برطرف نشده است. لطفا اگر سیستمم به ویروس آلوده شده، ضدویروسی که توانایی حذف آن را دارد معرفی کنید. این خطا دلیل ویروسی ندارد. دلایل مختلفی برای این خطا وجود دارد که به ‌Codec‌های صوتی و تصویری نصب شده در سیستم مربوط می‌شود. توصیه ما این است که فرمت فایلی که می‌خواهید اضافه کنید را با مبدل تغییر دهید. با وجود این‌که این برنامه عنوان کرده که بیشتر فرمت‌های صوتی و تصویری را استفاده می‌کند، اما با برخی از آنها به‌درستی کار نمی‌کند.

دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (2)
 
پرسشها و پاسخ های کامپیوتری
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩  
پرسشها و پاسخ های کامپیوتری (1)


موقع وصل شدن از طریق کارت اینترنت با اشکال 678 مواجه می‌شوم لطفا من را راهنمایی کنید.
Error678 به این معنا است که از کامپیوتر مقصد (در اینجا ارایه‌کننده اینترنت) پاسخی دریافت نمی‌شود که به یکی از دلایل زیر پیش می‌آید:

1- کابل شبکه قطع است.

2- مودم غیرفعال است.

3- درایورهای مودم ایراد پیدا کرده‌اند.

4- بدافزار یا نرم‌افزار جاسوسی در حال اجراست که مانع اتصال می‌شود.

5- سوکت‌های کابل ایراد دارند.

6- نرم‌افزاری روی سیستم‌تان مانع از برقراری ارتباط می‌شود.

موارد بالا را کنترل کنید و نسبت به رفع ایرادات احتمالی اقدام کنید.

آیا نرم افزاری هست که از کام یوتر فیلم برداری کند برای کیفیت خوب رم آن باید چند باشد؟

نرم‌افزارهای مختلفی در این مورد وجود دارند از جملهSnagit :Hypercam و 4 .camtasia studio مقدار رم در کیفیت تاثیری ندارد و تنها در سرعت انجام کار تاثیر دارد.

روشن است که هر چه مقدار رم بالاتر باشد سرعت بیشتری خواهیم داشت. برای این منظور رم یک گیگابایتی نیز مناسب است.

چگونه می‌توان چند بیت شعر را در2003 word منظم نوشت؟

ابتدا جدولی با دو ستون و تعداد سطرهای شعر کشیده و سپس جدول را no border کنید (خطوط جدول ناپیدا می‌شوند).

سپس هر مصرع شعر را در یک خانه از جدول نوشته و در پایان هر مصرع Shift+Enter بزنید. مصرع به‌اندازه عرض ستونی که در آن قرار دارد کشیده می‌شود.

سایتی برای دنالود پی دی اف کتاب‌های درسی معرفی کنید.

سایت‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که از آن جمله سایت اداره کل چاپ و توزیع کتاب‌های درسی به نشانی
می‌باشد.
چگونه می‌توان پخش زنده رادیوهای سازمان صدا و سیما را بر روی رایانه خود ذخیره کرد؟ آیا نرم افزار خاصی برای انجام این کار وجود دارد؟

بله در این زمینه نیز نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد.WM Recorder یکی از نرم افزارهای برتر و محبوب دنیا در زمینه ذخیره انواع موسیقی , رادیو و صوت و ویدیو و شو و تصویر پخش زنده اینترنتیست که در صفحات وب پخش می‌شوند!

با این نرم افزار شما تنها با یک کلیک ساده قادر به ضبط هر صدا و تصویر مستقیم اینترنتی درحال پخش خواهید بود . عملیات ذخیره سازی توسط این نرم افزار به طور خود کار و در آدرس تعیین شده ی شما صورت می گیرد .

برخی ویژگی های نرم افزار WM Recorder : پشتیبانی تمامی فرمتهای رایج پخش زنده ی اینترنتی مانند:WMA, WMV, ASF, ASX, MPEG, AVI, WAV, RM, RA, FLV, MP3, MOV پشتیبانی دریافت صدا و تصویر از پروتوکل‌هایRTSP ,HTTP ,MMS، ضبط خودکار و تنظیم کننده درونی، ویژگی قدرتمندTurbo Recording برای دانلود آهنگ های پخش زنده با سرعتی 5 برابر سرعت طبیعی پخش !، توانایی ضبط ویدیو های پخش زنده محاظفت شده وPassword Protected !، ضبط با بالاترین کیفیت در کمترین سرعت اتصال توانایی!

ضبط چندین و چند انشعاب پخش زنده به طور همزمان، قابلیتPause و Resume هنگام ضبط برای ادامه دانلود در زمانی دیگر !، قابلیت جداسازی و یا چسباندن قطعات مختلف ذخیره شده و... .

گاهی اوقات نشانگر موس خود به خود شروع به حرکت می کند علت چیست؟

از آنتی ویروس کاسپرسکی نسخه 8 استفاده میکنم (رجیستر شده و به روز)
سیستم عاملxp، toshiba0016 satellite pro ، بعد از انجام یک quick scan رفع می شود اما بدافزاری پیدا نمی شود.
دلیل راه رفتن خود به خود ماوس در ماوس های نوری، انعکاس پیاپی و اشتباه نور در حالت سکون هست که باعث می‌شود یک سیگنال حرکتی مدام به حسگر ماوس فرستاده شود و در نتیجه ماوس شروع به حرکت کند.

آیا می توان برنامه دانلود پیش فرض اینترنت اکسپلور را تغییر داد وبجای آن یک برنامه دانلود دیگر قرار داد چون بعضی از سایتها فقط برنامه دانلود خود اینترنت اکسپلور را لود می‌کنند و سرعت آن خیلی کم است و در صورت دیسکانکت شدن بازگشت دوباره ندارد.

برای دانلود فایل نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. از جملهDownload Accelerator Plus (DAP) که علاوه بر افزایش سرعت دانلود، در صورت قطع ارتباط، پس از ارتباط مجدد، دانلود را ادامه می‌دهد.

چگونه می‌توان آدرس پست الکترونیک وکلمه عبور آن را تغییر داد؟

در بیشتر سرویس‌های ارایه دهنده پست الکترونیکی، امکان تغییر کلمه عبور در گزینه‌هایی مانندOption یا Setting وجود دارد. اما تغییر پست الکترونیکی اغلب منجر به گرفتن آدرسی جدید و استفاده نکردن از آدرس قبلی می‌شود
آیا در قسمتemail می‌شود بیشتر از پنج (آهنگ و فایل) در قسمتattach ارسال کرد؟ معمولا هر ارایه دهنده سرویس پست الکترونیکی، مقدار مشخص خود را دارد که بیشتر محدودیت حجمی دارد تا محدودیت تعداد. به این مفهوم که شما یک فایل با بیشتر از 10 مگابایت نمی‌توانید پیوست کنید در حالی که 10 فایل با کمتر از 10 مگابایت می‌توانید پیوست کنید. زمانی که تعداد فایل‌ها زیاد است، یک راهکار مناسب این است که همه آنها را به قالب یک فایل rar تبدیل کنیم.
وقتی در سایت گوگل مطلبی تلفیقی( فارسی-انگلیسی) رو برای سرچ وارد می‌کنم حروف انگلیسی به سمت راست آمده وجمله بندی صحیح آن بهم میریزد. راهنمایی بفرمایید؟

برای استفاده ترکیبی از متون فارسی و لاتین، کلیدهای ctrl + shift راست را بزنید. با این کار جهت نوشتار شما از راست به چپ خواهد شد.

فایل های ویدئویی که در یو تیوب لود می شوند و ما می بینیم در کجای کامپیوتر ذخیره می‌شوند.

در فایرفوکس و اینترنت اکسپلورر چنین فایل‌هایی را مانند دیگر فایل‌ها نمی‌توانید روی سیستم خود داشته باشید.
به این‌گونه فایل‌ها اصطلاحاStream می‌گویند و مستقیما از سرور ارایه دهنده آن ارسال می‌شود. البته نرم‌افزارهایی برای دریافت این‌گونه فایل‌ها و ذخیره آنها بر روی سیستم وجود دارد.

چه فرقی بین نرم‌افزارanti virus و نرم‌افزارinternet security هست و آیا می‌توان از هر دو هم‌زمان استفاده کرد؟

دوست عزیز برنامه‌های آنتی‌ویروس سیستم شما را برای یافتن ویروس جستجو می‌کند (البته در بیشتر آنتی‌ویروس‌ها امکانات بیشتری نیز وجود دارد). اما برنامه‌هایی با عنوان internet security از سیستم شما در مقابل ورود فایل‌های خطرناک (ویروس، اسپم، ورم، تروجان و ...) از طریق اینترنت محافظت می‌کند. نوع کارکرد این دو برنامه با هم متفاوت است و در مورد سوال دوم البته، می‌توان به‌طور هم‌زمان از هر دو برنامه استفاده کرد.

آیکونmy Computer و My Document من حذف شده است. چگونه آنها را برگردانم؟

روی desktop (بدون انتخاب چیزی) کلیک راست کرده، گزینه Properties را انتخاب کنید. لبهdesktop را بیابید. گزینه Customize desktop را انتخاب کنید. در قسمت Desktop Icons گزینه‌هایMy Computer و My Document را تیک بزنید. پنجره‌ها را تایید کنید تا بسته شوند. گزینه‌های انتخابی شما روی desktop خواهند بود.

گزینهOPEN IN NEW WINDOW از ایمیل من حذف شده است و من نمی‌توانم ایمیل‌هایم را در یک پنجره جداگانه ببینم. اشکال از کجاست؟

از CD ویندوز، اکسپلورر خود را دوباره نصب کنید. برای بازکردن لینک در صفحه جدید می‌توانید با نگه‌داشتن کلید Shift ، روی لینک کلیک کنید.

از آنجایی که تعداد فایلها و فولدرهای من زیاده،من برای پیدا کردن آنها از فشردن حرف اول روی کیبورد استفاده می کنم.اما متاسفانه مدتی است که این قابلیت غیرفعال شده وفقط برای فایل های با نام عددی کار می کنه.اگر راهنمایی کنید ممنون می‌شم.

بهتر است فایل‌های سیستمی خود را دوباره نصب کنید. برای این منظور با قرار دادنCd ویندوز درCDRom می‌توانید در محیط command prompt از دستور sfc /scannow استفاده کنید.

قبل از این‌کار مطمئن شوید که یکی از فایل‌های فولدر را انتخاب کرده‌اید.

سپس مطمئن شوید که زبان سیستم شما انگلیسی (برحسب نام فایل‌هایتان) است. آنگاه حرف دلخواه را فشار دهید.

خیلی وقت پیش آنتی ویروس آواست رو نصب کرده بودم وبعد از مدتی پاک کردم حالا که می‌خوام آنتی ویروس کسپراسکای ورژن 8 رو نصب کنم در بین نصب اخطار میده که نباید آنتی ویروس دیگری روی سیستم باشه وباید آواست رو پاک کنی در حالی که مدتها پیش پاک کرده بودم حالا من بلاتکلیف موندم که باید چه‌کار کنم؟

دوست عزیز، امیدواریم منظور شما از پاک کردن برنامه Uninstall باشد. اگر آن را Uninstall نکرده‌اید. مجددا آن را نصب کنید (در همان درایو) سپس نسبت بهUninstall آن اقدام کنید. قبل ازUninstall مطمئن شوید که هیچ Service از این نرم‌افزار فعال نمی‌باشد. احتمالا آنتی ویروس قبلی شما کاملا از روی سیستم شما حذف نشده است.

چگونه می توان کاری کرد که در زمان اتصال به اینترنت دیال آپ وقتی کسی با تلفن منزل تماس می‌گیرد . اینترنت خود به خود قطع شود ؟

برای این منظور نرم‌افزارهایی (مانند( Phone Tray Dial up وجود دارد که در زمان اتصال به اینترنت، به محض خوردن زنگ تلفن، روی سیستم شما پیغامی ظاهر می‌شود که آیا می‌خواهید به تلفن جواب دهید یا به اتصال به اینترنت ادامه می‌دهید؟ قطع شدن خودکار اینترنت نیز از دیگر امکانات این‌گونه نرم‌افزارهاست. سرعت اینترنتم چند وقتیه خیلی پایین اومده، مودم کامپیوتر رو عوض کردم ولی سرعت همان باقی ماند، سیستم را هم ویروس‌کشی کردم ولی چیزی پیدا نشد. حتی درایوها رو فرمت کردم. به مخابرات منطقه هم رفتم و خط خانه را چک کردم. به نظر شما دیگر چه کار کنم؟
دوست عزیز، سرعت اینترنت تنها به وضعیت سیستم شما مربوط نیست. گاهی این مشکل از طرف شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت و یا حتی مربوط به سیستم مخابرات کشوری است.
چگونه می‌توان فایل‌هایی راکه برنامه ویندوزمدیاپلیر، آن‌ها را پشتیبانی نمی‌کند، توسط همین برنامه اجراکرد؟

با به‌روز کردن نسخه مدیاپلیر خود می‌توانید از امکانات بیشتر این نرم‌افزار در پخش فایل‌هایی با فرمت‌های مختلف استفاده کنید. اما خود مدیاپلیر قابلیت پخش فرمت‌های دیگری نیز دارد که برای فعال کردن آن، از منوی Tools ، گزینه Option را انتخاب کنید.

لبهFile Types را بیابید. از لیست فایل‌هایی که نمایش داده می‌شود، هر کدام را که مایل به پخش توسط مدیاپلیر هستید، تیک زده و تایید کنید.

پس از پاک کردن ویروس از سیستم، در Folder Option ، قسمتshow/hidden کار نمی‌کند. راهنمایی کنید.

با توجه به نوع ویروسی که در سیستم شما بوده، دلایل مختلفی دارد. یکی از این راهکارها به‌شرح زیر است:
از منوی Start ، گزینه Run را انتخاب کنید و در آنRegedit را تایپ کرده و Ok کنید. این مسیر را از پنجره سمت چپ بیابید:

HKEY-LOCAL-MACHINE
SoftwareMicrosoftWindows
CurrentVersionExplorer
AdvancedFolderHidden
SHOWALL
سپس روی CheckedValue دوبار کلیک کنید و مقدار Value Data را از صفر به 1 تغییر دهید. تایید کنید و پنجره را ببندید. سیستم خود را دوباره راه‌اندازی کنید.

مدتی است که تاریخ و ساعت رایانه‌ام (سمت چپ و پایین دسکتاپ) به تاریخ 2003/1/1 و ساعتی اشتباه تغییر کرده است. البته چند بار تاریخ و ساعت را تغییر داده‌ام و حتی قبل از بالا آمدن ویندوز در بخش تنظیمات این دو را اصلاح نموده‌ام ولی پس از روشن کردن مجدد رایانه دوباره این مشکل پیش آمده است.

برای این‌که تاریخ و ساعت در کامپیوترها به‌روز بماند، منبع تغذیه‌ای که معمولا به‌صورت یک باتری است، روی مادربورد تعبیه شده است. زمانی‌که این باتری به‌دلایلی از جمله خالی شدن درست کار نکند، تاریخ و ساعت سیستم دچار مشکل می‌شود. نسبت به تعویض این باتری اقدام کنید.

اگر ممکن است درباره چگونگی عملکرد برنامه های ریکاوری توضیحاتی بفرمایید. مثلا چه مکانیزمی در آنها به کار رفته که فایلهایی که کاملا پاک شده است را بازیابی می‌کنند؟
به نظرم به این معناست که هیچ فایلی در سیستم پاک نمی‌شوند چون من با برنامه 0.3 Partition Table Doctor پارتیشنی که مربوط به چند ماه پیش بود رو کاملا با تمام فایل‌های گذشته‌ام توانستم بازیابی کنم یا با برنامه Recover My Files هم خیلی از فایل‌ها بر می‌گردند. سوال اصلی‌ام چگونگی نحوه کاره این گونه برنامه هاست ؟

بله، هیچ فایلی در سیستم به‌معنی پاک شدن از بین نمی‌رود. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که سیستم عامل برای دسترسی به هر بخش از حافظه یا هارددیسک از یک نشانگر استفاده می‌کند که با توجه به آدرسی که به آن داده می‌شود، روی حافظه حرکت می‌کند. زمانی که اطلاعاتی موردنیاز سیستم باشد، سیستم عامل برای درج اطلاعات جدید در آن بخش به نشانگر خود فرمان نمی‌دهد و همچنان از اطلاعات آن منطقه استفاده می‌شود.

اما چنان‌چه به سیستم بگوییم که این اطلاعات مورد نیاز نیست (پاک کردن)، دیگر آدرس هدایت کننده نشانگر به آن منطقه برای استفاده از اطلاعات آن منطقه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. به این مفهوم که اطلاعات وجود دارد ولی آدرس آن استفاده نمی‌شود.

با این کار سیستم عامل متوجه می‌شود که برای درج اطلاعات جدید می‌تواند روی این بخش نیز اطلاعات درج کند چون به آن اطلاعات نیازی نیست.

به همین دلیل است که چنانچه پس از دست رفتن فایل‌ها، هرچه زودتر آن‌ها را بازیابی کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت چون سیستم عامل اطلاعات کمتری روی آنها درج کرده است و اطلاعات اولیه به قالب اصلی نزدیک‌ترند. با درک این مفهوم، چگونگی کار نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات آسان‌تر می‌شود. چون اطلاعات همیشه وجود دارند و تنها اجازه دسترسی به آنها تغییر می‌کند.

من برنامه Photoshop CS3 رادارم. هرگاه می‌خواهم در آن فارسی تایپ کنم حروف به صورت جدا و نچسبیده به هم تایپ می‌شوند. می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟

نسخه‌های ME فتوشاپ قابلیت تایپ فارسی را دارند. شما برای تایپ فارسی باید از نگارشAdobe Photoshop CS3 ME استفاده کنی و یا از فارسی‌نویس‌های جدا مثل مریم یاAdobe Photoshop Cs3 Extended ME !... پیشنهاد می‌شود.
می‌خواهم در یاهو میل بسازم. ولی قسمتی هست با نامPostal Code که هر بار علامت خطا می‌دهد. لطفا مرا راهنمایی کنید.
چنانچه نام کشور را ایران انتخاب کرده باشید، نیازی به این Code ندارید. برای خالی نبودن این قسمت هر عددی (مانند: 11111) را می‌توانید وارد کنید. این عدد باید 5 رقمی باشد.
چطور می‌شود صدای درایو فلاپی را در آغاز به‌کار ویندوز قطع کرد؟

در موقع روشن شدن، سیستم می‌تواند به‌ترتیب از یکی از دستگاه‌ها CDRom) ، Hard Disk، Floppy Drive و.. .) استفاده کند و از طریق آنها بالا بیاید. زمانی که سیستم بوت می‌شود، کلیدDel را فشار دهید تا واردSetup دستگاه شوید. بسته به‌نوع مادربورد، تنظیمات مربوط به بوت شدن سیستم خود را بیابید. سپس اولین بخش برای بوت شدن را از فلاپی درایو به هارددیسک قرار تغییر دهید تا سیستم برای بالاآمدن یک راست به سراغ هارد رفته و ویندوز بالا بیاید. شما می‌توانید ترتیب بوت شدن را نیز در همین بخش تعیین کنید.

می‌خواستم بدانم که چگونه می‌توان دانلود اوتوماتیک انجام داد؟

برای این کار می‌توانید از نرم‌افزارهای مخصوص این کار مانند WakeOnStandBy استفاده کنید.

چند وقت است که CPU سیستمم روی 100% کار می‌کند وقتی هم که پنجره TASK MANAGER را باز می‌کنم می‌بینم که چنین فایلی NMIndexStoreSvr.exe توی قسمت Processes هست که تمام 100% کار کرد CPU برای آن است هیچ برنامه‌ای یا هر چیز دیگه‌ای هم باز نیست (در ضمن END PROCESS هم فایده نداره.)

NMIndexStoreSvr.exe بخشی از برنامه Nero Scout است که با برنامه Nero نصب می‌شود. این پروسه در حال ساختن بانک اطلاعاتی از فایل‌های قابل اجرا (صوت و تصویر) روی سیستم شماست. با اجرای برنامه Nero Scout و Disable کردن آن می‌توانید از دست این پروسس راحت شوید.

لطفا راجع به نرم افزار invisible browsing توضیح بدید!

یکی از راه‌های حفظ و تامین امنیت در اینترنت ناشناس بودن، جلوگیری از لو رفتن IP Address شماست که به نوعی هویت شما در اینترنت می‌باشد Invisible Browsing . نرم افزاری از شرکت AmplusNet به کاربر، امکان مخفی نمودن IP Address و یا تغییر آن را می دهد تا بتواند به طور ناشناس به گشت و گذار در اینترنت بپردازد و از لو رفتن اطلاعات شما جلوگیری نماید. این نرم افزار می تواند به سرعت تواند هویت شما را در اینترنت تغییر دهد.
از دیگر توانایی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

توانایی مسدود کردن‌ Popunder، Popup ها،‌IP های پیغام‌های Spam وActiveX ها و JavaScript های مخرب.

پاک کردن تمامی رد پاها و اطلاعات ناشی از کشت و گذار شما در اینترنت مانندBrowser Cookies, Internet URL History, Typed URL history, Auto Complete Forms وPassword History, Internet Explorer Favorites و.Temporary Files

چند وقت پیش در یاهو ایمیلی برای خودم ساختم اما به دلیل فراموش کردن پسورد دیگر سراغش نرفتم. می خواستم بدانم چگونه می شود آن آدرس را حذف کرد و یا از بین برد؟

برای از بین بردن آدرس میل خود نیاز به پسورد دارید. برای یافتن پسورد هنگام پرکردن فرم ثبت نام در یاهو، اطلاعات اضافی از شما گرفته شده است (مانند ایمیل دوم و یا سوال امنیتی). وارد صفحه یا هو شوید و روی گزینه Forget your ID or password کلیک کنید. با وارد کردن نام کاربری خود، پسورد به آدرس میلی که موقع پرکردن فرم ثبت نام داده بودید ارسال خواهد شد. همین طور می‌توانید با پاسخ دادن به سوالی که خودتان در زمان تکمیل فرم ثبت نام انتخاب کرده اید، پسورد خود را بیابید.

اما پس از یافتن پسورد، چنانچه می‌خواهید نام کاربری خود را از یاهو حذف کنید، به آدرس زیر بروید:

config/deleteuser

سپس با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود، صفحه ای برای تایید پایان بخشیدن به اکانت شما ظاهر خواهد شد. در صورت تایید، ظرف مدت 90 روز نام کاربری شما از فهرست ثبت نامی یاهو حذف خواهد شد. پس از حذف، یاهو این امکان را به دیگر کاربران می دهد تا از نام کاربری شما استفاده کنند
مدتی است که ویندوزم حجم درایو C ‌(ویندوز در این درایو نصب است) را زیاد نشان می‌دهد و الان هم مدام پیغام ‌ low disk space‌ می‌دهد. البته این دو فایل هم در درایو ‌ c ‌وجود دارند که در محیط dos‌ هنگامی که با سی‌دی bootable ‌بوت می‌کنم، وجود ندارد. در داس حدود 2 گیگابایت فضای خالی نشان می‌دهد. این دو فایل عبارتند از ‌ C:\hiberfil.sys ‌با حجم 511 مگابایت و ‌ C:\PAGEFILE.SYS‌ با حجم 768 مگابایت.
در ویندوز ‌xp‌ قابلیتی با نام ‌Hibernate‌ وجود دارد که با کمک آن می‌توان بدون خاموش کردن سیستم، آخرین وضعیت قبلی را بازیابی کرد. تمام این اطلاعات مربوط به ویندوز در فایلی به‌نام ‌hiberfil.sys‌ ذخیره می‌شود که ویندوز با کمک آن آخرین وضعیت را بازیابی مـی‌کند. برای از بین بردن آن می‌توانید از ‌Control Panel‌ گزینه ‌Power Option‌ را انتخاب کرده و لـبـه ‌Hibernate‌ را انـتـخـاب کـنـید. تیک گزینه ‌...Enable‌ را بـرداریـد. بـرای بـار بـعد که سیستم راه‌اندازی می‌شود، این فایل خودبه‌خود پاک می شود. ‌ ‌‌Pagefile.sys‌ نیز فایلی است که ویندوز برای انجام عملیاتی خاص ‌(Virtual Memory)‌ از آن استفاده می‌کند. البته می توانید این فایل را نیز به‌ترتیبی که می‌آید، پاک کنید، ولی ما آن را توصیه نمی‌کنیم.روی ‌My Computer‌ کلیک راست کرده و ‌Properties‌ را انتخاب کنید. لبه ‌Advanced‌ را انتخاب کنید. ‌Performance Settings‌ را هم انتخاب کنید. ‌Advanced tab‌ را بیابید. برای هر درایو می توانید مقدار حافظه مورد نظر را وارد کنید.وقتی شما در ‌Dos‌ درایوها را می بینید، ویندوز این کارها را انجام نداده است.چرا سایت‌های فارسی که در اینترنت اکسپلورر باز می‌کنیم، نوشته‌ها در هم و بر هم هستن؟ ‌ ‌دوسـت عـزیـز اگـر مـنـظـور از درهم و برهم، نوشته‌های با فاصله کم است، می‌توانید با کپی کردن مطالب در نرم‌افزاری مثل ‌Word‌ یا ‌Notepad‌ و آنگاه تنظیم فواصل سطرها، آنها را خوانا ببینید. اما اگـر مـنظورتان کارکترهای ناخواناست، در پنجره ‌Explorer‌، بـه مـنـوی ‌View‌ بـرویـد و گزینه ‌Encoding‌ را انـتـخاب کنید، سپس ‌)8Unicode (Utf-‌ را انتخاب کنید.آیا نرم افزاری وجود دارد که فایل‌های درون فایل زیپ را حذف یا اضافه کند؟هنوز به چنین برنامه‌ای برنخورده‌ایم، اما خود نرم‌افزارهای زیپ‌کننده (مانند وین‌زیپ) این قابلیت را دارند که با درگ کردن، فایل‌هایی را به مجموعه زیپ‌شده بیفزایید یا از آنها کم کنید.


‌ ‌


من ایمیلم را مسدود کردم و الان پشیمان شدم و می‌خواهم آن را برگردانم. ‌ ‌

بـا تـوجـه بـه تـنـوع ارایـه‌دهـندگان سرویس پست الکترونیکی، این امکان در تمام ارایه‌دهندگان وجود ندارد.


‌ ‌


همزمان با روشن شدن کامپیوترم برنامه‌ای به نام ‌Genuine windows license‌، روی کامپیوترم قرار گرفت که باعث می‌شود در هنگام روشن شدن کامپیوتر و بعضی مواقع هم در زمان روشن بودن آن با پیغام خطایی مبنی بر این‌که سیستم شما در خطر است و برای گرفتن کد اقدام کنید روبه‌رو می‌شوم. همچنین این برنامه در ‌Control panel‌ نیز غیرقابل حذف است. البته من برنامه نصب آن را از سایت گرفته‌ام. در مورد نصب بر روی سیستم تردید دارم. لطفا مرا راهنمایی کنید.دوست عزیز با توجه به وضع کپی‌رایت در کشور، ویندوز نصب شده بر روی سیستم شما اصلی نیست و تنها یک کپی از ویندوز اصلی است. وقتی به اینترنت متصل شده‌اید، سایت مایکروسافت از تقلبی بودن ویندوز شما مطلع شده و به شما گوشزد می‌کند که این نسخه جعلی است و هرچه سریع‌تر برای دریافت نسخه اصلی ویندوز اقدام کنید. با انتقال اطلاعات درایو نصب ویندوز، آن را فرمت کنید و ویندوز خود را دوباره نصب کنید.


‌ ‌


چند وقت بود که به ‌inbox‌ خودم سر نزده بودم، از کار افتاد و من آن را درست کردم. اما ایمیل هایی که قبلا به من زده شده بود حذف شده‌اند. چه کار کنم؟ارائه‌دهندگان رایگان پست الکترونیکی، پس از این‌که مدتی از آدرسی استفاده نشود، آن آدرس را از بین می‌برند. اما این امکان را نیز می‌دهند که در صورت انصراف کاربر و درخواست استفاده مجدد از آن آدرس، بتوانند همان آدرس را استفاده کنند. اما به‌دلیل محدودیت جا، نامه‌های رسیده قبلی از بین خواهند رفت و تنها آدرس را می توانید دوباره داشته باشید. (البته در مورد تمام ارائه‌دهندگان رایگان پست الکترونیکی یکسان نیست.)


‌ ‌


تمام اطلاعاتی که در اینترنت موجود است، در کجا ذخیره شده‌اند؟ آیا این ذخیره‌کننده پر خواهد شد؟ ظرفیت آن چقدر است؟هر کدام از ارائه‌دهندگان اینترنت، مقدار زیادی فـضا برای ذخیره اطلاعات به کاربران خود ارائه می‌دهند. در حقیقت ارائه‌کنندگان اینترنت، فروشنده همین فضا در محیط اینترنت هستند. برای مثال یـاهـو تـمـام اطـلاعات کاربران خود و همین‌طور صـفـحـات وب سـاخته شده توسط شرکت خود را بـه‌صورت فیزیکی بر روی حافظه‌هایی نگهداری می‌کند که این ارائه‌دهنده در کشور امریکا قرار دارد. بسته به حجم قابل استفاده از حافظه، هر ارایه‌کننده مـقدار مشخصی از فضا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین ظرفیت کل اطلاعات موجود بر روی ایـنـتـرنـت، بـرابـر اسـت با ظرفیت مجموع حافظه‌های ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان.فایل ‌lsass.exe‌ در مسیر ‌c:\windows‌ چه نوع فایلی است؟ایـــن فـــایـــل اجـــرایــی مـخـفــف عـبــارت ‌Local Security Authentication Server‌ است که که به‌وسیله شرکت مایکروسافت برای تامین امنیت سیستم تهیه شده است. این روند پردازش کنترل می‌کند که آیا کاربر سیستم مجاز است یا خیر.با اجرای این فایل سیستم متوجه می‌شود که چه کاربری به چه اطلاعاتی می‌تواند دسترسی داشته باشد و در صورت غیرمجاز بودن کاربر، اطلاعاتی که مجاز نیست از دسترس او خارج خواهد شد.این فایل تغییرات کلمه رمز توسط کاربر را نیز در خود ذخیره می‌کند. در حقیقت کار اصلی این پردازش، مشخص کردن اجازه دسترسی هر کاربر به اطلاعات است.‌
اگر بخواهم در برنامه فتوشاپ یک عکس در اندازه 4 در 3 را در کادر A4 برای پرینت به‌تعداد تکثیر کنم، از چه گزینه‌ای باید استفاده کنم؟
برای این کار گزینه‌ای وجود ندارد. پس از ایجاد صفحه سفید A4، با استفاده از خطوط راهنما، صفحه را به‌تعداد ممکن 4 در 3 تقسیم کنید، سپس با کپی کردن تصویر در جای خود (بین خطوط راهنما)، می‌توانید صفحه را پر از عکس کنید.

مدتی است که کامپیوترم ویروسی شده به‌گونه‌ای که صفحات آن قفل می‌کند و سرعت اینترنت آن خیلی پایین آمده وحتی نام پوشه‌ها هم دیگه نشان داده نمی‌شود.

اگر همان‌طور که خودتان اشاره کرده‌اید، سیستم شما ویروسی شده است، طبیعتا باید هرچه زودتر از یک برنامه ضدویروس به‌روز برای پاک‌سازی آن استفاده کنید. در هنگامی که سرعت سیستم‌تان پایین است، از Task Manager (Alt+Crtl+Del) کنترل کنید که چه پردازشی سیستم شما را مشغول کرده است. ممکن است پردازشی ناخواسته باعث پایین آمدن سرعت سیستم شما شده باشد.

چطور می‌توانم ارتباط بین مودم وایرلس خودم با گوشی موبایل خودم که وایرلس دارد، برقرار کنم؟


دو نکته اساسی در این کار وجود دارد که شما باید آنها را بدانید :اول این‌که گوشی شما باید دارای سیستم Wireless یا همان WLAN باشد. همچنین کامپیوتر شما نیز باید دارای سیستم Wireless باشد .

در ویندوز اکس‌پی سیستم Internet Connection Sharing (ICS) وجود دارد که اجازه Share کردن ارتباط اینترنتی را به‌صورت وایرلس می‌دهد. با استفاده از این امکان و ایجاد یک Ad hock روی سیستم‌تان و فعال کردن وایرلس در موبایلتان و جستجو، می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید.


details.aspx?FamilyID=fac8708e-3762-
4e78-b372-8404eeb7f41a&displaylang=en

می‌خواستم بدانم چگونه می‌شود تنظیمات یک کامپیوتر را به تنظیمات کارخانه بازگرداند به‌طوری که کل رجیستری هم پاک بشه و آیا اطلاعات هارد در این حالت از بین می‌رود؟

Bios که سرنام عبارت Base Input Output System و شامل امکاناتی جهت تنظیم و پیکربندی تنظیمات و امکانات سیستم است. تنظیمات بایوس یا سیماس Cmos در آی‌سی موسوم به آی‌سی سیماس بر روی مادِربورد ذخیره می‌شود. هنگامی که کامپیوتر خاموش است، باتری تعبیه شده بر روی مادر بورد تنظیمات ذخیره شده را نگهداری می‌کند. علاوه بر تنظیمات، ساعت و تاریخ نیز اطلاعات آی‌سی سیماس است که توسط این باتری محافظت می شود. برای ورود به بخش تنظیمات بایوس باید هنگامی که کامپیوتر را روشن می‌کنیم دکمه‌های Del و یا در بعضی سیستم ها Ctl+F1 و یا F12 را بزنیم (بستگی به نوع مادربورد دارد). از منوی ظاهر شده گزینه زیر (تنظیمات اولیه و تنظیمات کارا) را انتخاب کنید:

Top Performance / Loaf Fail-Safe / Optimized Default

این بخش که با سه نام ذکر شده در دسترس است، شامل تنظیمات پیش‌فرض و اولیه کارخانه سازنده و همچنین پیش تنظیمات پیشنهادی شرکت سازنده است:

برخی از گزینه‌های رایج آن بدین شرح است:

Load Fail-Safe Default: بارگذاری تنظیمات پیش‌فرضی که از برخی از قابلیت‌های مادربورد چشم‌پوشی می‌کند.
Top Performance & Optimized Default: بارگذاری تنظیمات پیش‌فرضی که بیشترین کارایی مادربورد سیستم را به‌همراه دارد.

در پایان نیز Save & Exit را انتخاب کنید تا سیستم دوباره راه‌اندازی شود.

لازم به‌ذکر است که این تنظیمات، سخت‌افزاری بوده و به محتویات دیسک سخت یا رجیستری ارتباط ندارند. برای پاک کردن رجیستری می‌توانید از نرم‌افزارهای مرتبط استفاده کنید و یا چنانچه مایل باشید، می‌توانید ویندوز را دوباره نصب کنید.

من در باز کردن فایل‌های اینترنتی که با پسوند.mht و .htmlذخیره شدند مشکل دارم چون اصلا باز نمی‌شوند من این فایل‌ها را به‌وسیله اینترنت اکسپلورر ذخیره کردم و در هنگام ذخیره فاقد پوشه حاوی عکس‌ها و اسکریپت و ... بودند که در خود فایل اینترنتی با همین نام وجود داشت و در مورد فایل‌های که با فایرفکس ذخیره کردم، مشکلی ندارم. البته فرمت اکثرشان.htm و این فایل ها نیز فاقد پوشه مذکور هستند! الان هم IE و هم فایرفکس روی سیستممم نصب است.

همان‌طور که اشاره کردید، وقتی صفحه اینترنتی را به‌صورت کامل ذخیره می‌کنید، در کنار فایل اصلی، پوشه‌ای با نام فایل ذخیره می‌شود که فایل‌های ضمیمه صفحه را در خود ذخیره می‌کند. در هر صورتی این فایل و پوشه هر دو باید در یک پوشه قرار داشته باشند. همین‌طور نباید، نام آنها را به‌صورت مجزا تغییر داد. در هنگام ذخیره صفحه هم دقت کنید که در پنجره Save As، حتما گزینه Webpage Complete انتخاب شده باشد.


لطفا راهنمایی کنید چطور می‌توانم ایمیل فارسی بفرستم.

ابتدا از نصب بودن زبان پارسی بر روی سیستم مطمئن شوید. چنانچه زبان پارسی را نصب نکرده‌اید، می‌توانید با داشتن سی‌دی ویندوز اکس‌پی، به Control Panel رفته و گزینه Regional and Language Options را انتخاب کرده و از لبه Language، گزینه Install Files for complex script… را انتخاب کنید تا سیستم شروع به نصب صفحه کلید فارسی کند.

پس از این کار و راه اندازی دوباره سیستم، با کلیدهای alt+shift می‌توانید بین زبان‌های فارسی و انگلیسی حق انتخاب داشته باشید. توجه کنید که Language Bar در قسمت پایین و راست صفحه نمایشتان ظاهر شده است که وضعیت زبان سیستم را نشان می دهد. حال در زمان ارسال ایمیل می‌توانید زبان را فارسی (با حروف مخفف FA) انتخاب کنید و بنویسید.
در منوی Tools کامپیوترمنoptions‌ Folder نیست. ویندوز را عوض می‌کنم بعد از یک مدت دوباره Options‌ ‌Folder محو می‌شود. چطور می‌شود دیگرOptions ‌Folder ‌ محو نشود؟ از ریجستری چطور می‌شود به آن دسترسی پیدا کرد؟

در کل غیرفعال شدنOptions ‌Folder ‌ به دو علت می‌تواند باشد:

1– آلوده شدن به ویروس یا تروجان یا بدافزارها و کرم‌های رایانه‌ای

2– مدیر سیستم به‌خواست خودش این گزینه‌ها را غیرفعال کند.

در مورد دوم که بحثی نیست، اما در مورد اول دو راه کار کلی دارید.

اول از طریق‌ Policy‌ و دوم از طریق‌ Registry‌ فعال کردن از طریق‌ Policy‌ ابتدا به محیط ‌Group policy‌ بروید.

برای اینکار در منوی ‌ Run‌عبارت ‌ gpedit.msc‌را تایپ کنید و ‌ ok‌کنید.

حال پنجره باز شده شامل دو قسمت چپ و راست است که در سمت چپ آیتم‌ها به‌صورت درختی لیست شده‌اند که با کلیک روی علامت +‌ ‌زیرمجموعه آن باز می‌شود و با هر بار کلیک روی هر یک از این آیتم‌ها زیرمجموعه این آیتم در سمت راست نمایش داده می‌شود.

‌ ‌برای فعال کردن ‌ Folder option‌این مسیر را بپیمایید:

‌ User Configuration > Administrative Templates >‌

‌Windows Components > Windows Explorer‌

حال در پنجره سمت راست گزینه زیر را دوبار کلیک کنید:

‌... Removes the Folder Options menu‌

‌ ‌و گزینه ‌ Disable‌را انتخاب و سپس ‌ ok‌کنید.

حال پنجره ‌ Group policy‌را ببندید و برای این‌که گزینه‌هایی که تغییر داده‌اید، اعمال شود در منوی ‌ run ‌این فرمان را وارد کنید: ‌gpupdate /force‌ و یا این‌که یک‌بار سیستم را ری‌ست کنید.

برای استفاده از رجیستری در فعال کردن ‌Folder option‌ ابتدا برنامه ‌ Notepad‌را اجرا کنید.

دستورات زیر را کپی و در برنامه ‌ Paste‌کنید و در هنگام ذخیره، اسم فایل اختیاری اما پسوند فایل باید .reg‌ باشد مانند:

‌ EnableTaskManager.reg‌

لطفا تنظیمات ‌express Microsoft outlook‌ و ‌Yahoo messenger‌ را برای ارسال و دریافت ایمیل توضیح دهید.

در این نرم‌افزارها، پس از نصب، هماهنگ با تنظیمات دستگاه، گزینه‌های مناسب انتخاب شده و به‌صورت پیش‌فرض امکان ارسال و دریافت ایمیل حتما وجود دارد. به‌دلیل وجود گزینه‌های بسیار امکان آموزش آن در این صفحه وجود ندارد.‌ ‌

چند پرسش دارم:

1– برای استفاده همزمان از دو ‌RAM‌ آیا بهتر است که آنها را در دو اسلات هم‌رنگ قرار داد یا در اسلات‌هایی بارنگ متفاوت؟

2– چگونه می‌توان از یک فایل متنی زرنگار تحت داس روی یک سیستم جدید چاپ گرفت؟

3– لطفا در مورد نحوه کار برنامه‌هایی که اجازه نصب چند سیستم عامل را می‌دهند هم توضیح دهید. آیا سیستم عامل ‌DOS‌ روی رایانه های جدید ‌(NTFS)‌ قابل نصب است؟

1-تفاوت رنگ اسلات‌ها در سیستم، به‌دلیل تفاوت باس‌‌های رم است. از طرفی با دو رم با باس‌های مختلف نمی‌توان استفاده کرد بنابراین رم‌های با باس مشابه در اسلات‌های هم رنگ قرار می‌گیرند.

2-با نصب برنامه زرنگار روی سیستم جدید می‌توان پس از باز کردن، آن را چاپ کرد.

اگر منظورتان از سیستم جدید این است که سیستم عامل داس ندارد، می‌توانید در سیستم قدیمی (که داس دارد)، خروجی خاصی بگیرید که برنامه ‌Word‌ هم قابلیت خواندن آن را داشته باشد که البته در این حالت یک فایل متنی ساده بدون پاورقی، جدول یا تصویر خواهیم داشت که تا حد زیادی به فایل اصلی شبیه است.

البته نرم‌افزارهایی نیز برای تبدیل فایل زرنگار به ورد وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

3- در مورد نحوه کار این نرم‌افزارها، چون ممکن است با اختصارگویی، حق مطلب ادا نشود و ضمن این که مجالی برای این توضیحات در این ستون نیست، در آینده در مقاله‌ای به آن پرداخته خواهد شد. سیستم عامل داس بر روی سیستم های با پارتیشن ‌NTFS‌ نصب نمی‌شود و به پارتیشن ‌FAT‌ نیاز دارد.
‌ ‌
یک ویروس وارد کامپیوترم شده که نمی‌گذارد هیچ ضدویروسی بالا بیایدبرای حذف آن باید چه کنم؟ ‌ ‌
سیستم را در حالت ‌Safe Mode‌ راه‌اندازی کنید و سپس ضدویروس را اجرا کنید. چنانچه این کار عملی نشد، از ضدویروس‌هایی که در محیط داس، سیستم را جستجو می ‌کنند، استفاده کنید. ‌ ‌
‌ ‌
سرعت ‌1USB ‌و ‌2USB‌ تا چه میزان با هم متفاوت است در ضمن اگر بخواهیم ‌1USB‌ را به ‌2USB دهیم باید چه کرد؟

سرعت ‌2USB‌ تقریبا 40 برابر سرعت ‌1USB‌ است. ساده‌ترین راه تهیه یک کارت ‌Port Card 2.0Adaptec USB‌ است که قیمت زیادی هم ندارد.

من به‌درستی به اینترنت وصل می‌شوم ولی زمانی که اینترنت خود را باز می‌کنم ایرادی مبنی بر این‌که به اینترنت وصل نیستم می‌دهد؟

از این‌که اکسپلورر به‌صورت آفلاین اجرا نشده باشد، مطمئن شوید. برای اطمینان از منوی ‌File‌، تیک گزینه ‌Work offline‌ را بردارید. ‌ ‌

چگونه می‌توان در ورد کاری کرد که زیر «ی» دو نقطه نوشته نشود و سوال بعد این‌که من نمی‌توانم حرف «پ» را بنویسم؟

همان‌طور که در سوال‌های قبل گفته شد، چنانچه صفحه کلید فارسی بر روی سیستم خود نصب نکرده‌اید، طبق روش گفته شده، اقدام کنید. سپس باید فونت‌های فارسی بر روی سیستم خود نصب کنید.

فونت‌های با پیشوند «ب»، مانند ‌b lotus‌، برای تایپ فارسی هستند. در ضمن باید حرف «پ» را بر روی صفحه کلید خود پیدا کنید که برحسب انواع مختلف صفحه کلید، جای آن نیز متفاوت است.
در قسمت آدرس اینترنت اکسپلورر6 من همیشه سایت زیر قرار دارد: ‌ ‌سیستم خود را با‌ Anti-Spyware‌ و ‌Anti Viruse‌ اسکن کردم، ‌Cookies‌، ‌Files‌، ‌History‌ را پاک کردم و در قسمت ‌Home Page‌، ‌Use Blank‌ را انتخاب کردم و اینترنت اکسپلورر 8 را نصب کردم، باز همان سایت در آدرس قرار می‌گیرد ولی در قسمت آدرس موزیلا فایر فکس، این سایت قرار نمی‌گیرد. در ضمن چطور می‌شود اینترنت اکسپلورر 6 را ‌Remove‌ کرد. چون در‌Control Panel‌ قسمت ‌Add or Remove Programs‌، اینترنت اکسپلورر 6 وجود ندارد که ‌Remove‌شود. لطفا مرا راهنمایی کنید.

ویروس ‌kazmegheyz‌ تنها با ضدویروس‌های قوی مثل کسپرسکی و نود32 قابل شناسایی است و این ویروس هنوز روی سیستم شما فعال است. البته در شماره‌های گذشته به‌چگونگی حذف این ویروس اشاره شد. اما با نصب نسخه‌های بعدی اینترنت اکسپلورر، نسخه‌های پایین‌تر تبدیل به نسخه‌های بالاتر می‌شوند و نیازی به ‌Remove‌ کردن آنها نیست.
‌ ‌
آیا می‌توان آدرس ‌IP‌ کامپیوتر خود را مشاهده کرد، بدون آنکه کامپیوتر به اینترنت متصل شده باشد؟ چگونه می‌توان غلط گیر املایی فارسی 2007 ‌Word‌ را فعال کرد؟

1– اگر به‌صورت دستی ‌IP‌ داده باشید، همان است. اما اگر شبکه به سیستم شما ‌IP‌ می‌دهد، حتما باید به شبکه متصل شوید. ‌ ‌

2– ابتدا باید دیکشنری فارسی را از نشانی:


downloads/HA011133501033.aspx
دریافت و نصب کنید. سپس با فشردن کلید ‌7F‌ و ظاهر شدن منوی ‌Spelling and Grammar‌ از ‌Dictionary Language‌ گزینه ‌Persian‌ را انتخاب کنید. از این پس هر کلمه فارسی که در دیکشنری موجود نباشد، با خط قرمز زیر آن مشخص می‌شود. در ضمن می‌توانید با اضافه کردن هر کلمه به دیکشنری که خودتان می‌سازید، به مرور دیکشنری فارسی مخصوص خود را داشته باشید.
‌ ‌
می‌خواستم بدانم چطور می‌شود جلوی ایمیل‌های ارسالی از سایت‌هایی که قبلا در آنها عضو شده‌ایم، را بگیریم؟

هر سایت در نوشته‌های ثابتی که به‌عنوان تبلیغات گروه یا سایت در هر میل برای اعضا می‌فرستد، طریقه عضو شدن و خروج از عضویت را عنوان می‌کند که هرکدام شیوه خاص خود را دارند. در بیشتر آنها ارسال یک میل خالی به آدرس گروه، به‌صورت خودکار شما را از لیست اعضا خارج می‌کند تا میلی برای آن آدرس ارسال نشود. ‌ ‌

فناوری Active X‌ مایکروسافت به چه کار می‌آید؟ برای دانلود جاوا به سایت ‌
رفتم، اما از من خواست اکتیوایکس را نصب کنم.

به‌طور خلاصه ‌Activex‌ یک ‌Component Object Model (COM)‌ است که توسط شرکت مایکروسافت برای ویندوز طراحی شده است. به این معنا که با استفاده از آن، تولیدکنندگان می‌توانند ترکیبات نرم‌افزاری بسازند که چه به‌صورت مستقل و چه به‌صورت ترکیبی قابل اجرا باشند. بنابراین یک برنامه کاربردی می‌تواند برای انجام یک پردازش، از ترکیب چند مولفه ‌(Component)‌ مختلف استفاده کند. در حقیقت مایکروسافت با تهیه برنامه‌های چندمنظوره، امکان استفاده از این برنامه‌ها و البته ترکیب آنها را در نرم‌افزارهای مختلف می‌دهد. یعنی ممکن است از برنامه‌ای در چند نرم‌افزار مختلف استفاده شود. ترکیب این کامپوننت‌ها برای اجرای بهتر نرم‌افزار وظیفه اکتیوایکس است.

در هنگام ارتباط با اینترنت به‌دفعات پیام:

‌Services 32Generic Host Process for Win ‌ظاهر می‌شود و کامپیوتر هنگ می‌کند.
این مشکل از یک باگ در ویندوز ‌ XP‌سرویس‌پک 2 ناشی می‌شود. از جمله اختلالاتی که این پیغام ایجاد می‌کند، یکی نمایش ندادن اسامی فایل‌های ضمیمه شده به نامه‌های الکترونیکی است. البته ضمیمه‌هایی که نامشان بر اساس سیستم‌ DBCS (Double bytes character set)‌ است و یا نام فایل بیشتر از 42 کاراکتر باشد و زمانی پیغام ظاهر می‌شود و این اختلالات رخ می‌دهد که نامه الکترونیکی فرمت ‌ Rich text‌ باشد.

پس از نمایش این پنجره‌ی خطا و پس از گذشت چند ثانیه، دریافت و ارسال اطلاعات از اینترنت قطع شده و برای لحظه کوتاهی نیز ‌ Theme‌ویندوزتان به حالت کلاسیک تغییر یافته و مجددا به حالت قبل باز می‌گردد و در مواردی هم سیستم هنگ می‌کند. ‌ ‌

ابتدا ‌Application‌ با نام:

‌-ENU86-x894391WindowsXP-KB‌

را با حجم تقریبی 2 مگابایت از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید. سپس نرم‌افزار 50 کیلوبایتی ‌Windows Worms Door Cleaner‌ را نیز دانلود و نصب کنید. برنامه را اجرا کنید و در پنجره مربوطه، گزینه‌هایی که دایره قرمز در کنارشان وجود دارد، انتخاب کرده و پیغام بعدی را تایید کنید. در پایان از شما خواسته می‌شود که سیستم را ‌Restart ‌ کنید. ‌ ‌

چگونه می‌توان این پیام را از آغاز ویندوز اکس‌پی حذف کرد؟

می‌توانید آن را از ‌msconfig‌ در منوی ‌Startup‌ غیرفعال کنید بهتر است ویندوز خود را ‌Repair‌ کنید تا ‌Ieexplorer‌ که احتمالا ویروسی شده بوده و ضدویروس سیستم آن را پاک کرده دوباره نصب شود.

دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : پرسشها و پاسخ های کامپیوتری
 
جلوی دسترسی به محتویات درایوتان رابگیرید!
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٩  

جلوی دسترسی به محتویات درایوتان رابگیرید!

این ترفند فقط در ویندوزهای 2000 و xp جواب میده و کار میکنه و کارش اینه که مانع دسترسی کاربران به درایوها از طریق my computer یا Explorer میشه به علاوه به اجرا در آوردن فرمان Run یا dir نیز نمیتواند موجب نمایش شاخه های این گردونه شود
وارد رجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent version\Policies\Explorer

اکنون متغیری به نام No View Drive را از جنس DWORD بسازید وظیفه ی این متغیر دادن اجازه ی دسترسی به هر یک از گردونه های مجازی کامپیوترتان است .
درایوها وقتی مرئی هستند که مقدار صفر را به آن بدهید و هنگامی نامرئی میشوند که به آن مقدار 1 را بدهید .
مثل ترفند قبل از جدول زیر استفاده کنید :

A : 1
B : 2
C : 4
D : 8
E : 16
F : 32
G : 64
H : 128
I : 256
J : 512
K : 1024

به عنوان مثال اگر بخواهید درایو C و D را مخفی کنید باید عدد 4 و 8 را با هم جمع کنید و مقدار آن را به متغیر بدهید .
اگر بخواهید تمام متغیر ها را مخفی کنید مقدار 67108863 را به این متغیر بدهید .


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : جلوی دسترسی به محتویات درایوتان رابگیرید!