up.p30day.com آموزشی

 

آموزشی

این وبلاگ هدیه به همه ی عزیزان هم وطن و جوانان عزیز

پاسخ خودکار در ایمیل
ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٩  

 مکن است قصد داشته باشید تا چند روزی به سفر بروید. با این حساب ایمیل هایی که برای شما ارسال میشود طبعأ بی جواب میمانند. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک قابلیت جالب نرم افزار Outlook Express بپردازیم که با استفاده از آن میتوانید ایمیل هایی که برای شما می آید را به طور اتوماتیک یک جواب بدهید. به عنوان مثال در صورتی که در سفر باشید میتوانید کاری کنید که پس از دریافت هر ایمیل ، پاسخی که در بر دارنده در سفر بودن شماست برای نگارنده ایمیل ارسال شود.

 رای این کار:
 بتدا با استفاده از نرم افزار Notepad متن مورد نظر خود را تایپ کرده و آن را در جایی Save کنید.
 ال نرم افزار Oulook را اجرا کنید.
 پس به منوی Tools رفته و از Message Rulles روی Mail کلیک کنید.
 کنون از قسمت Select the Conditions for your گزینه For all messages و از قسمتSelect the Action for your گزینه Reply with messages را علامت بزنید.
در ادامه ، روی عبارت Message از بخش Rule Description کلیک کرده وپس از انتخاب ایمیل ذخیره شده، کلید Enter را بزنید.


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : پاسخ خودکار در ایمیل
 
ویژگی های جی میل
ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٩  

 ه جرأت میتوان گفت پس از سرویس ایمیل یاهو ، اکنون Gmail پرطرفدارترین صندوق پستی الکترونیکی محبوب کاربران است. Gmail با داشتن ظرفیتی تقریبأ نامحدود و نوآوری های مختلف توانسته است امکانات سودمندی را برای استفاده کنندگان فراهم کند. اما Gmail هم بمانند تمامی نرم افزارها و سرویس های اینترنتی دیگر ، قابلیتهای تقریبأ مخفی ای دارد. در این ترفند قصد داریم به معرفی ۱۰ کار جالب که احتمالأ تاکنون با Gmail خود انجام نمیداد بپردازیم!

 ۰ کار جالب که احتمالاً با Gmail انجام نمیدادید! » ترفندستان … mrgladiyator می نویسد: به جرأت میتوان گفت پس از سرویس ایمیل یاهو ، اکنون Gmail پرطرفدارترین صندوق پستی الکترونیکï. – ۱۰ کار جالب که احتمالاً با Gmail انجام نمیدادید! به جرأت میتوان گفت پس از سرویس ایمیل یاهو ، اکنون Gmail پرطرفدارترین صندوق پستی الکترونیکی محبوب کاربران است. Gmail با داشتن ظرفیتی تقریبأ نامحدود و نوآوری … – آموزش و ترفند – ۱۰ کار جالب که شاید با Gmail انجام نمی دادید 10 کار جالب که شاید با Gmail انجام نمی دادید. ارسال شده توسط:تی تی ۰ نظر … در این ترفند قصد داریم به معرفی ۱۰ کار جالب که احتمالأ تاکنون با Gmail خود … – نوگرا :: نمایش موضوعات – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام … در این ترفند قصد داریم به معرفی ۱۰ کار جالب که احتمالأ تاکنون با Gmail خود انجام نمیدادید بپردازیم! کارها: » سازماندهی جلسات و قرارها در جیمیل » چت آفلاین … – -داونلود- – ۱۰ کار جالب که شاید با Gmail انجام نمی دادید -داونلود- – ۱۰ کار جالب که شاید با Gmail انجام نمی دادید …. در این ترفند قصد داریم به معرفی ۱۰ کار جالب که احتمالأ تاکنون با Gmail خود انجام نمیداد … – ۱۰ کار جالب که (احتمالا) با Gmail انجام نمیدادید! – Danlod Forums خیلی از نرمافزارها و سرویسهای اینترنتی ویژگیهایی دارند که ما از آنها بیاطلاØ. – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! مجموعه تالارها و انجمنهای فارسی – کامپیوتر- ماهواره – موبایل – اتومبیل و … – ۱۰ کار جالب با جی میل 10 کار جالب که احتمالاً با Gmail انجام نمیدادید! زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۳۸۹, ۱۰:۵۱ عصر درود کاربر مهمان (ورود — ثبت نام) … در این ترفند قصد داریم به معرفی ۱۰ … – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! 10 کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! ۱- سازماندهی جلسات و قرارها در جیمیلالبته این ویژگی به درد کسانی میخورد که خیلی از سیستم تقویم گوگل استفاده … – غروب – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! + صفر کردن تایمر Rapidshare با یک ترفند ساده+ ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید!+ + خیلی جالبه حتما ببینید!!!+ عکس های بسیار جالب+ LOVE . … – 10 کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! – باشگاه دانشجویان … سازماندهی جلسات و قرارها در جیمیل البته این ویژگی به درد کسانی میخورد که خیلی Ø. – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! – انجمن های پرشین … سپاسها: ۸۶۶۷٫ در ۳۲۶۷ پست ۸۷۱۹ بار سپاسگزاری شده است. پاداش ویژه بیشترین ارسال کننده ماه. پیش فرض ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! … – ۱۰ کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! » » پایگاه تفریح و … 10 کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! ۵- لینکهای هوشمند سمت راست جیمیل به صورت خودکار متن میلها را پردازش میکند ، اگر در متن میل به جای خاص و یا … – Kralpc.com – 10 کار جالب که احتمالأ با Gmail انجام نمیدادید! تلاش برای بهترین | دانلود انواع نرم افزارهای کامپیوتر و موبایل, کلیپ, تم, کرک و شماره سریال, دانلود فیلم با لینک مستقیم, دانلود موزیک, مقالات کامپیوتری. – ۱۰ کار جالب که احتمالاً با Gmail انجام نمیدادید! – انجمن گفتگوی … به جرأت میتوان گفت پس از سرویس ایمیل یاهو ، اکنون Gmail پرطرفدارترین صندوق پستی الکترÙ. –

۱- سازمان‌دهی جلسات و قرارها در جی‌میل
البته این ویژگی به درد کسانی می‌خورد که خیلی از سیستم تقویم گوگل استفاده می‌کنند و کارهایشان را با استفاده از آن سازمان‌دهی می‌کنند.
 قتی یک میل برای شخصی می‌فرستید و قراری با او می‌گذارید ، می‌توانید در خود جی‌میل قرار را با کلیک بر روی Add event info سازمان‌دهی کنید ، به این ترتیب قرار به صورت خودکار وارد تقویم گوگل شما می‌شودو شخص دریافت‌کننده میل هم می‌تواند به سادگی قرار را وارد تقویم خود کند.
 - چت آفلاین
تقریبا مثل یاهو مسنجر می‌شود در جی‌میل هم برای یک شخص آفلاین گذاشت.


 - جستجوی پیشرفته
بسیاری از کاربران جی‌میل برای پیدا کردن یک میل خاص از قسمت جستجوی جی‌میل استفاده می‌کنند. اما کاربران بسیار کمتری از جستجوی پیشرفته جی‌میل استفاده می‌کنند. جستجوی پبیشرفته می‌تواند پیدا کردن میل‌ها را بسیار آسان کند ، چرا که می‌شود برای مثال جستجو را محدود به میل‌های ارسالی فقط یک نفر ، یک بازه زمانی مشخص یا میل‌های حاوی پیوست کرد.


۴- تذکر به روز شدن گفتگو
فرض کنید میل‌های زیادی را با فردی رد و بدل کرده‌اید و مرتب میل نوشته‌اید و پاسخ گرفته‌اید ، جی‌میل در این طور مواقع میل‌ها را در قالب یک گفتگو یا Conversation مرتب می‌کند. گاهی وقتی دارید پاسخی برای یک گفتگو می‌نویسید ، مخاطب شما میل می‌فرستد. در این طور مواقع یک تذکر به روز شدن گفتگو Conversation update notification ظاهر می‌شود:

۵- لینک‌های هوشمند سمت راست
جی‌میل به صورت خودکار متن میل‌ها را پردازش می‌کند ، اگر در متن میل به جای خاص و یا به قراری در وقت معینی اشاره شده باشد ، در سمت راست لینک‌هایی ظاهر می‌شود که کاربر را به سرویس گوگل مپ راهنمایی می‌کند تا مکان مورد نظر را ببنید و یا به کار پیشنهاد می‌شود که قرار مورد نظر را وارد سرویس تقویم گوگل کند تا فراموش نکند
 


6- از جی‌میل برای موبایل استفاده کنید
البته اگر موبایلتان امکان دسترسی به اینترنت را دارد.


 - چرا با چت جواب نمی‌دهید؟!
برای من بارها پیش آمده که میلی برای یکی از دوستان فرستاده‌ام و چون دوستم آنلاین بوده ، بلافاصله پاسخ میل را گرفته‌ام. این طور وقت‌ها آدم متوجه می‌شود که گیرنده میل ، در همان لحظه آنلاین است.
در این طور مواقع اگر مجددا با شخص مورد نظر مجددا کار داشتیم بهتر است به جای رد و بدل کردن میل به صورت عادی در قالب چت به گفتگو با وی بپردازیم : replying by chat


 

8- ابزار یا گجت جی‌میل را به صفحه شخصی گوگل اضافه کنید
صفحه شخصی گوگل ، صفحه‌ای است که شما می توانید با اضافه کردن آدرس خروجی فید سایت‌های مختلف ، تقویم و یک سری ابزار یا gadget به آن ، صفحه بسیار جالبی به میل خود درست کنید که که حاوی چکیده‌ای از اطلاعات و خبرهای روز باشد : از وضعیت آب و هوا گرفته تا آخرین اخبار روز و از عکس‌های زیبای نشنال جئوگرافیک گرفته تا مناسبت‌های تاریخی روز.
بهتر است به صفحه شخصی خودتان ، گجت جی‌میل را هم اضافه کنید.
 


9- اسناد ضمیمه میل را در Google Docs & Spreadsheets ببینید
فرض کنید میلی برای شما فرستاده شده که یک فایل word یا Excel دارد و شما برنامه word یا Excel را به هر علت در سیستمتان ندارید. چه می‌کنید؟
- شما می‌توانید با کلیک روی open as a Google Docs & Spreadsheets در پایین فایل‌های پیوست‌شده ، فایل‌ها را با استفاده از سرویس آنلاین گوگل ببیند و حتی انها را ویرایش کنید!
- شما می‌توانید فایل word را با فرمت HTML ببنید.
- شما می‌توانید فایل PowerPoint را به صورت یک اسلایدشوی فلش ببینید.
پس میِ‌بینید که در یک سیستم بدون برنامه ، تنها با یک مرورگر هیچ وقت در هنگام چک کردن میل‌هایی با این فایل‌ها دچار مشکل نخواهید شد.

 

 0- اضافه کردن آدرس میل‌های دیگر در قسمت مبدأ میل : فرض کنید شما میل‌های دیگری مثلا در شرکتی که کار می‌کنید و یا دانشگاهی که تحصیل می‌کنید ، دارید و مسئولان شرکت و دانشگاه ، فقط با همان میل به شما جواب می‌دهند. در عین حال نمی‌خواهید برای فرستادن میل به صورت مرتب ، وارد دیگر حساب‌های میل خودتان بشوید.
جی‌میل چنین کاری را ممکن می‌کند:


- وارد حساب کاربری خود در جی‌میل شوید.
- روی settnig در گوشه شمال شرقی صفحه میل! کلیک کنید و بعد برگه Accounts را باز کنید.
- در قسمت Send mail as روی Add another email address کلیک کنید.
- نام و آدرس میل دیگرتان را بنویسید.
- روی Next Step کلیک کنید. جی‌میل برای اینکه تشخیص دهد آدرس میل دیگر واقعا متعلق به ماست یک ایمیل تأییدی می‌فرستد ، شما باید آن میل را باز کند و روی لینکش کلیک کنید تا این مرحله هم انجام شود.
- کار تمام است و از این به بعد می‌توانید وقتی در جی‌میل هستید ، ایمیل‌هایی با آدرس میل‌های دگرتان بفرستید. شخص دریافت‌کننده میل چنین چیزی را می‌بیند:
"From customaddress@domain.com on behalf of yourusername@gmail.com."


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : ویژگی های جی میل
 
ثبت آدرس ولاگ در موتور جستجوی یاهو
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٩   

 ثبت آدرس در موتور جستجوی یاهو :

برای ثبت آدرس وبلاگ خود در موتور جستجوی یاهو ابتدا به آدرس زیر بروید :

http://submit.search.yahoo.com/free/request

 

سپس با آیدی یاهوی خود وارد شوید . در صفحه ی بعد در قسمت Enter the Url for your Page آدرس وبلاگ یا سایت خود را وارد کرده و اینتر بزنید .


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : ثبت آدرس ولاگ در موتور جستجوی یاهو
 
ثبت آدرس وبلاگ در موتور جستجوی گوگل
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٩  


 

 ثبت آدرس در موتور جستجوی گوگل :

 

برای ثبت آدرس وبلاگ خود در موتور جستجوی گوگل ابتدا به آدرس زیر بروید :

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

 

 

 پس در قسمت Url آدرس سایت یا وبلاگ خود و در قسمت Comment یه توضیح مختصر از سایتتون رو بنویسید . کدعکس رو هم وارد کنید و Add Url رو کلیک کنید . آدرس شما هم اکنون ثبت شد ولی یکی دو ماهی طول میکشه تا وارد موتور بشه .

 


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : ثبت آدرس وبلاگ در موتور جستجوی گوگل
 
RSS چیست وچگونه از آن استفاده کنیم
ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٩  

فرض کنید که شما علاقمند هستید هر روز مروری بر مهم ترین اخبار روز دنیا داشته باشید. یک راه حل این است که مشترک سایت های خبری شوید تا آنها اخبار را برایتان ارسال کنند. متاسفانه این امکان برای همه وجود ندارد. راه حل دیگر آن است که به تک تک سایت های مورد نظرتان سر بزنید و اخبار آنها را بخوانید! ولی تصور کنید که هر روز فقط بخواهید اخبار حداقل ۲۰ سایت را مطالعه کنید. قطعا این کار خیلی وقت شما را خواهد گرفت و حتی ممکن است موفق نشوید بسیاری از اخبار مهمی را که نیاز کاری تان بود به دست آورید. و شاید هم به جای اخباری که برایتان مهم بوده، اخباری که به درد شما نمی خورده را دیده باشید. چنانچه همه مردم به تمام خبرهای منتشر شده سایت ها، علاقه یکسانی نشان نمی دهند.

RSS راه حلی بسیار عالی و جذاب پیش پای شما گذاشته است! با استفاده از آن نیازی ندارید که به همه سایت ها مراجعه کنید! شما فقط به سایت هایی مراجعه خواهید کرد که اخبار مورد نظرتان را منتشر کرده اند. بدین ترتیب هم در وقت تان صرفه جویی کرده اید و هم در این همه اطلاعات اضافی که در وب وجود دارد گرفتار نشده اید و به هدف اصلی خود رسیده اید.

هم اکنون بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها، چکیده خبرهای خود را در بولتن های RSS قرار می دهند و حتی بعضی از سایت ها عکس ها و تصاویر را حذف کرده و بقیه مطالب را در RSS قرار می دهند و همچنین بعضی از سایت ها هم خلاصه خبرهای خود را با جمله بندی های متفاوت در RSS می گذارند و شما به راحتی با خواندن RSS آنها به سراغ همان خبری می روید که به آن علاقه دارید، بدون آنکه به سایت مذکور مراجعه کرده باشید.

 SS فراتر از این هاست. به دلیل اینکه برنامه گردآوری کننده RSS به تمام اطلاعات دسترسی دارد، امکان جستجو را هم دارد و شما می توانید در میان آنها جستجو کرده و آنچه را که لازم دارید بیابید.

سایت هایی نظیر www.feedster.com google دارند که شما می توانید در میان سایت ها به جستجو بپردازید. این کار به طور خودکار و در فواصل زمانی مشخص تکرار می شود تا آخرین و تازه ترین اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

با استفاده از RSS فقط در سایت هایی مشترک شوید که اطلاعات ارزشمند و قابل توجهی دارند و به تدریج سایت های کم استفاده و یا به درد نخور را از فهرست خود پاک کنید. برای تفکیک و دسته بندی اطلاعات، نیز می توانید از ابزارهایی که توسط RSS خوان در اختیارتان گذاشته شده استفاده کنید.

 تی شاید بهتر باشد سایت‌های کم اهمیت‌تر را در یک دسته جمع کنید تا همچنان قابل جستجو باشند، ولی هر دفعه که برنامه را اجرا می‌کنید بی‌جهت حجمی از اطلاعات را به کامپیوترتان سرازیر نکنند. برای این منظور، ابزار جستجو بهترین یار شما خواهد بود. در این راستا، سرویس اینترنتی bloglines خیلی خوب است. با این سرویس می توانید با اطمینان کامل به دنبال آخرین خبرهای دلخواه خود بگردید، بدون اینکه در میان هزاران خبر رنگارنگ، سر درگم شوید.

 SS مخفف کلمات Really Simple Syndication است و توسط Dave Winer ابداع شده که با حمایت شرکت Netscape رشد نمود. بعضی ها آن را Rich Site Summary (یا خلاصه غنی شده سایت) هم نامیده اند. به این ترتیب با ابزار RSS، خوانندگان سایت بسیار راحت تر به آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده دسترسی خواهند داشت. صاحبان سایت ها هم می توانند با استفاده از RSS محتویات سایت خود را دسته بندی کرده و با یک فرمت سریع و استاندارد تیتر مقالات و اخبار سایت خود را در دسترس دیگران قرار دهند.

فرمت فایل های RSS همان XML بوده و با نرم افزارهای به روز کننده، به صورت اتوماتیک به روز (Update) می شود.

 SS های سایت های مورد علاقه خود را در یک برنامه RSS Aggregator (یا RSS خوان) یا خبرخوان (NewsReader) در کنار هم بچینند و عنوان یا خلاصه آخرین نوشته های آن سایت را؛ بدون مراجعه به سایت ها؛ مشاهده کنند و بعد در صورت ضرورت، به سایت موردنظرشان مراجعه نمایند.

به وبب سایتهایی که فایل RSS دارند اصطلاحا" Syndicated گفته می شود. پسوند فایلهای RSS یکسان نبوده و به صورتهای XML .RDF .RSS. و پسوند های دیگر دیده می شوند. علاوه بر RSS ، سیستم های دیگری نیز مانند Atom هم وجود دارند که البته هنوز مانند RSS فراگیر نشده اند.
 

مزایای استفاده از RSS

 SS ذکر شد. شما به راحتی می توانید با نصب یک نرم افزار ساده، لیست کاملی از وبلاگ ها و وب سایت های مورد نظرتان را ایجاد کنید که چند لحظه پس از ارسال مطلب جدید از طرف وب سایت یا وبلاگ مورد نظرتان، پیام به روز شدن آن در روی صفحه مونیتور شما ظاهر خواهد شد و شما خواهید توانست عنوان و خلاصه مطلب را بخوانید..

 غیر از آن، این تکنولوژی مزیت های دیگری هم دارد:

 ه یک فایل RSS نگاه کنید مطلب زیادی متوجه نخواهید شد. در حقیقت خواندن این سندها برای انسان کاری سخت است در حالی که کامپیوتر ما با استفاده از نرم افزارهای ویژه به راحتی می تواند این گونه فایل ها را بخواند و از آنها استفاده کند. در شبکه اینترنت هم سایت هایی وجود دارند که به طور مستمر این فرمت ها را می خوانند. در اینجا به معرفی آنها می پر دازیم:

 - سیستم هایی که وب سایت ها را برای پیدا کردن سر خط خبر های مهم جستجو می کنند.

۲– موتور های جستجو (Search Engines)

3- مراکزی که RSS ها را برای ساخت وب سایتهای چند کاره (Multiple) جمع آوری می کنند.

و بسیاری سیستمهای دیگر.

اینک در مورد هر یک از این موارد توضیحاتی داده می شود:

۱- تعدادی از سایت ها، RSS ها را برای پیدا کردن اخبار جدید جستجو می کنند. این وب سایت ها، سر خط اخبار موجود در سایت های مختلف را از RSS ها گرفته و در صفحات خود به کاربران ارائه می دهند. به عنوان مثال سایتی مثل بی بی سی ۶۹ سند RSS دارد که ما می توانیم با استفاده از برنامه های خاصی این سند ها را جستجو کرده و سر خط اخبار و اطلاعات مربوط به این سایت را در وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهیم.

۲- موتورهای جستجوی وب که براساس RSS کار می کنند بسیار مفید هستند. زمانی که شما به دنبال خبر یا مطلب خاصی در این جستجو گر ها هستید صفحات وبی به شما معرفی می شوند که فقط شامل موضوع مورد نظر شما می باشند و در آن صفحه،

۳- سیستمهای جمع آوری کننده RSS که مهم ترین استفاده کنندگان RSS هستند. به این سیستم ها Newsreader و یا خبر خوان rss هم می گویند. این ها در حقیقت برنامه هایی اختصاصی هستند که به شما امکان خواندن فایلهای RSS را می دهند. این خبرخوانها RSS های مربوط به یک موضوع خاص را جستجو کرده و بعد از جمع آوری آنها را در اختیار شما قرار می دهند. مثلا LISFeeds که اخبار مربوط به کتابخانه ها را جمع آوری می کند.

 حوه استفاده از RSS

 RSS مخفف Really Simple Syndication می باشد که مدیران سایت ها با کمک این تکنولوژی محتویات سایت خود را خلاصه کرده (و یا فقط تیتر عناوین سایت خود را) با یک فرمت سریع و استاندارد در دسترس دیگران قرار می دهند. فایل های RSS با فرمت XML بوده و معمولا به صورت اتوماتیک تولید می شوند.

حالا شما برای خواندن این خلاصه مطالب یا تیتر عناوین، نیاز به یک ابزار گردآوری اخبار دارید. خوانندگان سایت ها و وبلاگ ها می توانند RSS چندین سایت یا وبلاگ را را در یک برنامه RSS aggregator (یا RSS خوان) در کنار هم بچینند. بدین ترتیب بدون مراجعه به سایت یا وبلاگ مورد نظرشان، تیتر یا خلاصه نوشته های جدید آن را مشاهده خواهند کرد.

پیدا کردن لینک RSS سایت ها یا وبلاگ ها نیز کار بسیار راحتی است، معمولا این لینک به صورت یک مستطیل نارنجی رنگی است که روی آن کلمه RSS یا احیانا XML ، RDF و حتی ATOM نوشته شده است (البته ATOM با RSS تفاوت هایی دارد). به هر حال اگر این دگمه نارنجی رنگ را پیدا نکردید، دلیل بر این نیست که سایت یا وبلاگ مذکور بولتن خبری ندارد!

 ر این مقاله، دو روش برای قرار دادن RSS سایت ها و وبلاگ ها در کنار هم (برای خوانندگان سایت ها و وبلاگ ها) آموزش داده می شود.


روش اول : با استفاده از گوگل (Google Reader)

مراحل این کار به شرح زیر است:

۱- چنانچه در گوگل اکانت دارید (Gmail) وارد اکانت خودتان بشوید. چنانچه حساب جمیل ندارید از طریق صفحه اول گوگل روی Gmail کلیک کنید تا به صفحه مربوط به جمیل رفته و در آنجا ابتدا یک ایمیل برای خودتان درست کنید.

به هرحال بعد از اینکه به حساب کاربری خود در گوگل وارد شدید (از طریق Sign in در صفحه اصلی گوگل هم می توانید به حساب کاربری خود در گوگل وارد شوید)، به آدرس زیر بروید (از طریق حساب کاربری خود در تیتر more روی Reader کلیک کنید):

http://www.google.com/Reader

بدین ترتیب وارد صفحه rss reader گوگل خواهید شد.

 - همانطوریکه ذکر شد، معمولا RSS هر سایت یا وبلاگ با نمایش یک لینک نارنجی رنگ، در وبلاگ نشان داده شده است؛ به یک سایت یا وبلاگ بروید و لینک RSS آن را با راست کلیک copy کنید.

۳- حالا در صفحه google reader، آدرس RSS را در جعبه بالای صفحه در قسمت ADD Subscribtions کپی کنید و کلید Enter را بزنید. گوگل با استفاده از لینک کپی شده، آخرین مطالب (یا تیتر آخرین مقالات و مطالب) سایت یا وبلاگ مذکور را به شما نمایش خواهد داد.

حالا شما RSS یک سایت یا وبلاگ را با موفقیت به Google Reader خود اضافه کردید. همین عمل را می توانید برای بقیه سایت ها یا وبلاگ های مورد نظرتان تکرار کنید.
 

حذف یک RSS :

برای حذف کردن یک RSS از لیست RSS های خود در Google Reader روی Setting Subscribtions در بالای صفحه کلیک کنید. لیستی از RSS های شما در کادر بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد. روی RSS مورد نظر کلیک کنید و دکمه Unsubscribe را فشاردهید تا این لینک از RSS های شما حذف گردد.

 

روش دوم: نرم افزار های خواندن RSS Reader) RSS )

 رای دریافت عناوین و تیتر اخبار از سایت های دارای RSS؛ بر روی کامپیوتر خودتان؛ می توانید نرم افزارRss Reader را از سایت http://www.rssreader.com دانلود کنید. پس از وارد کردن پیوند مربوط به RSS سایت ها یا وبلاگ ها، از آخرین اخبار سایت یا وبلاگ مورد نظر آگاه خواهید شد.

یکی از بهترین برنامه ها، برنامه FeedDemon می باشد. برای اضافه کردن یک سایت به لیست خود در برنامه FeedDemon ابتدا به سراغ سایت یا وبلاگ مورد نظر رفته و لینک RSS آن را کپی کرده، سپس در برنامه FeedDemon از منوی File گزینه New و سپس New channel را انتخاب کنید. حالا با انتخاب گزینه I will add the URL of this newsfeed آدرس مربوطه را در کادر مقابل paste کنید. بعد از انتخاب نام مناسب روی دکمه OK کلیک کنید.

البته در feeddemon و بعضی دیگر از برنامه های مشابه، وقتی آدرس صفحه اصلی سایت به برنامه داده می شود، خود برنامه هم به طور اتوماتیک، آدرس بولتن خبری را پیدا کرده و به فهرست اضافه می کند.

برنامه های دیگری هم وجود دارند:

SharpReader : این برنامه ظاهری شبیه Outlook Express دارد. حتی به راحتی می توانید با استفاده از آن در اینترنت به گشت و گذار بپردازید(یعنی به جای اینترنت اکسپلورر).

http://www.sharpreader.com

NewsGator :برنامه ایی است الحاقی که به همراه Microsoft Outlook کار می کند و امکان دریافت ایمیل ها و خبرها را همزمان فراهم می سازد.

http://www.newsgator.com

BlogLines : به کمک آن می توانید آنلاین با هر کامپیوتری به اخبار مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : rss ،really simple syndication
 
آموزش چت ویاهو مسنجر
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱۸  

 موزش جامع چت و یاهو مسنجر


 
مقدمه
چت یا همان گپ و گفتگوی اینترنتی امروزه توجه کاربران بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب نموده است. کاربران از طریق گفتگوی اینترنتی قادر هستند در هر کجای دنیا از احوال یکدیگر باخبر شوند و اقدام به رد و بدل نمودن فایل و تصویر و صوت و ... نمایند.
نرم افزارهای بسیار گوناگون و متنوعی برای این کار ساخته شده است و شرکتهای بسیار بزرگی بر روی این قضیه سرمایه گذاری های کلان انجام داده اند و بخشهایی را به این امر اختصاص داده‌اند. یکی از معروف ترین و محبوب ترین این شرکتها ، یاهو میباشد که در این مورد نه تنها به نوعی پیش کسوت محسوب می شود بلکه امکانات بسیار متنوعی را نیز در اختیار کاربران قرار داده است و روز به روز در حال افزایش نیز میباشد. این شرکت ، نرم افزاری را تحت عنوان یاهو مسنجر ارائه نموده است که کاربران در هر نقطه از جهان را قادر ساخته است از طریق نصب آن با یکدیگر به گفتگو نشسته و از امکانات بسیار متنوع ، جذاب و بی نظیر آن استفاده نمایند.

درباره یاهو مسنجر
نرم افزار یاهو مسنجر دارای امکانات بسیار زیاد و متنوعی است. جدیدترین ورژن این نرم افزار نسخه 10 آن میباشد که در سایت سازنده اش ( یاهو ) معرفی شده است. این نسخه از نرم افزار پیشرفتهای بسیار زیادی
نسبت به نسخه های پیشین خود داشته است و واقعا متحول شده است. از جمله این پیشرفت ها امکان ارتباط همزمان لحظه ای با ویندوز لیو مسنجر که یکی دیگر از مسنجرهای معروف جهان و ساخت شرکت مایکروسافت است ، میباشد. به این ترتیب طیف بسیار وسیعی از کاربران قادر هستند به سادگی به گفتگو با یکدیگر بنشینند و به رد و بدل نمودن فایل و ... بپردازند.

امکانات ارتباطی
Chat Rooms
قابلیت پیوستن به اتاقهای گفتگوی همگانی و همچنین گروههای مختلف بحث و گفتگو پیرامون موضوعی خاص و ایجاد اتاقهای گفتگوی شخصی.
Make Calls From Your PC
امکان برقراری تماس تلفنی اینترنتی به صورت
PC-to-PC
از طریق نرم افزار و همچنین قابلیت ارسال ایمیل صوتی رایگان.
PC-to-Phone Calls
امکان برقراری تماس با تلفن های همراه از طریق نرم افزار.
Phone-to-PC Calls
امکان برقراری تماس تلفن همراه با رایانه از طریق نرم افزار.
Connection on Yahoo! 360
امکان ارتباط مستقیم با Yahoo! 360 برای مشاهده وبلاگ و ... در آن.
Take Yahoo! with You
امکان ارسال و دریافت پیغام ( IM ) از طریق تلفن همراه.
WebCam
امکان به اشتراک گذاری دوربین ویدیویی دیجیتالی ( WebCam ) و ارسال تصویر زنده به دوستان و اقوام.
Conference
امکان ایجاد اتاقهای کنفرانس برای برگزاری کنفرانسهای اینترنتی.

امکانات توسعه یافته
IM Windows Live Messenger Friends
قابلیت ارسال پیغام
به دوستان خود در مسنجر معروف Windows Live.
Yahoo Calendar
یک تقویم کوچک و بسیار جالب برای مدیریت ساعات مهم روزانه ، هفتگی و ماهانه ، با قابلیت هشدار و چندین امکان جالب دیگر.
Contact Search Bar
قابلیت جستجوی سریع برای یافتن تماس ها ، ارسال پیغام وپیامک وغیره
Find , Add , Share Friends
امکان یافتن و اضافه نمودن دوستان خود و به اشتراک گذاری فایلها و ... با آنها تنها با چند کلیک ساده.
Yahoo Search
امکان جستجوی موضوع مورد نظر با کمک موتور جستجوی یاهو در صفحه ارسال پیغام.
File Transfer
امکان به اشتراک گذاری فایلها و منابع و ارسال و دریافت آنها به صورت بی درنگ.
Address Book
دفتر یادداشت برای ثبت وقایع و نیز ثبت شماره های
تماس به همراه جزئیاتی همچون نام و آدرس و ... افراد در آن.
Stealth Settings
قابلیت تنظیم حضور مخفی و یا آشکار در مسنجر برای برخی از دوستان.

امکانات شخصی سازی
Plug-ins
قابلیت ایجاد ابزارهای جانبی برای نرم افزار و به اشتراک گذاری آنها و نیز استفاده از ابزارهای جانبی ایجاد شده توسط سایت سازنده و سایر کاربران که باعث میشود امکانات بسیار زیادی به نرم افزار اضافه گردد.
Sound Effects
امکان پخش صوت و موزیک دلخواه شما و یا صوت های فانتزی درون نرم افزار در هنگام تماس تلفنی.
Audibles
نمایش کاراکترهای فانتزی و انیمیشنی و بیان عبارات دوست داشتنی.
Emoticons
ارسال خندانک های بسیار زیبا و جذاب برای بیان احساسات شما در محیط متنی ارسال پیغام.
Yahoo! Avatars
امکان ایجاد شمایلی انیمیشنی از خود برای معرفی ظاهر و خصوصیات خود به دوستان.
Display Images
امکان انتخاب تصویر و نمایش آن به دوستان.
Skins
امکان تغییر ظاهر نرم افزار به رنگها و مدلهای مختلف با استفاده از
قالب های پیش فرض ساخته شده و یا قالبهای ساخته شده به سلیقه
و توسط خود شما

امکانات سرگرمی
Photo Sharing
قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر برای دوست خود که با او در حال گفتگو هستید به صورت آلبوم گرافیکی بسیار زیبا.
LAUNCHcast Radio
امکان برقراری تماس با ایستگاه رادیویی مورد نظر و گوش دادن به موزیک و ... با کمک آن.
Yahoo! Games
امکان انجام بازی های جذاب به صورت آنلاین با سایر دوستان و رقبای بازی آنلاین.
IMVironments
امکان تغییر محیط گفتگو به محیط های جذاب و بسیار متنوع ، با نمایش انیمیشن و ... و نیز تخته وایت بردی بسیار جذاب برای انتقال مفاهیمی که نمیتوانید به صورت متنی تایپ نمایید
آخرین نسخه از این نرم افزار همیشه در آدرس زیر قابل دریافت است
http://messenger.yahoo.com/download/win


دوست عزیز از دادن پاسخ به سوالات شما معذورم : چت ،یاهو مسنجر ،آموزش چت